Šta je novo?

Problem sa logovanjem na bazu SQL Server 2000

Munja

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2003
Poruke
474
Poena
620
Zdravo,
Imam problem kada prilikom logovanja na određenu aplikaciju (Nice Administrator), aplikacija se konektuje na SQL Server 2000 javlja se sledeća greška:

Kod:
s0002(microsoft}[ODBC SQL Server Driver ][SQL Server] Invalid object name 'SYSTEM_OPTIONS'
s0002(microsoft}[ODBC SQL Server Driver ][SQL Server] Invalid object name 'SERVER_INFO'
s0002(microsoft}[ODBC SQL Server Driver ][SQL Server] Invalid object name 'USER_INFO'

Samo da napomenem da je do sada sve radilo ok, pošto sam reinstalirao sistem (vratio identičan ghost image cele particije sa OS-om sa odgovarajućim bazama na drugoj particiji) i vratio backupovane ldf i mdf fajlove baze.
To mi je ranije bez problema uspevalo i da se nakon toga "nakačim" na server.

Proverio sam da nije problem do "prava" korisnika u Security kartici u samom Enteprise Manageru servera, ali tamo je sve ok, nije ništa menjano od kada je zadnji put radilo.
Takođe je u Administrative Tools - ODBC podešavanjima izabrana odgovarajuća baza, jer sam nalazio na netu da do toga i ovog gore pomenutog može da bude problem prilikom logovanja.

Imate neku ideju?
 
Poslednja izmena:
Nije do prava korisnika vec do samog upita prilikom logovanja. Verovatno bi problem resio upit u stilu dbname.dbo.objectname ali ocigledno da tako nije radilo ranije.
 
Nisam siguran za upit koji si mi rekao, ali deinstalirao sam SQL server 2000 i instalirao od početka, izbrisao stare fajlove iz baze i sam SQL je kreirao nove i tako mi radi na drugom računaru, ali na ovde se opet javlja
gore pomenuti problem "Invalid object name". Tako sam sad tek zbunjen, ako nije do same baze, jedino mi ostaje u samom odbc drajveru (podešavanjima u Windows-u) ili je prilikom deintalacije ostalo
nešto što sam uninstaller nije uklonio... Takođe kada se logujem na problematićnu aplikaciju, istu grešku sa "Invalid object name" prijavljuje ma koju lozinku da unesem!
 
Da ne otvaram novu temu, imam i ja jedan problem, kada zelim da se logujem na sql server, izbaci mi sledece:
Can't connect to MySQL server throught socket '/tmp/mysql.sock'
Zna neko?
 
Nazad
Vrh Dno