Šta je novo?

android za kinesko trziste

darcorad

Cenjen
Učlanjen(a)
26.04.2012
Poruke
20
Poena
154
Pozdrav svima.

Skoro sam dobio htc 516 dual sim, ali problem je sto je za kinesko trziste. Pola stvari koje mi ovde koristimo nema tamo. Prvo i osnovno je da nemaju google play, sto automatski znaci da nemam pristup standardnim aplikacijama koje svi koristimo. ima gomila nekih aplikacija koje su na kineskom keje naravno nemam pojma cemu sluze jer su na kineskom. Da li postoji opcija da se u njega ubaci standardni android za evropu??? tj ne bih neki od ovih kastom romova, hteo bi samo noramlan android. Da li mozda znate neku radnju da bi mogla to da mi odradi. Posto nisam bas vican tome.

Hvala u napred na odgovorima.
 
Prvo sto mi pada na pamet je da ga rootujes i ubacis stock android i onda ga unrootujes, tako je i moj drug uradio sa nekim noname kineskim tabletom.
 
a zar se nece vratiti opet na taj kineski posle toga???
 
Ja sam muku mucio sa tim kineskim g.vnima. Neki nisu imali google play i nije postojala mogucnost da se ubaci (iako je bio root-ovan). Drugi su imali G play ali nije smeo da se updajtuje. Ako mozes koristi ga tako, ako ne, prodaj, poklanjaj dalje :)
 
Ti si dobio kinesku kopiju a ne za kinesko trziste.... prodaj to koliko uspes pa kupi neki normalan android.
 
Ti si dobio kinesku kopiju a ne za kinesko trziste.... prodaj to koliko uspes pa kupi neki normalan android.

ha ha ha , znaci poklon je kanta :D

ja sam bio ubedjen da je pravi htc :) onda je odlicna kopija :D

nista, onda ce tako da se koristi, pa dokle izdrzi .......

Hvala na odgovorima ........

PS, A da li postoji neki zvanicni servis da oni pogledaju dali je kopija i da probaju to da srede mozda?? ili postavljm glupo pitanje ? :D
 
Poslednja izmena:
instaliraj antutu i pogledaj šta ti on kaže o telefonu.
Možeš i bilo koji drugi benchmark, ili CPU-Z na primer. Ne moraš da imaš Gplay možeš da ih skineš i "onako" i instaliraš sa kartice ;)
 
instaliraj antutu i pogledaj šta ti on kaže o telefonu.
Možeš i bilo koji drugi benchmark, ili CPU-Z na primer. Ne moraš da imaš Gplay možeš da ih skineš i "onako" i instaliraš sa kartice ;)[/QUOTE


Stavio sam taj antutu i prijavio je da je u pitanju HTC 516w , to znaci da je regularan telefon? znaci ipak je samo u pitanju gomila gluposti za kinesko trziste koja mi se javljaju na telefonu :D
ima neke maps, ali opet sve na kineskom, nema ni jedan od googlovih aplikacija, tipa youtube, google maps, play store..............
 
Da sam na tvom mestu i da ne znam da ga rutujem i sve podesim odneo bi ga u neki servis da ga pogledaju i da ti ga po mogucnosti srede. Ne verujem da ce ti uzeti vise od 15-20€ a verovatno i manje.
 
Da sam na tvom mestu i da ne znam da ga rutujem i sve podesim odneo bi ga u neki servis da ga pogledaju i da ti ga po mogucnosti srede. Ne verujem da ce ti uzeti vise od 15-20€ a verovatno i manje.

to sam i ja hteo ali nemam pojma gde da ga odnesem, da li ima neki zvanicni htc servis ili bilo koji?? ovi na koje nailazim kada setam deluju mi kao neki koji nemaju pojma sta rade. da umeju da nameste samo folije na displeje i to je to :D
 
Nazad
Vrh Dno