Šta je novo?

LG G2 ili OnePlus One

Yojinbo

Znamenit
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poruke
4,727
Poena
1,115
Najverovatnije da cu se ipak rastati sa Nexusom 5 vec tokom sledece nedelje jer mi zongliranje sa baterijom posle apdejta na L vec ide na zivce (kao i jos par manjih problema koji je doneo L, ali koji ce verovatno biti reseni kroz sledece apdejtove) i zbog toga definitivno zelim da promenim telefon i uzmem nesto sto zaista ima "horse power" kada je baterija u pitanju..

Kako mi je u planu da od prodaje N5 dodam max 120-150e (max bih isao do 380e) LG G2 i OnePlus One su mi upali u uzi izbor (bio je i Z2 u opticaju ali mi se Sonijevo resenje za stakleno kuciste nikako ne svidja i definitivno postoje problemi sa pucanjem poledjine same od sebe koju Sony odbija da prizna kao problem i ne zeli da servisira bez novcane nadoknade od 100ak eura)...

Izbor izmedju ova dva posle dosta Guglanja je vrlo tesko napraviti pre svega zbog odredjenih prednosti i mana koja oba modela poseduju:

G2 (kome trenutno vise naginjem):

+ Garancija od 2 godine (koja je "opipljiva" i moze se ostvariti direktno u prodavnici gde bih uzeo); izuzetna baterija i dobra kamera (koja ima bagova ali ce verovatno apdejt na L i G3 launcher ispraviti); za moje ruke idealna velicina ekran 5,2" (ujedno i maksimalna do koje bih isao i pritom mogao normalno da koristim telefon); zajednica mi deluje sasvim solidno i sam G2 je moze se reci vec sada postao Golf 2 u android svetu tako da je mozda i moguce videti custom romove i neoficijelnu podrsku makar narednih godinu dana

- Softver pre svega apdejt podrska (preko LG UI-ja i mogu da predjem, nabacicu custom launcher). Fon je nesto stariji samim tim i nije toliki future proof "apgrejd" u odnosu na N5- pre svega po pitanju hardvera apdejta/podrske u narednih godinu dana (vrlo moguce da ce L i G3 UI biti poslednje sto ce ovaj model videti, mada ja se nadam da ce ipak dobijati do leta 2015 ali je realno malo verovatno); pitanje; nesto stariji hardver.


OnePlus One

+Odnos Cena/Hardver/UI-CyanogenMod... Sve je zaista fantasticno po toj ceni i definitivno best buy u klasi do 400e-naravno na papiru ali donekle deluje kao macka u dzaku. Posebno veliki plus mi je Cyanogen koji pravi vanilla Android na steroidima (pre svega mi zaista odgovara iskustvo koje pruza stock android na N5-ici)

- Pre svega je los tj. nepostojeci customer support od strane OPO-a i pravi je horor show videti koliko se ljudi zale na to. Yellow band, problemi sa nereagovanjem ekrana (prouzrokovane zbog lose izolacije digitizer-a), i sudden death su uglavnom najcesci problemi (nekada i hard brickovanje usled apdejta) i u tom slucaju je uglavnom bolje zaboraviti RMA i bolje je kupiti nov OPO. Ukoliko se prodje lutrija sa ekranom na konju sam, ukoliko ne ostajem sa limunom koji ne mogu da zamenim i koji prakticno nema garanciju- prakticno 320e down the drain. Eventualno je i upitna velicina samog uredjaja jer spada ipak u fablet kategoriju.


U principu se cela prica svodi na: nesto slabiji future proof hw+bolja garancija i slabija SW podrska u buducnosti (LG G2) VS future proof hw+skoro nepostojeca garancija+odlican SW i SW podrska u narednih godinu dana (OnePlus One).

Ima li neko sugestija i moze li neko da doda/predlozi jos nesto, eventualno pomogne odnosno olaksa pri ovome izboru?
 
Poslednja izmena:
Note 3,G3,G pro 2 itd,do 380 evra imas dosta telefona sa dobrom baterijom
Narocito ako koristis custom romove
Drugo toliko si losih stvari naveo za ova dva modela ,da ne shvatam sto si ih uopste uzeo u obzir
Sa takvim razmisljanjem ni jedan ti nece valjati , nekako mi se cini da vise trazis manu nego vrlinu nekoga modela,sto je po meni totalno los pristup
Trazi ono sto ce tebe zadovoljiti i prevagnuti u kupovini ,nema savrsenog,uvek ce nesto faliti
 
pa sve si sam izvukao. OnePlus One je po svemu bolji telefon, samo je pitanje da li pristaješ na tu garanciju.
ne znam da li su žute fleke i dalje aktuelan problem ili su nove serije rešile to?
 
Žute trake su i dalje tu. Vidim da ljudi koji su kupili novije serije OPO i dalje prijavljuju taj problem. Ali "on the plus side" taj problem se lako resava sunčanjem ili drzanjem ispod UV lampe. Ja sam skoro uzeo LG G3 i stvarno sam se iznenadio kada sam video da i on ima taj problem. Cak izgleda da je to učestao problem na G2 i G3. Mada, kao što sam spomenuo, držao sam telefon izložen direktnoj sunčevoj svetlosti i žuta flekica polako nestaje. Sad izvinjavam se ako sam malo skrenuo sa teme ali smatram da ove informacije ipak mogu doprineti odlučivanju prilikom kupovine.
 
Nas par koji su uzeli OPO ovde nemaju nikakav HW problem. Dakle ne kazem da isti ne postoje ali je prica kao i sa drugim brendovima, jedan na ne znam koliko i uvek imas one koji se zale dok ovi kod kojih je ok cute pa onda ispadne to sto ispadne. U principu ako mozes da nabavis OPO za ~330-340€ onda ne treba puno da razmisljas. Ja sam telefonom prezadovoljan iako me sam Android u mnogo situacija izludjuje i sutra bih se vratio na WP da mi i tamo neke druge sitnice trenutno ne smetaju. Ali baterija, kvalitet izrade(iako je 5,5" fantasticno lezi u ruci), ekran, performanse... Fantasticno stvarno. Cak i kamera nije losa, vidim da je po testovima hvale kao jednu od naj trenutno u Android svetu ali ipak mislim da su Lumie bolje. Sve u svemu preporuka za OPO ali samo ako mozes da ga nadjes za razumne pare. 400€ da das nekom preprodavcu mislim da se ne isplati...
 
Yep u AT-u sam, mogu da naručim OPO za 315-320e ako se ništa nije promenilo oko poštarine ... Baš zbog svega toga što sam naveo mi je izuzetno interesantna opcija da nije do garancije... Problemi sa ekranaom su tu (yellow band, ghost touches zbog loše izolacije digitizera) ali su kao manje šanse da se naleti, što ipak znači lutrija... I baš kao što Vojkan reče, samo ta "sitnica" oko garancije me odvraća od kupovine istog pa mi je G2 sigurnija kupovina. To po strani, telefon je sigurno bez premca u cenovnom rangu do 400-450e. Uglavnom članovi koji ga imaju ovde na benchu i OPO forumu su prezadovoljni (mada dosta njih na OPO forumu deluju kao da im je prvi smartphone).
G3 nisam hteo da uvrstim pre svega jer mi probija budžet od 350 (+/- 30e) ujedno bih ga i zbog baterije izbegao (tj bespotrebnog qHD ekrana koji ubija bateriju ).... Note 3 takođe preskače budžet + TW i izradu fons baš i ne mirišem. Fableti mi uglavnom nisu interesantni zbog gabarita, sem ako nemaju baš konkurentnu cenu
 
Poslednja izmena:
OPO, bez veceg razmisljanja. Uz to OPO ima najjaci audio izlaz posle M8 (mislim na snagu a i kvalitet je odlican) i samo malo je slabiji od novih IP6 sto moze da ti znaci ako koristis neke malo ''zahtevnije'' slusalice.

Ne znam koliko je ovo tacno ali izgleda da se OPO ne oslanja samo na qualcomm zvuk (slicno vazi i za Z3) ali to se retko gde pominje - Audio output is via a chip from Yamaha (incl. headphone jack output). The speakers are tweaked together with JBL.

OPO je stvarno najbolja kupovina samo je ipak phablet i malo teze se dolazi do njega, ima odredjene probleme ali koji jos uredjaj je danas bez (mogucih) problema. Da je 450e pa da razmisljas o padu cena Note 4 ili nekom drugom uredjaju.
 
