Šta je novo?

CoolerMaster B700 Coil Whine

mdp

Poštovan
Učlanjen(a)
19.02.2014
Poruke
5
Poena
51
Kupio sam skoro napajanje CoolerMaster B700 i imam problem sa coil whine-om. Cuje se povremeno, nije glasno ali je prilicno iritantno. Nekako mi taj zvuk mnogo vise smeta od npr. zvuka ventilatora koji je inace prilicno bucan na ovom napajanju. Zaustavljao sam ventilatore i definitivno je coil whine i to bas na napajanju (nije u pitanju GPU). Zvuk se pojaca kada vezem SSD disk iz laptopa (inace, planiram da kupim jedan i za desktop).

E sad, ne znam koje su mi opcije? Da nesto sam sredjujem (lepak i slicno) ne mogu zato sto ne bih da izgubim garanciju (kupljen je pre ~mesec dana). Da ga reklamiram, ne verujem da ce mi uvaziti reklamaciju, s obzirom da napajanje radi normalno (osim ovog visokofrekventnog suma). Ima li neko neki predlog? Da mozda uzmem neko silent kuciste, pa da time ujedno resim i problem bucnog ventilatora na ovom PSU?

Uzgred, slicno "cviljenje" sam imao i na laptopu, gde sam promenio neku opciju u BIOS-u (neki power-saver, ili eco mod) i prestalo je. Medjutim, na desktopu u BIOSU nemam tu opciju.

Konfiguracija je:

CPU: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz
Ploca: Gigabyte GA-P55-UD3
Mem: Kingston HyperX 4GB @1333MHz
HDD: 2x WD Black 500GB
PSU: CoolerMaster B700

SSD: Crucial M4 256GB (vezao sam ga naknadno)
 
ugasio si ga,mozes pokusati sa reklamacijom,ali 99 posto ti je nece uvaziti,da si uzeo preko neta imao bi 2 nedelje da ga prosto vratis kao neodgovarajuce,ali je sad i tome kasno...toliko o B seriji,uvek sam znao da mora postojati neka zackoljica,ali nikako da dobijem neku potvrdu iz prve ruke,licno nisam nikad imao posla (jer za te neke pare uvek anonimniji brendovi ponude vise).

jos jedino da pises CM podrsci koja je prisutna na sajtu (imaju i svoj podforum),mozda ti izadju u susret da bi izbegli losu reklamu koja se jako lako i brzo hvata kod nas.kapiram da ce da ti izadju u susret,barem ja bih da sam na njihovom mestu,B serija je jako popularna kod nas.
 
Ja sam imao slican problem sa Seasonic X-760, coil whine koji je bio prilicno iritantan, reklamirao sam ga, posle 2 nedelje dobio sam drugo napajanje. Napajanje nije bilo novo kada sam reklamirao, godinu dana staro je bilo. Postoji sansa za zamenu, ali od koga to zavisi, to je pitanje.
 
popularno je kod nas,jer je izbor ocaj i za te pare nema nista bolje... da imamo da biramo jedno 20 marki i modela,bilo bi super,ali slabo smo trziste tako da uzimamo to sto nam se ponudi...

silent kucista nisu bas toliko silent koliko se reklamiraju,ona obicno smanje vibracije i nekako priguse zvuk ventilatora (unutrasnjih,na komponentama) i eho... a ako nesto pisti,cuce se... a i glupo kupovati kuciste od 70+e,samo da bi utisao napajanje (koje opet ima izlaz direkno van kucista i dole i pozadi :D ) jedino ako si vec planirao da menjas kuciste,onda ok :)
 
Hvala svima na odgovorima. Kontaktiracu najpre CM podrsku pa cu onda da probam da reklamiram PSU. Inace, sad sam primetio da se ventilator napajanja cuje primetno glasnije od ventilatora CPUa (i grafike) u idle rezimu. Ne znam da li je to normalno, ali mislim da nije i da je to jos jedan razlog za reklamiranje.

Inace sam hteo da kupim tiho kuciste, posto se iz ovog koje trenutno imam (Thermaltake Xaser VI) sve cuje, kao i da nema kucista (hardovi i svi ventilatori). Masine koje imam na poslu su toliko tihe da se jedva cuje da li rade ili su ugasene.
 
Probaj taj CM na drugu mašinu, jer ja sam imao problem sa ISTOM pločom koju ti imaš P55-UD3 i sve vreme sam krivio Cors HX620 međutim ploča je bila problem, ali Coil Whine se čuo iz napajanja, dakle neobjašnjivo...:S:
 
Ja imam to isto napajanje I niti je bucno niti se cuje coil....a teram mnogo jacu masinu....Probaj da ga reklamiras...
 
Neko vreme se nisam bavio ovim problemom, a onda sam ubacio SSD (Transcend) i Coil Whine je naprasno prestao, tj. redukovan je na prihvatljiv nivo. Sto kaze freezer, neobjasnjivo!! Medjutim, sada imam problem da se vide samo 2GB od ukupno 4GB, tako da cu u svakom slucaju da teram masinu na servis gde sam inace i uzeo napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno