Šta je novo?

Pioneer blu -ray nece audio cd?

Kadi

Cenjen
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruke
165
Poena
180
Posedujem blu-ray Pioneer BDP-51 FD vec 2 godine..super radi,filmo ok pusta..dvd,blu ray diskove...iskreno nikad nisam slusao muziku na njega,pre neki dan ubacim originalni audio cd ..no disc izbaci odmah,pustim drugi,opet isto,filmove odmah procita...nisam neki ekspert ali mislim da treba da cita sve to...sta moze biti?Unapred se izvinavjvam ako je neko pisao o ovome,nisam uspe da pronadjem?
pio_bd51_front_2.jpg
 
Može da bude do lasera, odnosno optike. CD se čita sa infracrvenim laserom talasne dužine 780 nm, DVD koristi crveni od 650 nm, a Blu-rej plavi na 405 nm. Očigledno postoji problem sa očitavanjem diskova sa većom talasnom dužinom. Neko bi rek'o prljavo ili rascentrirano sočivo - ja bih rekao, ako ti je bitno, odnesi ga kod majstora.
 
Iskreno ,nije mi bitno sto nece cd obicni ucitat ali ako moze to dalje uticat i na ucitavanje dvd-a i blue ray-a,mislim,vremenom asko hoce doc do tga,onda cu svakako da ga odenesem majstoru,hvala na odg...a je moze za to posluziz onaj disk za ciscenje,sme li se to i da li moze pomoci?
 
Poslednja izmena:
Zaboravi na sve te diskove za čišćenje i ne popravljaj ono što radi. Ako ti CD nisu bitni, teraj tako i to je to. Ne znam kako im je realizovana optička putanja i da li koriste dva ili čak tri različita lasera - ako su dva (CD/DVD i BD) onda je moguće samo stvar u sabirnom sočivu za CD. Trebalo bi da to može da se sredi, ali ne bih ništa mogao da tvrdim dok se to ne pogleda.
 
Nazad
Vrh Dno