Poslednja izmena:
Ako možeš da pređeš preko veličine opo telefona uzmi njega i ne razmišljaj.. Makar je duplo bolji od g2, naravno po mom mišljenju
 
Poslednja izmena:
OPO, bez veceg razmisljanja. Uz to OPO ima najjaci audio izlaz posle M8 (mislim na snagu a i kvalitet je odlican) i samo malo je slabiji od novih IP6 sto moze da ti znaci ako koristis neke malo ''zahtevnije'' slusalice.
Ne znam koliko je ovo tacno ali izgleda da se OPO ne oslanja samo na qualcomm zvuk (slicno vazi i za Z3) ali to se retko gde pominje - Audio output is via a chip from Yamaha (incl. headphone jack output). The speakers are tweaked together with JBL.

Losiji je i od MX4, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Losiji je i od MX4, zar ne?

Da, i od njega ima za nijansu slabiji izlaz ali male su razlike sto se toga tice. To je bitno za ljude koji koriste 40+om slusalice na telefonima (mislim na jacinu izlaza) ali posto je vecina in ear (a i budzetnih on/over ear slusalica) 16-32-40 oma to i nije veci problem za bilo koji telefon.

To za zvuk sam napisao jer znam da lik razmislja da kupi slusalice koje su malo zahtevnije (mada nije rekao da bi ih koristio na telefonu ili samo za komp).
 
Poslednja izmena:
Da, i od njega ima za nijansu slabiji izlaz ali male su razlike sto se toga tice. To je bitno za ljude koji koriste 40+om slusalice na telefonima (mislim na jacinu izlaza) ali posto je vecina in ear (a i budzetnih on/over ear slusalica) 16-32-40 oma to i nije veci problem za bilo koji telefon.

To za zvuk sam napisao jer znam da lik razmislja da kupi slusalice koje su malo zahtevnije (mada nije rekao da bi ih koristio na telefonu ili samo za komp).

Ako si mislio na mene, bolje sluske nikako ne planiram da koristim uz fon... Vec znas da imam dedicated player i da ne vidim fon kao stalnu opciju za slusanje muzike... :d Pre bih nabacio neki FiiO DAC u tom slucaju... :)

Bacio sam pogled i na MX4 sinoc, ali OS/update podrska i MTK chip odvraca od istog...
 
Poslednja izmena:
Pa znam da si pominjao AT M40 a njima treba malo vise snage + su malo ''sterilne'' po default-u.. sto slusanje muzike preko telefona moze da ucini dosadnim :)
 
Ala ste nahvalili One+ kao da je epohalno bolji od G2-e, a nije :)

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5543&idPhone2=6327

Realno izašao je godinu dana kasnije i nema toliko prednosti koliko bi se očekivalo ...
Ima malu bazu ljudi (ovde na forumu ako ih ima petoro - biće dobro), nema bolju bateriju, FM nema, nema infrared port, garanciju, teško ga je i naći pa sad ti stavi na papir...

Ako odvojiš malo više para imaš za 370€ LG G3 (32GB/3GB RAMA) - nema bolje za ta pare ;)
 
Ja pričam kako jeste, a ti ako ne misliš tako navedi šta nije tačno ;)
Godinu dana kasnije izašao, a najveća prednost je što ima 1GB RAMA više i to je to ...

Što je najgore od svega ima bolju bateriju od g2 :) to jest samo mate 7 ima bolju bateriju od njega ako gledamo novije mobove

Neki Sony telefoni ili Mototola Droid turbo ništa a ? :D
 
Poslednja izmena:
Nema šta ja da mislim, činjenica je da je po apsolutno svemu OPO bolji telefon i jasan izbor između dva, a ti sad što imaš G2 pa si konstantno u nekom defanzivnom stavu prema tom telefonu nije moj problem :)
 
Invite i narucivanje izbacujem iz kombinacije jer mogu bez problema da nabavim i dobijem u roku od nedelju dana na ruke...

Garancija jeste "problematicna" i to je mozda i ono kljucno uzeci u obzir da ima problema koji su bili evidentni u prvim serijama i nigde konkretno ne mogu da nadjem jesu li poslednjim batchevima otklonjeni...

FM/IR nisam se ni setio da pogledam, i ne pamtim kada sam radio koristio na fonu (nije mi ni bitno iskreno). I G2 i One+ imaju svoje "quirks" zbog kojih nisam doneo odluku... Imam jos fore nedelju dana dok se resim N5-ice i toliko i fore da se odlucim...

Sa G3 prakticno dobijam bateriju koja je ista kao i na Nexusu 5, samo sto ima bolji standby... qHD poprilicno udara po procentima kada je upaljen...
 
Poslednja izmena:
Naravno da imam garanciju. Kupio sam ga na kineskom sajtu i imam godinu dana njihove garancije.

I ovi kupci koji su kupovali preko zvaničnog sajta imaju garanciju, naravno. Samo je cimanje slati telefon u inostranstvo.
 
Sto se baterije tice G2/Z2/Z3(c)/OPO/Note 4.. pa i S5/M8 su tu negde, mislim da su bas male razlike. Sve kako ko koristi telefon, npr za pustanje videa (vremenski duze gledanje serija, filmova) su najbolji telefoni sa amoledom dok u surf rezimu manje trose IPS ali kada se sve sabere i oduzme nema vecih razlika izmedju tih telefona.
 
Poslednja izmena:
Invite i narucivanje izbacujem iz kombinacije jer mogu bez problema da nabavim i dobijem u roku od nedelju dana na ruke...

Garancija jeste "problematicna" i to je mozda i ono kljucno uzeci u obzir da ima problema koji su bili evidentni u prvim serijama i nigde konkretno ne mogu da nadjem jesu li poslednjim batchevima otklonjeni...

FM/IR nisam se ni setio da pogledam, i ne pamtim kada sam radio koristio na fonu (nije mi ni bitno iskreno). I G2 i One+ imaju svoje "quirks" zbog koje nisam doneo odluku... Imam jos fore nedelju dana dok se resim N5-ice i toliko i fore da se odlucim...

Sa G3 prakticno dobijam bateriju koja je ista kao i na Nexusu 5, samo sto ima bolji standby... qHD poprilicno udara po procentima kada je upaljen...


Ako ti garancija nije problem, vidi ako možeš da se malo igraš sa telefonom pre kupovine :)
FM radio i ja slabo palim, ali daljinac mi služi za sve uređaje u kući - http://www.youtube.com/watch?v=5o6Z_YyfZXQ
Quickremote, knockON, knockCODE su mi vrlo korisne opcije koje stalno koristim ...

Sto se baterije tice G2/Z2/Z3(c)/OPO/Note 4.. pa i S5/M8 su tu negde, mislim da su bas male razlike. Sve kako ko koristi telefon, npr za pustanje videa (vremenski duze gledanje serija, filmova) su najbolji telefoni sa amoledom dok u surf rezimu manje trose IPS ali kada se sve sabere i oduzme nema vecih razlika izmedju tih telefona.

+1
Pa da, sve zavisi ko kako koristi telefon i od količine aplikacija ...
 
Poslednja izmena:
Knockon i knockcode? Knockcode ako neko koristi na mobu ja skačem sa brankovog mosta..

Ma g2 i opo nikako nisu za porediti, džaba si startovao ovu temu
 
Jesam imao prilike da u nekoliko prilika na kratko cackam G2/G3 u prodavnici, One+ ne i jedino iskustvima drugih korisnika na netu mogu da se vodim...
 
Knockon i knockcode? Knockcode ako neko koristi na mobu ja skačem sa brankovog mosta..

Ma g2 i opo nikako nisu za porediti, džaba si startovao ovu temu


Skoči :D
Ja već više od godinu dana kao i gomila ljudi u G2/G3 temi...
Ne vidim što te to čudi?

Startovao čovek temu - hoće da se reši Nexus 5-e, šta će da kupi od ova dva totalno nebitno (oba telefona su dobra)



Jesam imao prilike da u nekoliko prilika na kratko cackam G2/G3 u prodavnici, One+ ne i jedino iskustvima drugih korisnika na netu mogu da se vodim...

Vidi nađi nekoga na forumu ko ima one plus pa vidi sa njim utiske...
Džaba mi ovde pričamo kada 99% ljudi na forumu nije ni videlo +1 telefon ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno