Šta je novo?

Nakon instalacije win 7 javlja problem sa baterijom?

sdeki

Slavan
Učlanjen(a)
08.03.2006
Poruke
794
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
EliteBook 840 G8
Mobilni telefon
Redmi Note 12 Pro+
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nakon nove instalacije win 7 ubacio sam bateriju da je malo napunim i ispraznim (inače laptop koristim na struju i baterija je izvađena)
Kad se sistem podigao javio mi je nešto u stilu da baterija nije originalna i da treba to da proverim... Ta iritantna poruka ne može da se skloni sa centralnog dela ekrana i onemugućava rad. Ako kliknem na OK onda šalje lap u hibernaciju.
Kada sam instalirao sistem, baterija nije bila u laptopu... da li je to problem što je odjednom ne prepoznaje? Baterija je u odličnom stanju i njegova je originalna.

Pomoć...
 
Jel moguće da niko ne zna? Niko nije imao ovakav problem?
 
Koji laptop, koja tačno poruka?
Da nije ova situacija i rešenje?

Ako nije daj podatke koji lap i koja poruka.
A možeš i ovo pokušati.
Probaj da raskačiš bilo šta što je eventualno priključeno na računar, ugasiš ga, izvadiš bateriju i onda držiš dugme za paljenje računara 15-ak sekundi.
Potom vratiš bateriju, upališ ga, udješ u bios, resetuješ ga na default i sačuvaš izmene.
 
Lap je SONY VAIO.
Rešeno:
Dok je laprop uključen, izvadio bateriju, u DEVICE MANAGERU uninstall Batteries-Microsoft ACPI Compilant Control Method Battery, vratio bateriju (dok je lap uključen na ispravljač) onda Scan for hardware changes... i sve bilo ok... iz drugog puta.
Sada se ne pojavljuje poruka,sve radi najnormalnije.
 
Nazad
Vrh Dno