Šta je novo?

Excel 2010: Označavanje različitih ćelija između otvorenih Worksheet-ova

r!sc!

Čuven
Učlanjen(a)
22.08.2000
Poruke
2,454
Poena
745
Kako označiti ćelije koje se razlikuju između dva otvorena sheet-a? Svakog dana imam neki excel izveštaj koji sadrži promene pa bih trebao da, recimo današnji izveštaj, njegove ćelije, uporedim sa jučerašnjim i da mi te čelije označi na neki način.

Hvala unapred.

Boban
 
Ako moze malo detaljnije sta ti treba? Da li su u pitanju jedinstveni podaci i da li ocekujes istu poziciju podataka na sheet-ovima. Formula u celiji C1 =A1=B1 ti vraca TRUE ili FALSE vrednost u zavisnosti da li se celije razlikuju ili ne. Sa vlookup mozes da nadjes i uporedis podatke i vrednosti iz dva razlicita skupa...
 
Evo primera:

SC077.png


SC076.png


Sadržaj u kolonama A, B i C se ne menja, samo onaj u koloni D. Potrebno je da uporedi ćelije u koloni D i da označi one gde je bilo promena - u ovom slučaju samo ćelija D22.
 
Npr. u koloni E u celiji E1 napravi formulu i upisi =D1= pa dok jos kucas formulu i dok si u E1 celini klikni misem na D1 celilju drugog izvestaja pa Enter lupi. Trebalo bi da dobijes true ili false, odnosno informaciju da li su 2 celije iste vrednosti. Kopiraj naravno formulu u E koloni dokle god imas redova. Ovo sve pije vodu samo ako su ti 2 izvestaja ista po struktuti.
 
Da ne otvaram novu temu, ako ima neko da me preusmeri na dobre tutorijale oko excell-a. Davno bese kad sam ucio excell u srednjoj skoli, pa bi da obnovim znanje, da naucim osnovne cake i trikove. Bilo bi super da imam pismeno uputstvo tj pisani tutorijal (a ne YT), ali svaka preporuka i pomoc je vise nego dobrodosla :)
 
Mozda ti je najbolje da resavas konkretne zadatke, umesto da gledas opste tutorijale. Excel je vrlo mocna alatka za obradu podataka i ima svoj help koji je jako dobar i sa konkretnim primerima.
 
Mozda ti je najbolje da resavas konkretne zadatke, umesto da gledas opste tutorijale. Excel je vrlo mocna alatka za obradu podataka i ima svoj help koji je jako dobar i sa konkretnim primerima.

Eee pa upravo mi to treba. Ako imas da me uputis na neke zadatke koji su reseni tj imaju uputstvo bio bih ti jako zahvalan. Treba mi za posao, a onako sam za MS office neobrazovan
 
Pa za svaku formulu imas help i primer u okviru tog help-a. Ne mozes bas za par dana da savladas napredne stvari a da ne znas ni osnovne. Opisi nam sta ti treba pa da te usmerimo...
 
Pa prvo osnovne stvari, tipa kao neki uradjen zadatak iz skole. Posto se jedva snalazim u excellu hocu malo da ga savladam za pocetak, a kasnije neke napredne stvari.
Namena sticanja znanja bi bilo kreiranje finansijskog plana kao deo biznis (poslovnog) plana. Sustinski na papiru (u wordu) se to lako odradi ali excell ustedi znacajnu kolicinu vremena, pa bi da krenem sa ucenjem istog
 
Nazad
Vrh Dno