Šta je novo?

HP 620 problem sa kamerom

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
713
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Juče se na lap topu pojavio problem posle reinstalacije OS. Bio je WIN7 32 bit....i sada isto. Isti operativni sistem ali novi problem: posle reinstalacije ne radi kamera (koja je integrisana u samom lap topu). Nema je ni u Device manageru, probao sam i preko Everesta da vidim koji je model kamere u pitanju...ali ništa. Kao da nikada nije bila ugrađena u njega....čak ne pali ni lampicu da mi bar signalizira da je tu. Instalirao sam drajvere skinute za HP support sajta, po njima najnovija verzija. Pregledao sam BIOS ne bi li našao neku opciju za disable/enable ali tako nešto ne postoji....
Jednostavno, kao da je nema i kao da nikada nije bila tu. Probao sam i preko nekih programa da je pokrenem (Cyberlink Youcam, Skype) ali opet ništa!

Specifikacija:
Intel Celeron Processor T1600 (1.66 GHz 1 MB L2 cache 667 MHz FSB)
Mobile Intel GM45 Express Chipset ICH9M-Enhanced
160GB 7200RPM HDD Type SATA
Mobile Intel Graphics Media Accelerator GMA4500M

Bilo kakav savet bi dobrodošao....

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam upravo te instalirao...tj jedan od tih drajvera i nije pomoglo. Videću danas kada dođem kući sa posla da odradim kompletan update windows-a... možda to pomogne. Ali čudno mi je to da ne prepoznaje kameru uopšte!
 
Vidi da nemas na tastaturi ili laptopu prekidac za kameru. Imam upravo jedan model MSI koji ga ima i sistem nije video kameru dok nisam pritisnuo dugme. Tada je sistem detektovao kameru i instalirao drivere. Ako dugme postoji, a treba da se aktivira kombinacijom Fn+F"nesto" onda prvo instaliraj drivere sa HP tastature (hotkey support).
 
Nazad
Vrh Dno