Šta je novo?

Problem sa GSM signalom na LG NEXUS 5 telefonu

fortuna

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruke
243
Poena
169
Sve je radilo normalno, a onda dok sam bio preko, telefon je samo preko noci izgubio signal i od tada nemam gsm mrezu. Sve ostalo radi sasvim normalno, wifi, gps, kamera...samo nemam mrezu za telefoniranje?
Da li je neko cuo za ovaj problem i da li neko zna kako da se resi?
 
Idi u Settings / mobile networks I izaberi automatic.
 
Probao sam...nece...Opet da napomenem, telefon nije ispadao ili slicno, nije nagnjecen, udaren, stajao je pored glave, kada sam se probudio, pomislio sam da je izgubio signal zato sto sam u romingu, kada sam se vratio kuci, video sam da nema uopste signal...
 
Izvadi karticu i ocisti kontakte pa probaj ponovo. I odaberi manuelno mrezu.
 
Proveri IMEI broj. Cesto se ljudima desavalo da imei napravi problem bas takav kakv ga opisujes.
 
Šta se meni sve dešavalo sa fonom u poslednje vreme... zato će možda solucije da ti deluju sumanuto, ali evo šta bih uradio.
Bio si negde "preko"? Da nije telefon uleteo u LTE iliti 4G, pa se šlogirao prilikom povratka u rodnu grudu?

Učukaj *#*#4636#*#* ako ti je rutovan telefon, pa pod Phone information vidi šta je selektovano pri dnu strane, treba da stoji npr. WCDMA preferred, ako ti nije štiklirano u settingsu "Use only 2G network". Ostale opcije su u citatu:

- WCDMA preferred
- GSM only
- WCDMA only
- GSM auto (PRL)
- CDMA auto (PRL)
- CDMA only
- EvDo only
- GSM/CDMA auto (PRL)
- LTE/CDMA auto (PRL)
- LTE/GSM auto (PRL)
- LTE/GSM/CDMA auto (PRL)
- LTE only
- Unknown

there is no option for WCDMA users to switch between WCDMA and LTE without GSM, which is inconvenient because EDGE is barely usable as a data connection.

this feature request is for providing an "LTE/WCDMA auto" setting which connects to LTE once available and falls back to 3G otherwise. should 3G signal be low, the device still maintains 3G connectivity rather than dropping to GSM.

* If relevant, why are current approaches or workarounds insufficient?

the current approach does not provide for this setting, thus the device can still connect to GSM. WCDMA only and LTE only are insufficient on their own because WCDMA only limits to 3G while LTE only is impractical if LTE coverage is not strong.

* If relevant, what new use cases will this feature will enable?

this feature will enable a more consistent and faster internet experience in devices

Ovo radiš na sopstvenu odgovornost, tako da nemoj ništa drugo da čačkaš da ne zezneš telefon. Dakle ako slučajno stoji na LTE, samo promeniš na GSM ili WCDMA prefered i izađeš iz menija.

Ali pre svega:
- Šta se dešava kada tvoju karticu staviš u drugi telefon?
- Šta se dešava kada drugu karticu staviš u tvoj telefon?
 
Poslednja izmena:
Ukucas *#06# i ako imas normalan broj onda je sve ok. Ukoliko ti ispise sve nule 000000..... Ili ne prikaze uopste imei broj je izbrisan i eto problem.
 
Ostavio sam danas telefon kod jednog drugara koji ima bas dobar servis u Tosinom Bunaru, pa nisam stigao da probam ovo ssto mi je napisao bobiska, ali probacu, svakako
 
Nazad
Vrh Dno