Šta je novo?

problem sa grafickom (crn ekran)

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Prepostavljam da je graficka upitanju. Tokom normalnog rada surf, slusanje muzike, iz cista mira samo mi se ugasi monitor ( pojavise crn ekran, monitor radi i dalje) i pojavi se no signal. Komp dalje radi ali smo kratko, to sam provalio tako sto tastatura sama ne reaguje, lampice su zakucane niti se pale i gase, a muzika koja se cuje radi mozda jos par sekundi i samo se ukoci pa zuji (onda moram da restartujem racunar). Desava se i da to radi kada upalim neki progma, photoshop ili maya. Testirao sam graficku svim mogucim test programima i pokazuje normalno stanje niti da se greje, niti neke anomalije, kao brljanje ili neke crtice po ekranu. E, da nagovestim i ovo, primetio da se ponekad ugasi ekran i opet vrati ali onda win 8.1 prijavi da je izgubio kontakt sa drajverima za graficku ali da je uspeo da sredi i osposobi drajvere da ponovo rade. To se desilo nekoliko puta.

Pokusao sam da vratim stare drajvere, ali nista nije pomoglo i dalje se sve isto desava.

Graficka je Nvida 570 ova iz potpisa.

Nadam se da neko zna da mi objasni o cemu se radi i kako bi mogao ovo da sredim. Nadam se da nije nesto strasno, jos najmanje da graficka crkava.
 
A da malo smanjis taj oc procesora i ponovo probas?
 
Zar hoce to da zeza? Takav mi je OC od kada je izaso I5 2500K, kupio sam ga cim se pojavio i od prvog dana do sada radi na toj frekfenciji. Meni se ovaj problem skoro pojavio, ima jedno dve nedelje kako tako radi, ali ne uvek. Probacu i da smanjim OC
 
Zar hoce to da zeza? Takav mi je OC od kada je izaso I5 2500K, kupio sam ga cim se pojavio i od prvog dana do sada radi na toj frekfenciji. Meni se ovaj problem skoro pojavio, ima jedno dve nedelje kako tako radi, ali ne uvek. Probacu i da smanjim OC
Da bi nasao uzrok najbolje bi bilo da sve vratis na default,ako se ponovo desava onda je moguce da grafa pravi problem (ili gremlini).
Ukoliko sve bude u redu ili smanji takt ili povecaj napon (pri oc)...
 
Poslednja izmena:
Pretrazi forum pisano je o tom problemu ...radi se intervencija u registry-u na odlaganju ili iskljucivanju TDR.
 
probacu, mada meni nista nije OC sem procesora. Probacu da vidim kao ce se ponasati. Uglavnom se desi jednom, onda restarujem racunar i posle toga radi normalno bez ikakvih problema.
 
jesi reinstalirao do kraja drajvere za grafu?dakle skines stare iz sejf moda sa DDU,stavis zadnje drajvere,usput vratis bios na difolte,i vidis kako ce da se ponasa.ako i dalje bude problema,cekiraj i memoriju sa memtest86+,random BSOD-ovi meni su se najcesce desavali zbog budjave memare.
 
e ovako, puko mi je film juce tokom rada samo se ugasio racunar. pa ja lepo spakujem fajlove i krenem u format i dizanje sistema. Sve je radilo ok instaliram sve programe, drajvere i opet isto, samo sto ovog puta nije blokirao vec se racunar restartuje. Krenem deteljno da pregledam i instaliram hd tune i posto imam tri HD dva klasicna i jedan SSD. Pronadje mi na jednom od 500gb da racunar gubi konekciju i da je moguce ostecen kabal. Zamenicu kabal pa se nadam da ce to pomoci.
 
Evo me opet. Izgleda da je problem nesto deseto. Sredi sam win ponvo instalirao drajvere stavio programe kad eto problema opet. Ovaj put gora stvar. Komp se restartuje ali kada se ponovo pokrene u samom startu opet se ugasi I tako vrti u krug. Ugasi se, upali traje pet sekunde I opet ugasi. Fizicki moram da iskljucim racunar. Povadim kablove uz harda isto, ali kada sam izvadio memoriju jedan stap komp je krenuo da radi. Vratim opet isto. Skinem sve memorije I vratim samo ovu jednu na isto nesto I komp radi. Vratim ostale memorije i sve je ok radi. Oc je sada na fabricko. Videcu kako ce raditi sada. Nadam se da nije ploca. Mem test programi pokazuju da memorija radi ok.
 
Poslednja izmena:
Koji bios ima ploca, zadnji je 4.3
- Enhanced PCI-E display card performance.
- Improved memory compatibility.
 
Iha moj bios je 1.10. Kako do sada nije pravio problem? Mada hteo je sam da se pali kada je u sleep mode. Ugasim ga I kada se vratim on upaljen
 
Poslednja izmena:
samo da kazem da sam stavio novi bios. Problem je bio u tome sto je komp sam po sebi resetovao napon. procesora i nije mogao da radi na taj oc. Sve u svemu sada radi ok.
 
Nazad
Vrh Dno