Šta je novo?

Problem sa zvukom na novom laptopu

ozazi

Cenjen
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
966
Poena
180
Kupio sam laptop Lenovo m30-70, verzija sa I3 procesorom.
nakon instalacije Win8.1, skinuo sam drivere sa Lenovo sajta. sve radi osim zvuka.
ikonica za zvuk ima onaj crveni x, I ne pokazuje ni jedan dostupan uredjaj. u device manager-u pokazuje code 10 gresku, tj da drajveri nisu instalirani. instalirao sam ih, reinstalirao, nista... probao sam cak I da instaliram win7 I Ubuntu, isti problem.
samo se jednom desilo da je zvuk proradio, ali je onda nestao.
jel imao neko ovakvih iskustava?
svaka pomoc dobrodosla. :)
 
Trazi drajvere po serijskom broju, postoje razlicite verzije istog modela, pa mozda instaliras pogresan drajver.
Skoro sam bratu trazio za neki komp, na sajtu stoji realtek drajver, ali ne radi pa ne radi... Posle tek skontamo da on ima VIA... Iako na sajtu stoji pogresno...
 
Ako se ne snadješ na sajtu skini DriverPack Solution, besplatan je, skeniraće ti hardver i ponuditi automatsko skidanje odgovarajućih drajvera za tvoju zvučnu.
Pre toga deinstaliraj sve što si do sada instalirao u vezi zvuka i restartuj računar.
Ako ni to ne upali javi, ima još par načina.
 
Skinuo i instalirao. prijavio mi je drajver, medjutim morao sam da skinem sa sajta, ne preko programa. sada mi u device manageru stoji ovo:
Capture.JPG
 
Probao i odatle, oni me bacaju u BSOD. :)
 
Ili ako se ispostavi da ti je crkla zvucna nosi u servis , najverovatnije ti je na ploci neka zvucna iz Realtek ALC serije , svaki drugi laptop ima tu zvucnu , proveri preko aide 64 audio cip:

Capture.PNG
 
Probaj windows update
 
Mozes i da podignes ubuntu preko rufusa na usb i da probas da udjes u mozilu i da vidis da li se cuje kada pustas youtube , ako se ne cuje moze biti i zvucna!
 
probao sam i ubuntu, ne cuje se nista... laptop je kupljen juce, nov. evo sta pokazuje aida:
Capture.JPG
 
Prvo počisti ponovo sve od drajvera i restartuj komp.
Pa probaj iz device managera neka windows update pronadje automatski.
Ili skini trial AIDA64 i tamo će ti (system-summary) oisati koji ti je zvučni čip a onda je lako naći drajver.

edit
Daj sve podatke ispod poledjine laptopa što se nalaze-.. serijski broj, model, podmodel itd..
 
Poslednja izmena:
poolmaker vidis da mu aida ne detektuje zvucnu kao da je mrtva , ako ne uspes nista reklamiraj , ako imas piratski windows , slobodno reklamiraj sa ubuntu on je besplatan , bice uvazena reklamacija...
 
to mi ostaje na kraju... mogu i da ga vratim samo, kupio sam ga online, imam onih 14 dana... ali bih radije da resim ako mogu... vec dva dana pokusavam sve sto mi padne na pamet, ali nista ne pomaze...
 
Daj hardware ids drajvera koji ti je zablokiran:

Capture.PNG

Preko njega cemo saznati koja ti je zvucna..
 
Aida 64, device, windows device i pogledaj da li imas Unknown Device u dnu liste, trebalo bi da je tu pa iskopiraj id uredjaja ovde.
 
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0260 je Hardware ids za realtek high definition audio , po Driver Identifier sajtu ovi drajveri bi trebali da su kompitabilni: http://www.driveridentifier.com/sca...DIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0260&SUBSYS_103C3011 prvo se besplatno registruj na Driver Identifier sajtu da bi mogao da skidas!

Probaj ovaj drajver: http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkcentre_drivers/g7aud12us17.exe sa Lenovo sajta je i odgovara hardware idsu HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0260

Vidi i ovaj sa Acer sajta: http://global-download.acer.com/GDF...3=Aspire Z3-600&OS=8cn1&LC=en&BC=Acer&SC=PA_7
 
Poslednja izmena:
Vuce ovaj je zadnji za ALC seriju: http://www.station-drivers.com/inde...k,0846edfcfe1e47817eaebf20df699a5f/no_html,1/

ALC867, ALC880, ALC882, ALC883, ALC885, ALC886, ALC887, ALC888, ALC889, ALC892, ALC899, ALC861VD, ALC867, ALC900, ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC668, ALC670, ALC671, ALC672, ALC676, ALC680, ALC221, ALC231, ALC233, ALC235, ALC255, ALC260, ALC262, ALC267, ALC268, ALC269, ALC270, ALC272, ALC273, ALC275, ALC276, ALC280, ALC282, ALC283, ALC284, ALC286, ALC290, ALC292, ALC383, ...

Mada coveku je uvaljen primerak sa zvucnom koja je crkla , tako ti je to kada online kupujes , tako i meni jednom jakov sistem nije poslao garanciju nego samo racun , jedva sam prodao laptop pre 2 godine...
 
Nisam ih video na realtek sajtu? koliko vidim R2.75 su zadnji...
 
U prvom postu je napisao da ima 8.1 , 8.1 ima drajvere za vecinu zvucnih , ovde mi mirise na hardverski problem a ne softverski , cim mu u ubuntu isto ne radi zvuk...

Mislim da ima Realtek ALC260 on HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0260 meni ovde pise 269 primera radi na hardware ids-u..

Link koji sam dao su modovani drajveri , moze i njih da proba...
 
evo upravo skidam njih. nista jos nije upalilo... u ponedeljak saljem nazad, ukoliko ne proradi.
ali se sad potvrdilo zasto je Bench najbolji forum. :)
 
Ako je win 8.1 onda probaj da ih instaliras u win7 compatibility mode.
 
@ozazi Slikaj kompletan device manager.
 
Ne znam zasto se upinjete vise, cim ne radi ni u Linuxu, ocito je HW problem, i treba da reklamira. Je li kutija u kojoj je dosao bila fabricki zapecacena?
 
Ne radi ništa... Bila je sa nalepnicom, ali je na fakturi pisalo da dolazi sa procesorom 4030u, dok na kutiji piše 4005u. Pored toga, kada proverim garanciju preko lenovo sajta, piše da kreće od oktobra, i to preko hrvatske...
 
Vratio sam laptop nazad, vraćaju mi novac... Sad samo ostaje dilema sta drugo kupiti... Hvala svima na pomoći!
 
Nazad
Vrh Dno