Šta je novo?

Entry Level HiFi 5.1 System - mala pomoć

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,325
Poena
375
Kao što sam naslov kaže planiram da kupim novi 5.1 sistem i da uđem u HiFi svet, doduše niža klasa. Unapred hvala svima koji mi pomognu sa svojim savetima, samo vas molim da tema ne krene u pravcu kako se polovno može naći mnogo bolje za te pare. Ne tvrdim da nije tako ali imam svoje razloge zašto kupujem novo. Da pređem na stvar i kažem o kojim komponentama mislim i koje dileme su u pitanju:

- Frontalni par bi činili Monitor Audio Bronze BX2, dosta su hvaljeni i u inostranstvu i ovde i čine se kao best buy za te pare. Postoji li neka alternativa zvučnika koji su novi u njihovom cenovnom rangu?
- Centar bi bio Monitor Audio Bronze BX Centre, opet ako neko misli da u tom rangu mogu uzeti i nešto drugo neka slobodno predloži.
- Zadnji par bi činili PSB Alpha LR1, inače njih svakako ne bi koristio kod slušanja muzike jer planiram varijantu 2.1 odnosno samo frontalne i bas kada slušam muziku. Za efekte u filmovima mislim da će odraditi posao.
- Najveća dilema mi je woofer, znam da za te pare koje odvajam za bas ne može da se očekuje ništa ozbiljno ali trenutno imam 4 opcije u tom cenovnom rangu. Razmišljam o Mission MS-8, Monitor Audio Vector VW8, Jamo SUB 210 i JBL Loft SP-150 koji mi i deluje najozbiljnije od svih nabrojanih u smislu frekvencijskog raspona i prečnika bas jedinice. Opet ako neko misli da je neki drugi od preostalih nabrojanih bolji ili neki koji nije među ova četiri neka slobodno kaže.
- Što se tiče AV risivera tu mi je favorit Yamaha RX-V477 ali vidim da je dosta dobrih stvari ovde napisano i za Onkyo TX-NR414, naravno i neki treći dolazi u obzir.

Hvala na svim odgovorima! :)
 
Zapravo nista nisi rekao. Koliki ti je budzet? Kolika je prostorija? Da li planiras da slusas i muziku na tom sistemu ili zelis da bude iskljucivo za filmove? :)
 
Izvinjavam se, u pitanju je moja greška ali sam smatrao da se sve to može lako pretpostaviti. Maksimalan budžet mi je 1200€ i preko toga ne mogu ići ali tu treba uračunati i kablove. Sistem je 5.1 jer bi ga 70% koristio za filmove a 30% za muziku, već sam napomenuo da me za muziku zanima samo korišćenje prednjih zvučnika i basa odnosno 2.1 varijanta. Soba je oko 16,5 kvadrata i već tu imam 5.1 sistem tako da pozicioniranje neće biti problem. Izvor zvuka bi bio PC sa Asus Xonar DG karticom, kasnije sa nekom boljom. Filmovi naravno sa DTS ili eventualno AC3 zvukom a muzika FLAC varijanta.

Ako treba još nešto samo pitajte. :)
 
Nazad
Vrh Dno