Šta je novo?

Problemi sa MSI GTX 970

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,026
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Primetio sam problem danas a to je kada pokrenem fifu 15 ili assassin's creed unity karta pocinje da zuji, pa sam uvatio na fifi 15 stelovao podesavanja i utvrdio da zui kad joj stavim no frame limit kad je zakljucana na 30 fps ne zuji ni na 60 fps al cime stavim ono neograniceno odma zuji. Dobro radi iako zuji al malo me brine tj malo vise, inace imam 600w napajanje LC POWER fx 6300, 16GB rama 2 hdd. Nez sta bi moglo da bude pa vas molim za savete i slicno il neko nesto konkretno da mi kaze ako se srecao sa ovakim problemom pre. Inace na gtx 650ti boost nemam probleme ovakve...
 
Poslednja izmena:
Ne, to ne moze da joj skodi. A i taj zvuk ne smeta svakom. :)

Ako si narucio preko weba, imas pravo da zamenis proizvod u roku od 15 dana. Ili da ti vrate pare.
Ako si kupio licno u prodavnici, onda ne mozes.
 
Jer je to nesto lose ili dobro il ne moze da skodi, ne poznajem se u te delove ili ti te zavojnice. Jer bi trebo da je menjam ili nesto slicno? Jer moze posle nekog vremena da joj steti li sta ti ja znam? Takva mi pitanja padaju na pamet.. I da li mozde da se sredi stvar bez servisa? Ako moze kako?

Cak i da se cuje to ne moze da skodi grafickoj (imam to na staroj konfi na Radeonu 5850). Karta je iz 2009. i radi bez problema i dan danas... Taj zvuk sam cuo sam u GTA IV kad ucitava igru, kao i u Quake3 kad sam se glupirao sa 1000+ FPS-a, da vidim koliko moze da izgura graficka. Dakle samo u ta dva primera (u toku igranja 100% neces cuti kakva god karta da ti zapadne). Nemas brige oko toga.
 
Ok sad mi je laknulno :D Hvala vam :)
 
Heh opet MSI i LC ;) ta ljubav baš neće.
Nisi sam, ima vas više na forumu grafa 350eu PSU 30eu.
Testiraj ceo PC sa drugim PSU-om verovatno nećeš imati coil whine.
 
Heh opet MSI i LC ;) ta ljubav baš neće.
Nisi sam, ima vas više na forumu grafa 350eu PSU 30eu.
Testiraj ceo PC sa drugim PSU-om verovatno nećeš imati coil whine.

Druze, Srbijaa nema se paaaara :D Po meni bolje i LC nego ono od 600W sto nema ni projzvodjaca ili ima 你在哪里 :d
 
Poslednja izmena:
Heh opet MSI i LC ;) ta ljubav baš neće.
Nisi sam, ima vas više na forumu grafa 350eu PSU 30eu.
Testiraj ceo PC sa drugim PSU-om verovatno nećeš imati coil whine.

R9 290 zuji na napajanju od 130e, konkretno ovom mom CM V700 a Seasonic mu je OEM. Zujale su i tri R9 280X. Imao sam i HD6950 koja je zujala na LC Power 600H-12 V2.31, i zujala je opet i na ovom V700. Ne mora da znaci da je uvek do napajanja.
 
Srbija Srbija ali imalo se za grafu novu :p Ma naravno ;) Daleko od toga da je LC krš (naravno ima on svoje dobre modele), ali moje lično iskustvo je da mi se MSi 5850 nije mirisao sa LC napajanjem isto se čuo coil whine. A i u temi GTX970 ostavio sam gore link tvoj kolega ima isti PSU i istu grafu i Coil Whine. Vole ljudi da kupe extra konfu i da zakinu na napajanju pa to ti je.:smash:
Kažem opet probaj testiraj sa drugim PSU -om ako ti nestane Coil Whine menjaj PSU.
 
Srbija Srbija ali imalo se za grafu novu :p Ma naravno ;) Daleko od toga da je LC krš (naravno ima on svoje dobre modele), ali moje lično iskustvo je da mi se MSi 5850 nije mirisao sa LC napajanjem isto se čuo coil whine. A i u temi GTX970 ostavio sam gore link tvoj kolega ima isti PSU i istu grafu i Coil Whine. Vole ljudi da kupe extra konfu i da zakinu na napajanju pa to ti je.:smash:
Kažem opet probaj testiraj sa drugim PSU -om ako ti nestane Coil Whine menjaj PSU.

Ne vidim problem u napajanju realno, jer sam imao pre toga GTX 650Ti Boost koja isto trosi kao GTX 970 tako da to sigurno nije mislim ne verujem 99% da je to... Uradio bi ja odavno al nemam od koga uzeti na kratko jace napajanje da testiram...
 
Eto ziv primer :) Doduse meni je to prestalo iz nekog razloga sada cak i u 3d marku. Pocelo je klokovanjem nakon drugog dana kupovine..ili prvog :) Kad pocnes od pocetka ovde da pises oce to tako.

Btw mozda nema veze sa PSU-om mada veliki broj ljudi "navodno" (kazem navodno) resava problem prikljucivanjem grafe na drugi PSU pa vracanjem, ili menjanjem PSU-a i slicno. Ja sam eto radi nekog nepisanog pravila iskljucio graficku iz napajanja i prikljucio je ponovo, nakon toga se jedva cula ali pre 2 dana u 3d marku na SkyDive testu gde je fps oko 2000 nije bilo zujanja.

Barem cujes ono za sta si dao pare, znas da je tu :d
 
Eto ziv primer :) Doduse meni je to prestalo iz nekog razloga sada cak i u 3d marku. Pocelo je klokovanjem nakon drugog dana kupovine..ili prvog :) Kad pocnes od pocetka ovde da pises oce to tako.

Btw mozda nema veze sa PSU-om mada veliki broj ljudi "navodno" (kazem navodno) resava problem prikljucivanjem grafe na drugi PSU pa vracanjem, ili menjanjem PSU-a i slicno. Ja sam eto radi nekog nepisanog pravila iskljucio graficku iz napajanja i prikljucio je ponovo, nakon toga se jedva cula ali pre 2 dana u 3d marku na SkyDive testu gde je fps oko 2000 nije bilo zujanja.

Barem cujes ono za sta si dao pare, znas da je tu :d

Barem je cujem kad je pretisnem u crveno :d
 
Nazad
Vrh Dno