Šta je novo?

Brzina konekcije sa Tenda N3

vsakos

Cenjen
Učlanjen(a)
20.09.2013
Poruke
118
Poena
170
Pozdrav! Juce sam uzeo wireless ruter Tenda N3. Problem je sledeci: kad mi je laptop prikljucen na mrezu preko ethernet kabla, speedtest mi lagano izmeri ~80mbps, a kad isti net prikljucim na ruter i konektujem se preko wifi, dobijam samo ~20mbps. U Wireless Connection Status mi je Bandwidth 20M i pored u helpu pise da je potrebno 40M za 802.11n brzine. U podesavanjima Channel Bandwidth je na 20/40. Gde sam pogresio?

Inace ako cekiram opciju WMM Capable (nemam pojma sta je to), dobijem cak 40-50mbps, ali opet ne full brzinu...
 
Poslednja izmena:
Proveri na ruteru u kom je modu,da nije na b,g pa ga prebaci samo na n ako je to.
 
Probao sam vec i da menjam kanale, ali nikako ne prelazi 50mbps.
 
To je koliko vidim uredjaj sa single chain antenom, 50mbps ti je sasvim pristojna brzina za takav uredjaj ne ocekuj preterano vise sa tim ruterom.
Ukoliko ti je protrebna veca brzina zameni uredja sa nekim drugim obavezno idi na dual ili triple chain (antene) obicno na kutiji pise 300 ili 450mbit i ozbiljniji uredjaj (brzi procesor) samo obrati paznju da ti i ono sto konektujes na njega podrzava vise strimova telefoni na primer cesto podrzavaju samo jedan stream, antenu.
 
A koji je neki jeftiniji uredjaj koji ce mi dati 80mbps a da se moze kod nas nabaviti?
 
Nazad
Vrh Dno