Šta je novo?

Kursevi programiranja

@fearthebeard:
C je čitljiv, obj-c nije.
Kada se savlada C, onda je lako razumeti C++, C#, Javu i JavaScript.
@ays:
Pogledaću te linkove. Slažem se da je bitno naučiti i framework, ali ako se desi da treba da napravis nesto sto nedostaje u frameworku, onda tu dolazi do izražaja znanje programiranja.
 
@fearthebeard:
@ays:
Pogledaću te linkove. Slažem se da je bitno naučiti i framework, ali ako se desi da treba da napravis nesto sto nedostaje u frameworku, onda tu dolazi do izražaja znanje programiranja.

Istina, ali opet ima oldschool programera koji ne zele da nauce framework, i skarabudzuju ono sto postoji u frameworku, i samo naprave belaja :).
A sto se tice teme, ja bih ga radije preporucio na OO jezik, nema potreba da uci C, ali bukvalno nema, samo ce da izgubi vreme (osim ako ga ne zanima programiranje mikrokontrolera), tj naucice vremenski manje vise istom brzinom primera radi C#.
 
edX, coursera, udemy, codecademy, imaš odličnih online izvora za učenje koliko voliš, ne bacaj pare na kurseve, već sedi i uči, ako ti se stvarno uči.
To ti kažem kao čovek koji uzima novac predavajući na kursevima znanje koje je besplatno stekao na internetu.
 
Citao sam ovu temu i onu o web dizajnu i nemam ideju odakle da pocnem.
Dajte mi konkretan predlog, uci to i to.
 
Pa ne znam sta je bolje, lakse, trazenije, placenije...:)
 
Istina, ali opet ima oldschool programera koji ne zele da nauce framework, i skarabudzuju ono sto postoji u frameworku, i samo naprave belaja :).
A sto se tice teme, ja bih ga radije preporucio na OO jezik, nema potreba da uci C, ali bukvalno nema, samo ce da izgubi vreme (osim ako ga ne zanima programiranje mikrokontrolera), tj naucice vremenski manje vise istom brzinom primera radi C#.

Не знам како ће неко да прескочи да не користи Apple UIKit на пример за развој iOS апликација... не кажем да није неизводљиво али количина понављања која би морала да се уради је имбецилно велика.

edX, coursera, udemy, codecademy, imaš odličnih online izvora za učenje koliko voliš, ne bacaj pare na kurseve, već sedi i uči, ako ti se stvarno uči.

+1 ;)

Pa ne znam sta je bolje, lakse, trazenije, placenije...:)

Тренутно је FrontEnd али то не значи ништа јер се тржиште мења и еволуира. Дакле, елементарне ствари за веб развој:
- html
- css
па када то савладаш да разумеш зашто и када да користиш overflow: hidden; и сличне атрибуте онда можеш да пређеш на:
- javascript

За СВЕ од наведеног можеш да нађеш књиге, упутства по интернету, шта више много тога је бесплатно.
 
Citao sam ovu temu i onu o web dizajnu i nemam ideju odakle da pocnem.
Dajte mi konkretan predlog, uci to i to.

Pa ne znam sta je bolje, lakse, trazenije, placenije...:)

Kao sto OskarV vec rece kreni od onog sta te najvise zanima, jer tu ces imati najvise sansi i da istrajes. Budi spreman da ce ti trebati vreme. Kuckaj kod, citaj literturu, istrazuj na netu sta ima. Ono sto danas moze da bude "hot" sutra to vec ne mora da bude, ali ako si stvarno dobar u onome sto radis, onda nece biti problema cak iako oblast koju izaberes nije toliko trazena.

Kad otkrijes sta je ono sto te zanima, manji ce biti problem odakle da pocnes :)

I jos jednom da se ponovim, budi spreman da ce ti trebati dosta vremena i dosta rada, budi spreman na frustracije i nemoj da odustajes na prvu prepreku :)
 
Vidim da su ljudi vec pominjali coursera.org

Ovo ti je super: https://www.coursera.org/course/interactivepython

Cak i kao iskusnom programeru prijao mi je kurs i tokom istog sam razmisljao "Zasto nasi profesori ne mogu ovako da predaju programiranje i koliko bi mi bilo lakse da sam ovako naucio da programiram".

Jeste da je python ali bi realno moglo da bude bilo sta objektno.

Pozz
 
Nazad
Vrh Dno