Šta je novo?

Koji program za "total uninstall" neželjenog softvera

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
707
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Nakačio mi se dosadni "MyStartSearch" na internet pretraživaču i nikako da ga izbrišem iz sistema.
Neće ni preko control panela....Nema ga čak ni u add-onsu pa da ga bar tu isključim
Zato mi treba neki jednostavan i pouzdan program koji će ga dezintegrisati iz windowsa za vjeki vjekova :)
 
Skinuo sam taj program koji si mi dao u linku...skinuo i Revo uninstaler...očistio komp totalno, ali i dalje kada pokrenem explorer pojavljuje se mystartsearch...čak sam i ručno brisao add-ons i ostale gluposti kako je bilo objašnjeno...
 
Problem rešen...Poolmaker-Hvala!

PS
Nisam instalirao ništa...došao je uz neki Windows Loader (aktivator)...i nije to bio jedini program koji se instalirao...ali sve u svemu sada je to rešeno!

:wave:
 
Pitaj boga kakav "loader" si ti skinuo. Sa proverenih lokacija čisti su kao suza.
Još jedan izuzetno koristan alat, čisti repove i kojekakve nabacne gluposti po brozerima, možda nekome pritreba:
Adware Removal Tool
ne da su ga napravili...:d
 
Skinuo sam taj program koji si mi dao u linku...skinuo i Revo uninstaler...očistio komp totalno, ali i dalje kada pokrenem explorer pojavljuje se mystartsearch...čak sam i ručno brisao add-ons i ostale gluposti kako je bilo objašnjeno...

Uputstvo je novije od onog sa poolmaker-ovog linka, pa ne znam zašto ti nije šljakalo :sceptic: Bitno je da si se rešio napasti, pa ubuduće više pazi :eyebrows:
 
Godinama unazad, prvi softver kojeg instaliram posle sveze instalacije windowsa i chipseta ,je Your uninstaller pro.
 
revo radi lepo
 
Možda je YU dobar za deinstalaciju, ali je podmuklo smeće koje će vam podmetnuti i gomilu dosadnih neželjenih programa, ako dobro ne pripazite prilikom instalacije istog. E sad, meni je utrapio onu glupost koja menja početne stranice browsera, iako sam pazio.
 
Možda je YU dobar za deinstalaciju, ali je podmuklo smeće koje će vam podmetnuti i gomilu dosadnih neželjenih programa, ako dobro ne pripazite prilikom instalacije istog. E sad, meni je utrapio onu glupost koja menja početne stranice browsera, iako sam pazio.

Cini mi se da nije u njemu problem ?
 
Uvali mi neki Trovi search, izmenja mi sve browsere, Malvarebytes je sve rešio srećom. Evo screenshot šta sam zadnje instalirao. Ovo mi se odavno nije desilo da mi neki program prilikom instalacije poturi ovako nešto, ali ok, nije bitno.

YU.jpg
 
Nebitno šta si instalirao, već odakle si skinuo instalaciju.
 
Instalacija je skinuta sa zvanične stranice, a dotični bloat se pojavio odmah nakon instalacije Your Uninstaller Pro programa. Nemam naviku da samo klikam na next-next-next, čitam šta radim, ali ovde je kukavičje jaje bilo dosta dobro sakriveno izgleda. Kad sam video šta se desilo i da ne mogu ručno da pobrišem sve od tog trovi search-a, instalirao sam Malvare Bytes i rešio problem.
 
Kod mene je to isti slučaj ali Revo Uninstaller, drugi instalirani program posle Total Commandera. Može sa njim (tj, preko njega) i da se instaliraju programi pa onda zapamti svaku i najmanju promenu u system-u i onda još bolje počisti posle.
 
Kod mene je to isti slučaj ali Revo Uninstaller, drugi instalirani program posle Total Commandera. Može sa njim (tj, preko njega) i da se instaliraju programi pa onda zapamti svaku i najmanju promenu u system-u i onda još bolje počisti posle.

tim redosledom :D
 
Kod mene je to isti slučaj ali Revo Uninstaller, drugi instalirani program posle Total Commandera. Može sa njim (tj, preko njega) i da se instaliraju programi pa onda zapamti svaku i najmanju promenu u system-u i onda još bolje počisti posle.

Koristim i ja Revo uninstaller. Samo kod njega je problem ako program (čiju instalaciju on prati) traži restart na kraju instalacije. Posle restarta revo je ubijen kao i njegov monitor pa se ništa i ne može snimiti u log file. Znači kao da se instaliralo bez njega. Rešenje je da se log file snimi pre restarta. Bar ja tako radim.
 
I ja koristim Revo ali nikad sa njim ne pratim instalaciju već preko njega deinstaliram a on tada pored pokretanja defaultne deinstalacije samog programa skenira zaostale fajlove i registry upise. Koliko je to lošije od toga da prati samu instalaciju?

Sjećam se nekad davno da sam koristio Clean Sweep baš za praćenje cijele instalacije.
 
Koliko je to lošije od toga da prati samu instalaciju?

Sjećam se nekad davno da sam koristio Clean Sweep baš za praćenje cijele instalacije.


Pa lošije je dosta, jer kada Revo gleda u svoj .log file skida tačno ono što je on ubacio. Neće biti greške da iz registryja skine nešto što nije njegovo. Problem je uglavnom u registry ulazima.

Koliko sam ja čuo jedino Total Uninstaller by Gavrila Martau može posle restarta da ponovo pokrene svoj monitor i da zabeleži promene nastale u toj fazi. Tj. njegov monitor preživljava restart.
 
Da li Revo usporava instalacije kada ih prati (upisuje u svoj log gdje je šta instalirano)?
 
sigurno da usporava. Cenim koliko i jedan prosecan AV sa aktivnim monitoringom. u prevodu - mizerno
 
Nekadašnji Clean Sweep je radio drugačije, on je prije i poslije instalacije skenirao sistem i onda je pravio presjek ta dva stanja i to upisavao u log. To je znalo da potraje.
 
Revo pro ima još interesantnih funkcija pod "Tools".
 
A to kad Revo prati inatslaciju i pravi svoj log šta ako u tom periodu nešto drugo radim na računaru? Surfam internetom i napravim bookmark, da li će Revo kasnije obrisati taj browser cache a i taj bookmark?
 
Nazad
Vrh Dno