Šta je novo?

Kredit

lukac3

Cenjen
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruke
515
Poena
169
Poz
Nisam znao gde da postavim pa rece ae ovde :) ako sam promasao nek mod. premesti.

Da li zna neko ove prodavnice za prodaju delova za racunar(bg) koje daju kredit za one koji su zaposleni na odredjeno vreme ? :)
Gde god sam pokusao kazu moras da budes u stalnom ili nemas dovoljno godina :D(punim 20 u decembru), ja razumem da radim 2,3 meseca pa da ne daju, ali radim skoro godini ipo dana i cim cuju da sama na odredjeno samo kazu cao :)
 
Koliko znam u emmi je dovoljna samo licna karta. U tehnomaniji je dovoljno da 6 meseci primas pare u istoj banci. Za ostalle nzm ali msm da je slicno.
 
Nema ništa od toga..sve se proverava u kreditnom birou.Čak i ako banka dozvoli,biro neće.Jedina ti je solucija,čekovi...
 
Nema ništa od toga..sve se proverava u kreditnom birou.Čak i ako banka dozvoli,biro neće.Jedina ti je solucija,čekovi...
Nemojte da mešate stvari. Kreditni biro služi da se provere nečija zaduženja a banka odobrava ili ne odobrava kredit
 
Kreditni biro je taj i jedini koji daje zeleno svetlo za dobijanje kredita.Banke više namaju pravo da odobre jednostrano kredit,po zakonu.To nije mešanje stvari već realnost...država se na neki način štiti od malverzacija i štiti građane od prezaduženja...

Svaka banka će ti odobriti kredit jer je to njima u interesu,ali biro je vrsta filtera da banke ne bi mešetarile i ubacivale građane u zaduženja koja se ne mogu vratiti.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da ubeđuješ ljude u nešto što jednostavno nije tačno.

Kreditni biro je jedna naobičnija tehničko-administrativna institucija i ona niti odobrava niti ne odobrava bilo šta.

U njegovom registru se vodi kreditni istorijat građana i firmi {tj. da budem precizniji vodi se evidencija o redovnosti izmirivanja obaveza).

Banka onda zatraži izveštaj iz KB-a, i na osnovu njega i drugih faktora odlučuje koliko si ti kao klijent bonitentan da bi servisirao dug.
 
Nemoj da ubeđuješ ljude u nešto što jednostavno nije tačno.

Kreditni biro je jedna naobičnija tehničko-administrativna institucija i ona niti odobrava niti ne odobrava bilo šta.

U njegovom registru se vodi kreditni istorijat građana i firmi {tj. da budem precizniji vodi se evidencija o redovnosti izmirivanja obaveza).

Banka onda zatraži izveštaj iz KB-a, i na osnovu njega i drugih faktora odlučuje koliko si ti kao klijent bonitentan da bi servisirao dug.


A šta sam ja drugačije rekao...???
 
Čovek može da dobije kredit ako se dobije pozitivan izveštaj iz KB-a.Realno nikakav problem ne prave osim ako nisi prezadužen dozvoljenim minusom,čekovima ili dodatnim kreditima koji ne mogu da pokriju mislim do 1/3 ili 50% zarade.

U prodavnici mu je neko pogrešno rekao...
 
Ako nisi primljen za stalno mozes uzeti samo pozajmicu od banke.
 
Možda si malo lošije sročio ono što si želeo da kažeš.

Moguće..ja znam kada zatražim čekove da moraju da rade proveru,takođe na obnavljanje dozvoljenog minusa i naravno kredit...Ali to je poslednje dve godine postalo rutina...

Ako čovek ne dobije kredu jedino mu ostaje da pozajmi od nekog čekove pošto preko njih mislim da nema kamate pa da ih otplati.
 
"Kreditni biro je taj i jedini koji daje zeleno svetlo za dobijanje kredita", mickk ovo nije tačno! Ja sam bas skoro, iz ciste znatiželje, tražio izveštaj iz kreditnog biroa u kome, pod stavkom "napomena" na kraju izveštaja, izmedju ostalog doslovno piše:


"Ovaj izveštaj sluzi samo radi Vašeg ličnog informisanja i ne moze se koristiti u svrhu dobijanja kredita ili u neku drugu svrhu".



Ovo je samo papir koji kaze kakav si bizmismen, a na banci je da proceni da li da ti da pare ili ne :)
 
"Kreditni biro je taj i jedini koji daje zeleno svetlo za dobijanje kredita", mickk ovo nije tačno! Ja sam bas skoro, iz ciste znatiželje, tražio izveštaj iz kreditnog biroa u kome, pod stavkom "napomena" na kraju izveštaja, izmedju ostalog doslovno piše:


"Ovaj izveštaj sluzi samo radi Vašeg ličnog informisanja i ne moze se koristiti u svrhu dobijanja kredita ili u neku drugu svrhu".



Ovo je samo papir koji kaze kakav si bizmismen, a na banci je da proceni da li da ti da pare ili ne :)

Moguće da je i tako...meni se promenilo 3 vrste papira koje sam potpisivao za dve godine ili koliko se već vodi evidencija.Prosto meni je tako objašnjeno...tako sam i prihvatio jer mi je nekako logično.
 
Meni su u gigatron rekli dodji da se dogovorimo iako nisam za stalno, kad ja dodjem a agent mi kaze izvini ja sam mislila da si stariji ne mozes to da uzmes.
Odem do mene u banku (credit agrikol) oni mi kazu nemas dovoljno godna da uzmes alternativnu za cekove, sad ne znam kad bi promenio banku dal bi mi dali cekove odma posle prva uplate ?
 
Unikredi banka je takodje do pre godinu i po dana trazila 3 ili 6 meseci rada kod poslodavca pa tek onda izdavanje cekova,dozvoljenih minusa..... Kada sam poceo da radim pre 7 ili 8 godina i planirao kupovinu racunara bio sam u slicnoj situaciji. Problem sam resio tako sto sam kupovao deo po deo.Zapravo imao sam na gomili za nekih 40% racunara. Posto je garancija na kupljene delove isla njih sam ubacio kod ortaka u racunar i bilo je dobro i meni i njemu.On uzivao nekih 6 meseci u brzem rqcunaru , ja na neki nacin testirao komponente. Eh taj merak kada sam posle 6 meseci sklopio racunar... Neprocenjivo:) Posto si na odredjeno i niko ne zna sta nosi dan a sta noc ovo i tebi preporucujem. Ako ostanes bez posla nemas nikakve obaveze,jos imas komponente koje mozes prodati ako zagusti. Aki uzmes kredit i ostanes bez posla u nebranom si grozdju jer verovatno znas i sam koliko se posao tesko nalazi.
 
Poslednja izmena:
Meni su u gigatron rekli dodji da se dogovorimo iako nisam za stalno, kad ja dodjem a agent mi kaze izvini ja sam mislila da si stariji ne mozes to da uzmes.
Odem do mene u banku (credit agrikol) oni mi kazu nemas dovoljno godna da uzmes alternativnu za cekove, sad ne znam kad bi promenio banku dal bi mi dali cekove odma posle prva uplate ?

Raspitaj se u Poštanskoj...oni isto sad rade proveru ali mislim da ne bi bio problem za čekove.
 
Svaka banka ima slicne standarde za odobravanje kredita za fizicka lica. Osnovni standardi su da si zaposlen za stalno i sa redovnim i zvanicnim mesecnim primanjima , da si kod trenutnog poslodavca duze od x meseci, da ti je kreditni biro "cist", odnosno da nemas prijavljenih kasnjenja, da vec nisi prezaduzen... Dovoljno je da ne ispunjavas barem jedan od ovih uslova i u startu ne mozes da dobijes kredit redovnom procedurom.
Kreditni biro samo obezbedjuje informaciju bankama o kreditnoj istoriji i zaduzenosti klijenta, nikako ne odobrava kredite...
 
Otisao sam u banku i nasao nacin, kako da kupim, overim u firmi za dozvoljenji minus, plus mi 30 leze plata :)
Hvala svima da odgovorima :)
 
E overim danas sve odem do banke kad mi kaze ona da imam premalo godina :( klasicno zajebavanje
 
Nazad
Vrh Dno