Šta je novo?

GPU Memory Load problem

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Prvo da kazem ne znam dal je ovo pravi forum za ovu temu - nek moderatori prebace ako misle da sam omasio...
Nesto mi puni memoriju na grafickoj strasno - uglavnom posle duzeg koriscenja kompa, pogotovo ako koristim neke programe koji opterete vise graficku kasnije se sve uspori. RAM se oslobodi, CPU je ok, ali GPU RAM bude pun - znaci tipa 980/1024 MB. U pitanju je GTX 650 Ti.
Probao sam da menjam drivere i dalje imam iste probleme. Naravno problem nestaje posle restart jer se onda GPU RAM totalno isprazni. Temperatura grafe je totalno normalna, s' tim da se tada krene grejati i do oko 62 stepena kada joj se napuni RAM.
Jel neko imao ovakav problem?
 
Prvi put cujem za tako nesto,jer pokreces neke aplikacije,ili puni memoriju i kad niste ne radis na kompu?
 
Uglavnom se desi posle aplikacija koje napune VRAM tipa OBS, After Effects i sl.
Edit: meni je postalo cudno jer tipa posle posla udjem u igru koja ladno radi sa 300 fps a ovako ima 300 fps i svako 2 -3 sekunde freeze. Onda sam ukljucio neke programe za gledanje grafe i skontao da posle tih programa VRAM ostane napunjen i ne moze da se isprazni...
 
Poslednja izmena:
Proveri u Task Manageru da li After Effect ili taj OBS još uvek rade.
 
To mi je prvo palo na pamet ali ih nije bilo... Totalno mi je neshvatljivo sta se desi. Kao da nekako zakljucaju taj VRAM...
 
Ok - ispostavilo se da iz nekog razloga Chrome ili mozda Flash napuni taj VRAM. Posto cim ugasim neki Chrome tab VRAM se isprazni na oko 150-200 / 1024, a dok je upaljen bude 960 - 990 /1024. E sad ono sto me buni imao sam samo 2 taba otvorena - Gmail i Deezer. Cim sam ugasio Deezer povratio se i tako par puta se desilo. E sad probacu videti da li se samo na Deezer to desava ili npr. i na youtube i to. Bas cudan problem, ali mi bar drago da sam ga suzio na sta ga uzrokuje.
 
Update posto ne mogu edit:
1 PC, 1 Laptop, Chrome (update-ovan).
PC GTX 660 Ti 1GB, Laptop diskretna grafika ATI Mobility Radeon HD 5730 sa 1GB

Deezer(nova verzija, nedavno update-ovan site) zauzme citav VRAM i nemoguce je bilo kakvu igru ili bilo sta sto upotrebljava GPU koristiti jer ne ostane nista VRAM-a. Nije mi jasno kako je ovako nesto moguce? Neko iskusniji?
Naravno instant cim se ugasi tab sa Deezer-om VRAM se isprazni u granice normale (oko 200-250MB / 1024MB).
 
Potvrdjeno i od strane kolega i prijatelja - na pojedinim sajtovima Chrome napuni GPU VRAM i totalno optereti graficku uzrokujuci da komp radi uzas. Prijavio sam bug, zamolio bih i ostale da ga prijave.
 
Nikad cuo a ni video, da to nije neki problem sa Nvidijom ?
 
Nope - bio problem sa chrome - ispravljen u update nedavno - tj. nisam ga uspeo reprodukovati.
 
Nazad
Vrh Dno