Šta je novo?

koji socket izabrati?

joca989

Cenjen
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruke
92
Poena
159
Drug hoce da kupi plocu i procesor, hard ima, napajanje mu dajem ja i graficku (lc power 600w, radeon hd 4850).
Koji socket da izabere? Ja imam am3+, i samo znam za taj socket procesore... ove ostale slabije poznajem. Jel nije am3+ star socket? I koliko su slabiji procesori za taj socket, u poredjenju sa ostalim? Deluje mi ko da su intelovi ptocesori jaci...
Uglavnom, oce da kupi neku plocu oko 5000din, a da procesor uzme neki najeftiniji, ili polovan. Pa da posle skupi pare za bolji...
 
Ne preporučuj čoveku mrtav soket za novu mašinu.

Idi na 1150 i za prvo vreme neki jeftin cpu, npr. G1820.

Vremenom ćeš lako da ga zameniš za i5 , za koji ti je sasvim dovoljna i najjeftinija ploča.
 
Pa mora mrtav socet za 5000din i ova tema treba u šta da kupim a ne ovde.
Ovo je priča kupujem komp a nemam pare :d
Naj naj jeftinija kombinacija je kad bi iskopao na oglasu neku AM3+ ili obicnu AM3 ploču i neki CPU kao tvoj. Ili neki 955 Amd (965 po mogucstvu) Takvih MB ima za 30eu i CPU recimo da je oko 40 do 50eu zavisi od prodavca.

Jeste bajat setup ali vrlo sposoban za skoro sve igre današnjice uz pomoć neke zdrave grafe.;) Taj 4850 nemože ništa da tera realno osim nekih starijih naslova 7850 je neki minimum koji opet može za manji novac da se uzme 80eu(90eu) to je zdrav i sposoban komp za nekih 160eu da se lepo igraš čak i u Full HD sa nekim OC -om CPU =a i GPU-a.
Naravno ako se ima više para neslušaj mene nego ove iznad mene ;) tj. ako će ih biti u budućnosti.
 
Poslednja izmena:
Pa mora mrtav socet za 5000din i ova tema treba u šta da kupim a ne ovde.
Ovo je priča kupujem komp a nemam pare :d
Naj naj jeftinija kombinacija je kad bi iskopao na oglasu neku AM3+ ili obicnu AM3 ploču i neki CPU kao tvoj. Ili neki 955 Amd (965 po mogucstvu) Takvih MB ima za 30eu i CPU recimo da je oko 40 do 50eu zavisi od prodavca.

Jeste bajat setup ali vrlo sposoban za skoro sve igre današnjice uz pomoć neke zdrave grafe.;) Taj 4850 nemože ništa da tera realno osim nekih starijih naslova 7850 je neki minimum koji opet može za manji novac da se uzme 80eu(90eu) to je zdrav i sposoban komp za nekih 160eu da se lepo igraš čak i u Full HD sa nekim OC -om CPU =a i GPU-a.
Naravno ako se ima više para neslušaj mene nego ove iznad mene ;) tj. ako će ih biti u budućnosti.

Jeste brate, al meni su sve igrice do watchdogs-a radile sa tom grafickom. Nek bude i da moze da igra skoro sve igre koje su izasle do 2011-12 godine, on ima vazdan igrica da se naigra (dok ne skupi pare za bolje), jer je do sada imao tetris a ne komp. I gde moze da se kupi za 1500din, 600w lc power hd 4850, i 2 gb ram ddr3, pa jos sve to na rate? Samo mu ostaje da kupi procesor i maticnu (hdd ima). I ja sam menjao deo po deo i za 2god sam skoro sve zamenio. Al prvo mora od maticne da krene. Posle ce lako da dokupi jacu graficku. Ili jaci procesor...
I mene zanima za koji socket da se odluci, i zasto...
Ja volim amd, al necu njemu da namecem to. To sto ja samo poznajem am3+ procesore, ne treba da znaci da on mora da bude osudjen na to... zato sam pitao.
Vidim da ima neke maticne sa ovim 1150 socketom, za 5000din, al ne znam dal ce da budu dobre, ako bude stavljao neke jace procesore i graficke ubuduce...
 
Nema to veze. Sve ploce od 40 do 90 evra su gotovo iste. Predvidjene su za neoverclockerske Intelove procesore. Moze tu i i7 bez problema (samo da nije K model).
 
Nazad
Vrh Dno