Šta je novo?

3m dugacak Micro USB kabl?

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Gde mogu da nabavim bar kvalitetan, 3 metra dugacak Micro USB kabl?
 
ako ti treba za punjenje,ja koji god da sam probao,punio je ocajno sporo...
onda sam nasao neki kvalitetan produzni,on puni super :)
 
Ne znam koliko joj A treba. Meni da bi punilo lepo telefon treba 1a,a sa takvim kablom palo na 0.2 - 0.3...
 
To je vise nego dovoljno :)
 
Dignucu temu iz mrtvih jer mi treba maltene za identicnu namenu (kameru). Sredjujem kola pa dok je raskupusano sve stavio bih produzni muski na zenski (tip A) kabl. Ranije sam kupovao Hama produzne microUSB kablove, ono je sve samo ne kvalitetan kabl, cak ni na duzini od 1.5m.
Imate preporuku za neki dobar koji nema preterano velike gubitke? Treba mi nesto oko 3m duzine ja mislim, na kraj kabla bi isao ili tip A na microUSB ili na type C, u zavisnosti sta mi treba za uredjaj.

Neophodno je da ima da se kupi kod nas jer mi je hitno, preporuke gde da trazim? Kanibal ili postoji neka jeftinija alternativa?
 
Znam da tražiš kod nas, pa će ti tu valjda neko pomoći.

Ono što mogu pomoći je inostranstvo (tačnije AliExpress) i to je baš ovaj kabl: https://www.aliexpress.com/item/Ugr...ble-for-Samsung-Galaxy-S3-S4/32391749504.html
Imam nekoliko više godina i pored gomile ujeda mačaka (LOL) rade bez problema. Braća uzela isto više komada, nikada nikakav problem. A u drugim temama ćeš videti i gomilu zadovoljnih forumaša. Debeo i kvalitetan kabl, ulaz odlično prianja (nema lufta ni posle više godina), pozlaćeni konektori...

Inače i generalno, Ugreen kablovi su najbolje što možeš da kupiš. Stižu za ~2 nedelje i nikad ih carina nije zahvatila.

P.S. Pislao je ranije, ali sada ne vidim da su ovi od 3 metra zapravo 20AWG, a bez gutitka na tu dužinu rade jedino 22AWG a ovi su i boljih specifikacija (niža brojka, deblji kabl sa boljom izolacijom i manjim gubitcima).
I ovo je zvanična Ugreen radnja na AliExpress-u.
 
Poslednja izmena:
Dignucu temu iz mrtvih jer mi treba maltene za identicnu namenu (kameru). Sredjujem kola pa dok je raskupusano sve stavio bih produzni muski na zenski (tip A) kabl. Ranije sam kupovao Hama produzne microUSB kablove, ono je sve samo ne kvalitetan kabl, cak ni na duzini od 1.5m.
Imate preporuku za neki dobar koji nema preterano velike gubitke? Treba mi nesto oko 3m duzine ja mislim, na kraj kabla bi isao ili tip A na microUSB ili na type C, u zavisnosti sta mi treba za uredjaj.

Neophodno je da ima da se kupi kod nas jer mi je hitno, preporuke gde da trazim? Kanibal ili postoji neka jeftinija alternativa?

Imas ovde http://3gstore.rs, imaju vise lokacija pa ili licno ili nazovi pa pitaj
 
Hvala, nazalost malo si zakasnio, kupio kabl danas u kanibalu jer mi je trebao sto pre. 750din za 3m, nisu imali u radnji napravljen sa debljom izolacijom pa sam uzeo sa tanjom, valjda ce biti ok (u kontekstu ostale instalacije u autu, ali bi trebalo jedan od A stubova da je bez instalacije).

Uglavnom doneo sam u radnju fabricki punjac za svoj telefon i merio. Ovaj od 3m sa slabijom izolacijom je imao gubitak 15-20% u odnosu na fabricki od 1m, ovaj sa jacom izolacijom od 5m je imao vise od 60% gubitaka, neupotrebljivo. Tako da sam se odlucio za tanji.

@Nemanja
Znam za uGreen, hvala za preporiku. Iako ih nisam porucivao licno, citao sam preporuke ljudi od ranije. Kvaka je bila sto mi je ovo trebalo sto pre jer sam se kasno setio da ubacim. Majstor krenuo da sklapa auto, a ja izvoljevam :)
 
@dule0911

Kasno sam video pitanje , ali ako ti zatreba jos koji put , seti se da postoje buzir creva.Montiras crevo i posle provlacis sta god i kad god hoces.... :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno