Šta je novo?

Iznenadni BSOD, sta je uzrok?

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,378
Poena
225
Zdravo svima, otkako sam kupio i sastavio novu konfiguraciju imao sam BSOD 2 puta do sada, prvi put se desilo dok sam gledao YouTube, drugi dok sam pricao na Skajpu i surfovao netom. Ne znam sta bi moglo da bude... Izvukao sam logove preko jedne aplikacije pa ako neko moze da baci pogled ko se razume da mi pomogne..
 

Prilozi

  • BSOD image.jpg
    BSOD image.jpg
    892.2 KB · Pregleda: 102
  • MARKO-PC-Sun_11_23_2014__33052_76.rar
    405.2 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Ocitaj minidump fajl sa BlueScreenView pa okaci ovde.
 
to ti je problem sa grafickom,tj najverovatnije drajverima.
obrisi ih sa DDU programom,preko safe mode-a. Pa instaliraj sa sajta najnovije,betu slobodno.
 
Ne treba ti log , taj .sys fajl je od graficke , moze biti da je do drajvera ili mozda hardverski problem , ako imas od komsije da uzmes neku lešić grafičku i sa njom surfuj vidi da li izlazi BSOD...
 
Samo instaliraj BlueScreenView, sam ce on naci fajl i ispisace sta je problem.
 
Nisam ga instalirao, skinuo sam zip fajl, jel mislis ovako..?
 

Prilozi

  • BSview log.png
    BSview log.png
    71.9 KB · Pregleda: 65
Skini zadnje drajvere za taj realtek alc898.
Probaj i da izgasis turbo za procesor.
 
Poslednja izmena:
Jel mislis da oni prave problem? Ne mogu nigde da nadjem najnoviji drajver na Realtek-ovom sajtu...
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao da ATI drajveri prave problem.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja prvo pomislio, ali videh ovu realtek alc898, tako da u kombinaciji AMD hd audio
drajvera moze da bude problem..
 
Obrisao sam amd hd audio drajver a tu verziju sa gigabyte sajta sam skinuo jos na pocetku, reko da nema mozda neka novija..
 
Znaci vi mislite da je AMD drajver za graficku u pitanju? Jel neko mozda bacio pogled na logove i dump fajl iz rar arhive?
 
sukobljavaju ti se drajveri od zvučne i grafičke...
 
Obrisi drajver za graficku. Pokreni ponovo install, idi na custom, i izaberi samo display drajver bez bilo cega drugog. Mozda bi trebalo istovremeno obrisati i reinstalirati audio drajver. Takodje, treba pokusati i sa starijom verzijom drajvera. Ako nista od ovog nije, treba probati grafiku u drugom racunaru.
 
Nazad
Vrh Dno