Šta je novo?

Kako da povezem rec sa sajtom koji nije moj za bolji rezultat u google?

luka

Čuven
Učlanjen(a)
09.09.2000
Poruke
146
Poena
619
Npr. hteo bih kada ukucam "kompjuter" u google da izadje sajt "benchmark.rs" kao rezultat pretrage. ovo je samo primer, ne treba mi ta rec i taj sajt. Znaci hteo bih da povezem rec kompjuter sa sajtom. Ali da li je to moguce?
Naravno, ne trazim da se pojavi kao prvi rezultat pretrage. Nije mi bitno ni na kojoj je strani.
Da li je to moguce i kako?
 
Pozdrav Luka,

To o cemu pricas se zove SEO (Search Engine Optimization) i iza toga je cela nauka, kao i mnogo IT profesionalaca koji zgrcu silne pare na optimizovanju/dizanju rejtinga sajtova.
Na google-u imas pregrst raznoraznih tutoriala/guide-ova koji ce ti pomoci, a mogao bi da krenes od Google Search Engine Optimization Starter Guide.

Srecno ;)
 
Pozdrav Luka,

To o cemu pricas se zove SEO (Search Engine Optimization) i iza toga je cela nauka, kao i mnogo IT profesionalaca koji zgrcu silne pare na optimizovanju/dizanju rejtinga sajtova.
Na google-u imas pregrst raznoraznih tutoriala/guide-ova koji ce ti pomoci, a mogao bi da krenes od Google Search Engine Optimization Starter Guide.

Srecno ;)

Procitao sam. a koliko mi se cini, sve je to za vlasnike sajtova da promovisu svoj sajt menjanjem sadrzaja sajta. a google sam izvlaci reci iz sajta. ne znam da li postoji ikakva mogucnost da ja uticem, makar 1% na rezultat pretrage. da dodam samo 1 rec.
 
Platiš Guglu i tvoj rezultat bude na vrhu pretrage kao ad.

Traži frižider i izaći će ti Tehnomanija na vrhu. To ti je jedan od primera.
 
Procitao sam. a koliko mi se cini, sve je to za vlasnike sajtova da promovisu svoj sajt menjanjem sadrzaja sajta. a google sam izvlaci reci iz sajta. ne znam da li postoji ikakva mogucnost da ja uticem, makar 1% na rezultat pretrage. da dodam samo 1 rec.

Odgovor na tvoje pitanje ako nisi vlasnik sajta je NE!. Samo možeš komercijalno da promovišeš taj neki sajt ili aff program za zadatu reč i da bude prva u pretrazi zakupom oglasa npr. kao što ti je Roy već rekao i ne samo tu nego i na drugim sajtovima i mrežama da ih sad ne navodim.

Ako želiš da promovišeš affiliate program ili partnerski program gde dobije link nesto.com/user123 to nemožeš direktno u slučaju Google Adwords sistema nego moraš da imaš svoj sopstveni sajt. Klasična promocija sajta bez ikakvih problema ne mora da bude u tvom vlasništvu, a webmaster ili vlasnik će to oberučke prihvatiti :wave:

PS. Kreneš logički da razmišljaš na tvoje pitanje postaviš sebi pod pitanje "Komšija ima auto, ja nemam", želim u komšijin auto da sipam gorivo kako to da uradim" i odgovor ti se sam nameće. Tako i u Google gde misliš da uneseš tu ključnu reč osim komercijalne varijante, kome da prijaviš, kako da povežeš itd...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno