Šta je novo?

IT poslodavci ... nije samo Balkan takav

Objasnio je lik i u pravu je, prosto je neverovatno kakve nebuloze sve traze da imas u oglasima za posao.
 
Objasnio je lik i u pravu je, prosto je neverovatno kakve nebuloze sve traze da imas u oglasima za posao.

Управо!

Ја сам озбиљног уверења да регрутери као и ови што раде у ”људским ресорсима” уопште не читају било захтеве које добијају од својих клијената, било саме резимее потенцијалних кандидата.

Какви све мене контактирају, домаћи или страни - неважно, где се тачно види да уопште нису прочитали барем мој ликндин профил. Мени је исто тако ”кул” када ме контактирају да би ме ”позвали да аплицирам на оглас у њиховој фирми”. Верујем да је ово случај који сте скоро сви имали прилику да доживите лично.
 
Ima svakakvih, i sa ove i sa one strane. Jedna Litvanka me oterala u tri lepe sve sa psovkama, jedan Poljak me pitao da li ovo piše skripta ili čovek... Ima svega :)
 
Управо!

Ја сам озбиљног уверења да регрутери као и ови што раде у ”људским ресорсима” уопште не читају било захтеве које добијају од својих клијената, било саме резимее потенцијалних кандидата.

Evo, da se smejete malo, meni je jednom rekruter poslao oglas za hemičara zato što se u mom CV-u nalazila ključna reč "quality assurance".

Oglas što ovaj lik uzima za primer zapravo nije ništa specijalno, viđao sam mnogo luđe stvari, recimo ovde Nokia trenutno traži network administratore, a onda vidiš da treba da znaju i C++. :sceptic: Baš me interesuje koliko će da ih nađu.

A tek intervjui su u zadnje vreme pišancija. Više često i nema tehničkog intervjua, niko te ne "prži" da ti proveri znanje, pričaš samo sa HR ljudima koji blage nemaju i o tebi sude samo po CV-u. A tek testovi ličnosti i opšteg znanja, na zadnjem intervjuu sam imao pitanje koliko je mesec daleko od zemlje u kilometrima. Fala što ste mi straćili dva sata života.
 
Ja se vec nekoliko nedelja lomim sta da radim sa postojecim poslom. Moram da idem muka mi je od trazenja posla. Ponajvise sto sam implementirao par HR ERP sistema i obaveno su trazili nesto tipa applicant stack gde niko ziv ne cita nista. Svi oglasi na nasem trzistu su na engleskom. Sta mislite sto? Hoce na taj nacin da vam provere znanje? Da, sigurno. Posalju u "makinu" i ona rangira kandidate po tako *****nim kriterijumima da je to strasno. Ja smatram sebe osobom koja se zna dosta, ali i dosta ne znam. Ne mogu svaki servis da znam. To je nemoguce. Isto tako je suludo da traze iskustvo od 5 godina u nekoj tehnologiji/aplikaciji/servisu a to je na trzistu jedva 2 godine. Mislim..... Na**** sam.
 
pa dobro, tezak/zahtevan nam je posao. ALi to si i znao kad si poceo ovo da radis. Konstantno usavrsavanje, ucenje itd.
Ali vecina tih konkursa su fingirani tako da nemoj da se nerviras.
 
Oglas što ovaj lik uzima za primer zapravo nije ništa specijalno, viđao sam mnogo luđe stvari, recimo ovde Nokia trenutno traži network administratore, a onda vidiš da treba da znaju i C++. :sceptic: Baš me interesuje koliko će da ih nađu.

Na kraju sam se zapravo i prijavio na ovaj oglas pošto mi je dosta poznanika reklo da su već išli na taj intervju, Nokia prima dosta ljudi, sele ovamo neko odeljenje iz Nemačke, trt mrt. Aharnes, bogu iza leđa, nemam pojma taj deo grada, duva vetar, roka kiša, psujem na srpskom na sav glas, nađoh im na kraju zgradu.

Prvo test, 75 pitanja, sat i nešto vremena, 60% za prolaz, negativni poeni za greške, jednaka količina C++, IP mreže i bash terminal. Nije ni naivno, treba i iskustva da bi se prošla pitanja iz svake od oblasti. Posle test iz timskog rada, srušili smo se na mesec i treba u ograničenom vremenu da zajednički odlučimo šta nam od stvari koje su preživele treba, a šta ne. Prođem ja to, ne znam ni sam kako, ajde onda u drugu zgradu na razgovor, tu sat vremena odgovaraš na pitanja, što tehnička, što ostala, svaku stavku u CV-u te istresu šta si tamo radio, što si otišao, što si ovamo došao... Tek na kraju mi lik objasni koje sve pozicije njima trebaju, u principu različite kao bog i šeširdžija, ali su eto smatrali za shodno da kandidate ispitaju o svemu. Pita me imam li pitanja, ja mu iskreno odgovaram da bih sigurno imao, ali sam suviše umoran i gladan da bih mogao da razmišljam. Ukupno preko četiri sata tamo i to samo da bi odlučili da li da me uopšte pozovu na razgovor sa šefom odeljenja. Veselo, šta da kažem.
 
Poslednja izmena:
^
Kako li je tek onda kad bi te primila da radis za stalno(ma koliko dug taj period bio :D).
 
Ma raznih ih ima, od onih koji ti traze da za test od sat ipo vremena napravis kompletnu aplikaciju koja njima treba, do onih koji kao u klipu iz prvog posta, traze da znas sve sfere IT-a.
 
Ma raznih ih ima, od onih koji ti traze da za test od sat ipo vremena napravis kompletnu aplikaciju koja njima treba, do onih koji kao u klipu iz prvog posta, traze da znas sve sfere IT-a.

Немој се за****ш тако и да неком правиш апликацију!
Чак ако видиш да тест делује да је можда део неке апликације, батали причу и немој да радиш...
 
Evo malo da se nasmejete na drugu stranu priče. Evo šta viđam svaki dan :)

p.s. da bude jasnije, ovo je kandidat kome sam ponudio radno mesto, nije neka firma (jer je čovek odgovorio u mnozini)

 
Poslednja izmena:
Evo malo da se nasmejete na drugu stranu priče. Evo šta viđam svaki dan :)

p.s. da bude jasnije, ovo je kandidat kome sam ponudio radno mesto, nije neka firma (jer je čovek odgovorio u mnozini)


Tenkre...
@ays, ma znam. Pazi ima i firmi koje imaju aplikaciju svoju (ti naravno odradis background check), i hoce da vide da li ti mozes uz omanju dokumentaciju da napravis isto to, i nije mi strasno to, ali ima svezih firmi koje rade na prevaru :)
A ima i normalnih firmi, drze standard, eto kod mene u ITS Comtrade-u, normalni ljudi, svaka cast.
 
Nazad
Vrh Dno