Šta je novo?

Onkyo A-8830 + 4 i 8 oma zvucnici.

nikoolar

Cenjen
Učlanjen(a)
04.09.2010
Poruke
2
Poena
151
Zdravo,

Treba mi pomoć oko kupovine dodatnih zvucnika na Onkyo A-8830 pojačalu. Na pojačalu su mi trenutno povezani JBL TLX 121 (8 oma), dodao bih jos jedan par, Magnat Project 4.1 (koji su na 4-oma), problem je sto pojacalo na a ili b kanalu daje 4 oma, ali kad se povezu oba dva kanala daje 8 oma. Pa me interesuje da li bi doslo do pregrevanja ili nekog problema kad bih povezao JBL i Magnat zajedno. Takodje bih vas zamolio da mi objasnite kako se povezuje unakrsno, jer sam JBL povezao na A kanal a to je 4 oma, dok su oni kako sam već napisao 8 oma.
Razlog dodavanja dodatnih zvucnika je zbog bas-a, jbl fenomenalno svira, ali im hvali malo dubine odnosno basa.

Hvala unapred.
 
Malo razjašnjenja:
- pojačalo ne daje nikakav otpor na A ili B izlazima, već je to označeno koliku impedansu mogu da imaju zvučnici ako se prikače na A ili B izlaz
- znači ako se kači samo jedan par zvučnika oni mogu biti vezani na izlaz A ili B sa minimalnom impedansom od 4 oma, ako se kače dva para zvučnika na oba izlaza A i B, onda minimalna impedansa mora biti 8 oma za svaki od vezanih zvučnika
- vezivanje zvučnika od 4 i 8 oma rezultiraće ukupnim otporom od manje od 3 oma što može biti veliko opterećenje za pojačalo, a i glasnoća svakog para neće biti ujednačena (glasnije će da se čuje par sa 4 oma)

Preporuka je da se ne prave takve kombinacije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno