Šta je novo?

Vracanje u zivot matore konfe

OnlyOne

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2013
Poruke
586
Poena
170
Dakle imam jedan matori komp na kom secka cak i yt. Da kazem da se komp najvise koristi za Internet, poneki film i ponekad Lol

Maticna P5LD2
Procesore Intel Celeron D 347 3.06
Graficka Ati x1300 pro (256mb, 128bit)
Ram 1gb (sigurno se kupuje jos 1 stick od 2gb, tako da oko toga nema problema)

E kupio bih na oglasima neki proc i grafu. Za procesor najvise sto maticna moze da podrzi je Core2Extreme ali posto njih nema kod nas, onda sam mislio neki Core2Duo. Dok za graficku nemam ideju

Sa sadasnjom konfiguracijom, u lolu ima ok 30-35fps. Da li bi sa tim boljim proc i graf dobijao barem 45 ?

Mislio sam da dam ne vise od 60e (Ram ne racunam u ovo)
 
Najbolje sto mozes da uradis je da kupis c2d e6600 i da dodas jos 2gb rama. Primetno ce biti bolje za rad u win-u.
e6600 ti je 1300-1500din. I mozes da uzmes neku grafu za 30-40 evra,nista skuplje i bolje,jer je procesor slab za jace grafe...
nema potrebe davati vise para od toga,jer ti ploca ne podrzava jace procesore od tih c2d

a grafu nadji neku nvidia 9600 ili 9800,bice ogrooooman skok u LOL-u,ta tvoja je bas losa,bas...
 
Poslednja izmena:
Sad kad razmislim... te grafe su dobre,ali su bas matore i veoma,veoma cesto se kvare... Tako da,ako neces igrati nista sem lol-a,mozda je bolje da uzmes novu graficku, kostaju 4000-5000din,losije su, ali makar imas garanciju i ne moras da brines...
Ovako ces da das 3-4000din za 5-6 godina matoru grafu sa velikom verovatnocom da ce da otkaze,pa ces morati opet nesto drugo da uzimas...
 
Imas 6570 od ati npr. ja sam skoro prodao 6670 koja je pokretala i najzahtevnije igrice za smesnih 30e. Verovatno ti je i napajanje slabo pa ne preporucujem 5850 i sl. Od novih mislim da ima gtx 610 valjda za jedno 3/4k
 
Jel bi mogli da mi napisete nekih 3-4 karti koje bi se uklopile u napajanje i u cenu?

Stavio bih oglas ba bench pa ce se vec nesto neci. Ne kupuju mi se pecene pa da se slikam za nedelju dana
 
Pa mislio sam da ljudi ovde mahom kace svoje licne, ako je neko clan na forumu dugo, neverujem da ce da sroza svoju reputaciju za pisljivih 20-30e. Dok na oglase ljudi kupe pokvarenu, ispeku i prodaju kao ispravnu.

Zahvaljujem se svima koji su ki pomogli u ovoj temi
 
Nazad
Vrh Dno