Šta je novo?

ati radeon 5970 (x2)

freddie

Poštovan
Učlanjen(a)
18.10.2014
Poruke
31
Poena
59
pozdrav svima,evo okacio sam temu vezano za ove graficke,pa bih voleo da se malo prodiskutuje o njima,jer vidim da su dosta zapostavljene,a itekako su dobre,pa neko ko je imao dodira sa istima bi mogao da podeli sa nama iskustva
 
Ukratko - spora, stara, losa u teselaciji, trosi mnogo W, zagreva se kao luda, problematika dual GPU skaliranja, samo 1GB memorije (po GPU). Nema smisla drzati je u racunaru jer napajanje koje zahteva kosta vise nego sto sama kartica vredi. Jedan R9 280 vulgaris je bez problema jede za dorucak.
 
Poslednja izmena:
a sta je ovo vulgaris? ja sam imao asus 280x matrix 2 komada u crossfire ali po nekim linkovima ove 5970 dosta hvale a i vidim da dosta daju po ovim testovima,inace imam napajanje od 1200w,tako da to nije problem,a plocu imam msi z97 m-power max ac,pa ne znam koju da stavim graficku,a ja sam mislio da ubacim 2x 5970 pa ce verovatno dobro da radi jer ih imam po 80 eu......
 
a i zaboravih da kazem,imao sam novu asus 280x dc2t i nije se uopste pokazala kako treba,nisam je klokovao,sve je bilo na default,i cesto se u tenkicima pojavljivali artefakti ili je slika treperela,a u principu nista nije dirano na njoj,tako da nisam bio zadovoljan i prodao sam je
 
to su 4 gpu-a,sumnjam da ces igde videti ikakvo skaliranje sem u sintetici i to ne svakoj.u sustini racunaj da bi druga 5970ka samo bezveze vukla struju.nazalost,sve preko prostog dual CF-a nije isplativo,proci ce jos vremena dok krsteno implementiraju multirender pa da mogu gpu-evi samo da se slazu.

edit: da,poznat problem sa dvoslotnom asus dc2u 280x,u sustini samo su nalepili taj novi hladnjak koji su dizajnirali za nvidia karte,pa je stosta na karti ostalo neohladjeno,otud i problemi.u zadnje vreme doduse nema toliko prituzbi,pa verovatno je asus posle inicijalnog grabljenja za radeonima zbog majninga gde su gledali samo da sto vise karti izbace na trziste da bi se namlatili sto vise para usled jakog brenda,u hodu korigovao hladenje.

moj iskren savet je da prodas sve karte koje posedujes tj da prikupis sto vise para i sacekas kad je vec nova godina blizu tradicionalna snizenja i lepo castis sebe novom,aktuelnom kartom za praznike,izlazi i 960gtx koja ce pride da pogura cene na dole za dosta karti.naravno,otvori temu na "sta da kupim..." podforumu kad za to dodje vreme.
 
Poslednja izmena:
"Newcomer" sa nebuloznim pitanjem...Zar ne primecujete da covek troluje?
 
Poslednja izmena:
hmm,prvo ne znam sta ti znaci trolovanje,a drugo sta god da znaci,ja sam postavio temu koja me stvarno zanima jer se ne razumem toliko u te stvari,te hocu da cujem savet sta ko ima da kaze o njima,a ti verovatno zaboravljas kada si ti bio newcomer pa si "trolovao"(sta god to znacilo),ovo je koliko vidim informativni sajt,tako da se postavljaju razna pitanja,teme i odgovori,pa ja ne vidim sta sam toliko lose napisao da bi ti kao "member" morao da kritikujes?
a za UMARTA odgovor: nemam trenutno ni jednu graficku,napisao sam tii sta imam od ploce,i imam i7 4770,ali koristim integrisanu 4600,ali bih do nove godine morao da kupim neku grafiku pa sam zato pitao za tu 5970,a da dodam jos pitanje,jel to sto si napisao vazi za 5970 ili za sve graficke koje su dual gpu,tipa 6990 i 7990?
tvoja preporuka me nije bas odusevila za nvidia karte jer nisam imao srece sa istima te u zadnje vreme koristim iskljucivo ati:sceptic::smack:
 
Poslednja izmena:
5970 je i dan danas teška zverina od kartice, šta god kolega mLaki rekao. Ali jeste stvarno glomazna i jeste da troši ko omanja TA peć. Time zahteva i prilično bolje napajanje. Naravno da su zapostavljene, iz navedenih razloga i zbog "zastarelosti".
Ako je pitanje novca, uzmi onu koje ti je osetno jeftinija, ako radiš nešto specifično proguglaj koja će bolje zadovoljiti tvoje potrebe, ako se igraš... opet proguglaj, ima dosta review-a na tu temu.
U svemu ostalom, prednost ka kupovini ide novijoj tehnologiji, tj.kartici.
 
sta mene zanima jel' troluje ili ne,ako imam zivaca skucam odgovor ako nemam preskocim,njegova stvar i obraz dal' se segaci ili pita ozbiljno.

freddie:

da,to vazi za sve uslovno receno "duple" karte,i SLI i CFX skaliraju okej na dva gpu-a,donekle i na tri ali taj cetvrti najcesce samo guta struju,tj ne doprinosi ukupnom frejmrejtu u igrama,cak stavise retka je i sintetika i generalno citav softver gde vise gpu-ova od dva skalira dobro.

svejedno i dalje vazi moj savet,ako nemeres da cekas novogodisnja snizenja otvori sad temu na "sta da kupujem..." pobroj igre koje bi igrao,budzet,rezoluciju i ostatak konfe i vrlo brzo ces dobiti konkretne predloge.

edit:

nisam striktno preporucio 960gtx,apsurdno bi bilo da preporucujem kartu koja jos nije izasla i samo mogu da nagadjam kako ce da radi,ali ono sto ce 100 posto da se desi je da ce da pogura cene svih gup-ova (dakle i amd-a i nvidie) na dole,da bi bile konkurentne karte cenom.pretpostavlja se da ce da bude na nivou 280x/770gtx po performansama ali imace verovatno 4gb VRAM-a i onda je pitanje koju ce magistralu da stave i kako ce to da se odrazi na performanse,jer niko nema pojma kako maxwell skalira na toj projektovanoj 192bit magistrali,i kako ce ona da radi u zadnjih par naslova koji su poprilicno zahtevni po pitanju VRAM-a u rezolucijama od 1080p pa navise.

ali posto vidim da nisi pipav na polovno,i da si vec imao 280x CF,moja neka preporuka je 290 (x) zavisno koliko imas para i dal' ti kuciste dobro podnosi CF na vazduhu i nemas problema sa temperaturama,jer bi mogao sad da kupis jednu i posle kad bude potrebe za vise frejmova jos jednu u CF,a kombo dve 290 (x) bi trebalo da moze da se izbori sa svim u naredne bar dve godine.
 
Poslednja izmena:
pa kuciste mi je termaltake chaser mk1,koje je jako veliko i odlicno rashladjeno,i jos sam ja stavio coolere na sve moguce rupe,tako da mi recimo cpu i7 4770k ne prelazi 40 stepeni i to u igrama,jedino u testiranju ode na 51 i to je plafon,a sto se tice budzeta,hmm,malo je kilav trenutno,zato sam i pitao kakve su ove karte buduci da su 80eu,naravno nisam gadljiv ni na 290,ali trenutno mi je skupo,ide nova godina.....:D pa bih nesto do max 150 eu mogao sada da priustim,pa ako imas neki dobar savet za bestbuy,slobodno reci,ali da nije neka kao ona dc2t sa artefaktima....u svakom slucaju hvala i za ove informacije,dosta si mi pomogao,taman sam se spremio da kupim dve iste,ali u pravu si,zasto bih stavljao stari tip grafike na najnoviju plocu?cheers
 
pa kuciste mi je termaltake chaser mk1,koje je jako veliko i odlicno rashladjeno,i jos sam ja stavio coolere na sve moguce rupe,tako da mi recimo cpu i7 4770k ne prelazi 40 stepeni i to u igrama,jedino u testiranju ode na 51 i to je plafon,a sto se tice budzeta,hmm,malo je kilav trenutno,zato sam i pitao kakve su ove karte buduci da su 80eu,naravno nisam gadljiv ni na 290,ali trenutno mi je skupo,ide nova godina.....:D pa bih nesto do max 150 eu mogao sada da priustim,pa ako imas neki dobar savet za bestbuy,slobodno reci,ali da nije neka kao ona dc2t sa artefaktima....u svakom slucaju hvala i za ove informacije,dosta si mi pomogao,taman sam se spremio da kupim dve iste,ali u pravu si,zasto bih stavljao stari tip grafike na najnoviju plocu?cheers

lepo prodas tu plocu i uzmes neku H ili B... sta ce ti ploca od 200-250e za procesor koji ce isto raditi i na njoj i na nekoj od 40-50e... Naravno,ne kazem da uzmes neku najjeftiniju,ima lepih ploca za 70-80e... Aj da si u startu uzeo K procesor,pa i da ima smisla ta ploca,ali ovako...
A te pare sto ti ostanu preusmeri u grafu....
Mislim,uzeti takvu plocetinu pa stedeti na grafi,ja stvarno ne razumem... Konfa ti je smesno (ne)uskladjena...


ps.
jel je ti to prodajes na KP? tvoja ploca,tvoj proc,tvoj kuler... a i kuciste mislim da je tvoje...
 
Na kp sam stavio samo plocu i cpu,bas da bih malo drugacije pazario,ne bih uzimao ovaj cpu ali drugog nije bilo nigde,samo ovaj,a kuler i kuciste nisam stavio na prodaju,mozda je neko drugi....:d
 
Na kp sam stavio samo plocu i cpu,bas da bih malo drugacije pazario,ne bih uzimao ovaj cpu ali drugog nije bilo nigde,samo ovaj,a kuler i kuciste nisam stavio na prodaju,mozda je neko drugi....:d

ma slika je celog kucista :)

prodaj plocu samo i kupi neku za 60ak evra, kazi ga da ce ti ostati tu nekih 100-120e, dodas tih sto imas 150 i eto grafe i-ha-haaa
 
Pa jel ti ima i7 sa k ili bez posto u potpisu pise i7 4770 a u gornjem postu pise i7 4770k
 
bez k inace ga ne bi napusavali za plocu.za 150e nadji asus matrix ili safir toxic ili safir vapor 280x,nista se drugo za te pare ne isplati.cak i 6970 CF ce ako radi biti tu sa 280x,a nakoklovan toxic ostavlja sve iza sebe i to komad.ili sto rece ivica,prodaj tu besnu plocu i trazi najjeftiniju koja podrzava crossfire u bar 16x/8x rezimu (i ima pozeljno bar dva slota razmaka ili vise izmedju tih slotova) i za sad probaj da upecas neku 290tku,pa posle da dodas jos jednu.nisi trebao da diras marix 280x crossfire,to ti je bila debela greska,mogu da mislim koliko su htele da idu,ako su isle preko 1200mhz to su zveri,nema toga sto ne bi pojele.
 
hmm,prvo ne znam sta ti znaci trolovanje,a drugo sta god da znaci,ja sam postavio temu koja me stvarno zanima jer se ne razumem toliko u te stvari,te hocu da cujem savet sta ko ima da kaze o njima,a ti verovatno zaboravljas kada si ti bio newcomer pa si "trolovao"(sta god to znacilo),ovo je koliko vidim informativni sajt,tako da se postavljaju razna pitanja,teme i odgovori,pa ja ne vidim sta sam toliko lose napisao da bi ti kao "member" morao da kritikujes?

Ma da...ne razumes se u te stvari,a "przis i7"...Ne znas sta je trolovanje,al imas Google,pa se informisi...Tema koju si postavio je toliko prezvakana ,da informacije po tom pitanju mozes da pronadjes na "svakom cosku"(da ti je stvarno bilo potrebno).A ne da ovde zamajavas da ti neko pevusi iskustva o "tiranosaurusu".Tacka!
 
Poslednja izmena:
pa jeste,to si totalno u pravu za matrix,ali tada sam imao plocu msi z77a-g45,ali matriksi su troslotne,ogromne grafika,a razmak slotova je izmedju prvog i drugog 3 mesta a izmedju drugogi treceg 2 mesta,a ja se plasio da ne pocnu da se greju posto su bile jako blizu jedna drugoj u prva dva slota te sam ih prodao i uzeo taj 280 dc2t sto je bila velika greska,jer generalno matrix je najbolji u klasi,radi u default 1100/6600,ima valjda 18 ili 21 naponskufazu sto joj omogucava mnoooogo mesta za sve,ali sad sta je tu je......nego jel velika razlika izmedju 280x i 290x,posto ima neka referentna 290x za 220 eu,mada iskreno nisam ljubitelj referentnih jer su ranije bile dosta bucne......ne znam vise ni sam.......:wall::wall:
 
Ma da...ne razumes se u te stvari,a "przis i7"...Ne znas sta je trolovanje,al imas Google,pa se informisi...Tema koju si postavio je toliko prezvakana ,da informacije po tom pitanju mozes da pronadjes na "svakom cosku"(da ti je stvarno bilo potrebno).A ne da ovde zamajavas da ti neko pevusi iskustva o "tiranosaurusu".Tacka!

dvocevka,meni stvarno nije jasno zasto stalno nesto kritikujes? ako vec toliko kritikujes,treba prvo da se osvrnes na tvoje postove,i trolovanje oko mnogo manje bitnih 'stvari',a i sta da se radi,nisu se svi rodili pametni kao ti da sve znaju,a inace pametan covek je onaj kojije svestan svog neznanja,a sto se tice ove prezvakane teme,toliko je nevazna da je stalno obilazis teme,izvini sto moram ovako da ti odgovorim,ali stvarno mi nije jasno zasto toliko kritikujes neku temu,ovo je sajt informativnog karaktera i ima svako pravo da pita nesto,i svako ima pravo da odgovori ako zeli,tako da nije nikakvo prisiljavanje da neko cita ili odgovarana necija pitanja..
sto se tice moje ploce i cpu,ne mora neko da se razume toliko u nesto da bi znao sta valja,pa i mala deca znaju da je i7 najbolji,ili trazi sta je najskuplje pa ce to biti dobro,a mislim da bi ti morao biti samo malo tolerantniji :angel:cheers
 
ne uzimaj referentnu ako ne planiras da stavljas vodeni blok ili neki drugi aftermaket kuler.sem sto je deracica kako smo vec navikli od amd-a (kapiram da im u kompaniji rade sve sami gluvaci) ima najcesce problem sa temperaturama i sa throttle-ovanjem (automatskim skidanjem kloka da bi sama karta oborila temperature) sto rezultuje padom performansi.sto se tice koliko je brza od 280x i dal' se isplati,to opet zavisi od ocekivanja i igara koje vrtis.ja licno ne bih mogao da se vratim na jednu 280x da me ubijes,plus kako stoje stvari vec kroz pola godine i dve 290 ce biti neki minimum da bi se sve igre vrtele na maksimum otpanju (mala sansa da dve 280x budu dovoljne,ja se iskreno nadam,jer nemam pojma otkud mi pare za toliki apgrejd).

trebao si tad da dodjes na forum,vrlo brzo bi te mi ubedili da ostavis matrikse a da ulozis u vecu plocu i full tower,i sad se ne bi o ovome sekirao,vec bi uzivao na matrix otpanju na nekih minimum 1200/1750mhz overkloku,a tu ni 980gtx nema sta da trazi.:d
 
E uhvati me na sentimentalnost!
 
Nazad
Vrh Dno