Šta je novo?

najjeftiniji nacin da snimam 1080p video krstenog kvaliteta?

umart

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2013
Poruke
6,024
Poena
350
mislim da je jasno,format sokocala nije uopste ni najmanje bitan,tj cak pozeljno je da bude u sustini neka mocna web kamera,nece se iznositi iz sobe.samim tim,format koji podrzava nije bitan,imam i pregrst prostora po rekovima.sto se tice kvaliteta snimka mora biti 1080p i mora neki malo bolji kvalitet,u sustini kao manje vise svi oni malo kvalitetniji jutjuberi (ne brinite se,ne pada mi na pamet da skacem na taj voz :d).takodje,bitno je da bude sto jeftinije,jer necu da dajem neke velike pare na nesto sto ce mi trebati fazon jednom u par nedelja i necu zaradjivati od toga.audio strana nije uposte bitna,cak i nepotrebna je,imam dovoljno kvalitetne i majkove i restlo sto mi treba.

hvala unapred svima.
 
Nisam u tim vodama, ali sam gledam nesto za sebe sa istim prohtevima koje ti imas, samo bi meni i audio strana bila bitna pa sam zato za sada na stand by jer mi web kamera ne igra potpuno ulogu...ali baci pogled na ove dve, snimaju u 1080p...

http://emmi.rs/web-kamere-web-kamera-hd-logitech-c920.11.html?productId=21778
http://emmi.rs/web-kamere-web-kamera-hd-logitech-c615*.11.html?productId=21646

c920 je bila na amazonu na akciji pre 10ak dana po duploj manjoj ceni nego kod nas, a i inace je dosta jeftinija, ali uz carinske troskove to i nije tako bajno...sta cemo kad smo rodjeni na pogresnom mestu i koordinatama :) mozda da iscimas nekog madjara, imace povracaj pdv i nek se ugradi malo, pa ti nece preci 10 000 nadam se...
 
Poslednja izmena:
Ako ti telefon snima dovoljno kvalitetan video za tvoje potrebe (i android je), nema potrebe da bacaš pare na kupovinu nečega što će ti trebati jednom u par nedelja.
Fiksiraš ga, namestiš kadar i potom daljinski upravljaš njegovom kamerom.
Ima raznih rešenja, a radom kamere se može upravljati sa računara ili sa drugog telefona, preko kabela, blututa i wifi-a.
 
Mislim da je bez veze baciti 100e na veb kamericu koja snima HD video kada danas to moze malo bolji mobilni telefon, a svakako za slicne novce mozes kupiti i kompakt foto aparat i opet snimiti odlican HD video.

I dalje razmisljam, cemu sluzi web kamerica koja toliko kosta...:zgran:
 
Poslednja izmena:
Svaka web kamera će da obori fps ako je loše osvetljenje. Ako želiš da bude dobar snimak moraš uložiti u osvetljenje.
Dalje, šta želiš da radiš sa tim snimcima? Da li želiš da ih dodatno obrađuješ, da li želiš da ih objavljuješ, ... Ovo pitam, jer će materijal koji snima biti u nekom kompresovanom formatu i svaka dalja obrada će smanjiti kvalitet.
 
Poslednja izmena:
HD i FullHD nije isto. HD snimaju i kamerice od 3000din... nekome treba 1080p i to kosta...da je preskupo, jeste, na poznatim sajtovima je duplo jeftinije za ljude sa 10-20x vecim standardom i njima je to kao nama neka intex kamerica od 500din, smejurija...Meni recimo Canon sx130 digitalni aparat koji ima dobru 720p sliku ne odgovara jer moze max 10min da snima...inace za kratke snimke fino vrsi posao...Asus HD7 tablet moze da snima 1080p skroz fino i ogranicava ga ja msm samo memorija, jedino sto ne mogu da kontrolisem neke stvari koje sam odredjuje po svom ukusu...
 
Poslednja izmena:
bez uvrede,ali bih zamolio one bez predloga i/ili konstruktivnog misljenja da zaobidju,ako vec mora da se pise ima pregrst random tema.hvala na razumevanju.

jel' moguce da c920 nema neku alternativu tj da je jedina 1080p kamera tog kvaliteta na trzistu (sveukupnom,ako ne nadjem alternativu gledacu da je nekako dopremim s' vana)?znam za nju od ranije,ali posto ne pratim bas kamere a znam koliko logi prodaje brend bilo mi je logicno da neki kinez bez markenting i brend marze izbaci isto ili slicno,to bi islo kao alva...

ne trazim savete za kompresiju,obradu,osvetljenje,audio itd,kao sto rekoh dovoljno sam potkovan i znanjem i opremom u tome,bitno je da je raw video eto tog kvaliteta kao a c920 eventualno za nijansu slabije.

jos jednom izvinjavam se svima ako se moj ton cini preostrim,nemam nameru da vredjam ili potcenjujem ikoga,samo pravo da vam kazem glupo mi je da se tema oteze par strana manje vise bespotrebnim komentarima i misljenjima,kad je stvar ovoliko koncizna,dakle taj i taj model daje takvu i takvu sliku i kosta toliko i toliko i ima ga tu i tu.opet da ponovim,sam format sokocala (dal' je web kamera,hendikem,fotoaparat itd...) nije bitan,samo je moja logika da ce prosta usb kamera biti najjeftinije resenje i resenje koje meni zavrsava posao jer mi mobilnost ne treba,ne treba mi da ima lcd,autonomiju itd,dakle samo prost 1080p video zapis.i jos jednom da ponovim,ne nameravam da postanem jutjuber koliko god ovo smrdelo na to. :)
 
Zašto bi nekog interesovalo da li ćeš ti postati "jutjuber"? Dva puta si imao potrebu da naglasiš to..
Što se nas tiče možeš i xxx produkciju da pokrećeš.

Treba ti oprema za snimanje jednom u par nedelja.
Takođe nećeš da daješ velike pare ali bitan ti je kvalitet snimka.
Tu nema mnogo prostora za dobre preporuke.

Bolje ti je uzmi kvalitetan fotoaparat umesto te precenjene web kamere.
Canon S100 je na primer nov ~200 evra, imaćeš odličan video snimak i najkvalitetniji kompakt foto aparat za tu cenu.
 
Zavisi i od konkretnog budžeta; npr. polovan dslr canon 550d košta 250~300eur sa kit objektivom 18-55mm. Sa dobrim svetlom, na stativu, napravice jako dobar video.
 
Ne postoji raw snimak sa usb web kamerama. Usb nema dovoljno veliku brzinu prenosa da bi provukao 1920x1080@25 ili 30. Usb kamere kompresuju video. Usb3 može, samo još uvek nisam vidio usb3 web kameru.
 
okej,neki mobilni do 100e koji radi kao ovo ili bolje i da moze neograniceno da snima 1080p?

Ako je do 100e onda npr polovan Samsung GS 2 sa 32Gb karticom (to je jedini limit), snima dobar 1080p video (30fps). Ima ih mnogo po oglasima.. Nokia N8 ima veci senzor od samsunga ali ne snima 1080p vec 720p. Pogledaj po netu semplove pa vidi sta ti odgovara..

Evo S2 indoor sempl https://www.youtube.com/watch?v=QPYTLwwk94M

Stabilizacija je losa ali kapiram da ces fiksirati kameru.
 
Poslednja izmena:
Naravno svako to snimanje da bi delovalo iole pristojno mora biti u dobro osvetljenoj prostoriji.
 
okej,neki mobilni do 100e koji radi kao ovo ili bolje i da moze neograniceno da snima 1080p?

Ovo sto pominjes je daleko od "krstenog kvaliteta".

Ovo bih pre spomenuo u kontekstu "daj sta das" ili "drzi vodu dok majstori odu".

Ako vec tako retko snimas, bolje ti je da iznajmis kvalitetnu opremu na dan. Snimis sta ti treba, dobijes "krsten kvalitet" snimka (ako znas sa svetlom i da kontrolises kameru) i eto ti.
 
Poslednja izmena:
svaki put kad spomenete "osvetljenje" jedno mace ugine. :)

hsv:

koliko ja vidim,ovaj snimak nema sta da trazi pored c920,bas je preogromna razlika.kapiram da je najpametnije da sacekam da prodju praznici,mozda se pojavi konkurencija c920 ili bar neke jeftinije alternative.
 
Ja kako mogu da vidim, ti se sprdas sa nama. Uzmi onda kad budes pri parama tu web kameru i snimaj vrhunske klipove, sta drugo da ti kazem.
 
Ja sam samo došao da kažem da ti treba dobro osvetljenje za snimanje.
 
dobro drugari,eto otvorio sam temu bas da bi se vama sprdao.lepo reportujete i mene i temu,moderatori obrisu i sve okej.

a neki hendikem?kakvo je tu stanje?

edit: hvala mareBGD.
 
Ako vec trazis polovno, najbolje da nadjes S100 ili S110, a moze i neki IXUS sa full HD-om.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
mrze bechmarkovci macice.

koliko vidim,ti kenoni nemaju sta da traze pored ovog hendikema,a nista me preterano jeftinije ne izadju.mnogo vecu prednost dajem hendikemu nego fotoaparatu,mnogo cu ga i privatno vise koristiti nego fotoaparat.
 
mrze bechmarkovci macice.

koliko vidim,ti kenoni nemaju sta da traze pored ovog hendikema,a nista me preterano jeftinije ne izadju.mnogo vecu prednost dajem hendikemu nego fotoaparatu,mnogo cu ga i privatno vise koristiti nego fotoaparat.

Pa i nemaju neku prednost....osim sto su 5x manji i imaju 10x veci senzor....samo to :d
 
Nazad
Vrh Dno