Šta je novo?

MTS Delivery SMS kod nedostupnosti

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Zanima me da li neko ima tacnu informaciju sto se tice MTS-a i njihovog sistema za dostave poruka.

Naime ako meni sada neko posalje poruku a ja sam nedostupan, njemu se automatski skida kredit ali ne izbacuju mu da je poruka isporucena ( ako je oznacio tu opciju ), no npr ja nepalim telefon 3 dana i sada me zanima koji je taj rok posle kog MTS nece vise ,,cuvati tu poruku u sistemu'' da je automatski kada se ukljuci telefon isporuci i vraca li se kedit to jest cena SMS poruke posto je naravno ne isporucena na kraju ?
 
Zanima me da li neko ima tacnu informaciju sto se tice MTS-a i njihovog sistema za dostave poruka.

Naime ako meni sada neko posalje poruku a ja sam nedostupan, njemu se automatski skida kredit ali ne izbacuju mu da je poruka isporucena ( ako je oznacio tu opciju ), no npr ja nepalim telefon 3 dana i sada me zanima koji je taj rok posle kog MTS nece vise ,,cuvati tu poruku u sistemu'' da je automatski kada se ukljuci telefon isporuci i vraca li se kedit to jest cena SMS poruke posto je naravno ne isporucena na kraju ?
Nisam 100% siguran ali mislim da je u pitanju 24h od trenutka slanja. A sto se tice kredita mislim da se ne vraca. Mada ako me secanje dobro sluzi tako je, mada kao sto rekoh nisam bas 100% siguran.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skoro siguran da nijedan operater ne vraca kredit ako ne moze da isporuci. Jedino ako je odmah poznato da ne moze da se isporuci (tipa nepostojeci broj), uopste se i ne skida.
Sve ostalo... ode poruka.

A koliko je drzi - meni su stizale poruke kroz najvise 24h, a ostavljao sam ranije telefon i po nedelju dana neukljucen.
 
Ja sam skoro siguran da nijedan operater ne vraca kredit ako ne moze da isporuci. Jedino ako je odmah poznato da ne moze da se isporuci (tipa nepostojeci broj), uopste se i ne skida.
Sve ostalo... ode poruka.

A koliko je drzi - meni su stizale poruke kroz najvise 24h, a ostavljao sam ranije telefon i po nedelju dana neukljucen.

Uh, nije mi najjasniji ovaj deo, pojasnicu ja jos malo pa ce biti lakse...

Imam telenor i MTS broj, telefon sam ugasio sada u cetvrtak znaci ni jedan ni drugi broj nisu bili dostupni do danas u podne... Na telenor broju sam primio poruku danas koja mi je poslata u petak, ali na MTS broju nema nista a siguran sam da su mi tada poslate ( tog dana u petak ) 2 poruke...

Pa me zanimalo to koliko MTS drzi te poruke koje pokusava da isporuci kada neko upali mobilni uredjaj, jer evo poruka sa telenor mreze je uredno dosla.
 
Po defaultu, u MTS-u isporuka SMS poruke se pokusava u 24h nakon pocetka slanja. Ako za to vreme ne bude isporucena, brise se. Naplata se vrsi na osnovu informacije sa MSC-a (tj. mobilne centrale), a on ne zna da li je poruka poslata ili ne. To znaci da se sve poruke naplacuju, bilo one isporucene krajnjem korisniku ili ne.

Pozdrav
 
Po defaultu, u MTS-u isporuka SMS poruke se pokusava u 24h nakon pocetka slanja. Ako za to vreme ne bude isporucena, brise se. Naplata se vrsi na osnovu informacije sa MSC-a (tj. mobilne centrale), a on ne zna da li je poruka poslata ili ne. To znaci da se sve poruke naplacuju, bilo one isporucene krajnjem korisniku ili ne.

Pozdrav

E to me zanimalo, hvala lepo na objasnjenju.

Eto ako nekome zatreba informacija kod Telenora je taj rok dosta dosta duzi, poruka je poslata u petak oko podne a danas u ponedeljak posle podne kada je telefon upaljen poruka je ipak stigla.
 
Nazad
Vrh Dno