Šta je novo?

Jolla tablet

hidrogen.net

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruke
1,636
Poena
99
Znam da 99% ljudi ovde ne gotivi ideju, ali eto ljudi najavise danas tablet sa open source sistemom koji pritom ima pristojan hardver. Skupili su dovoljno sredstava i verujem da ce ovo uspeti.

Zasto je lose imati open source tablet?
 
http://www.engadget.com/2014/11/19/jolla-crowdfunded-tablet/?a_dgi=aolshare_twitter

[YOUTUBE]jBQdfcLhts8[/YOUTUBE]

jolla-tablet-2014-11-19-01.jpg
 
Mene samo interesuje hoće li moći da pokrene full linux distribuciju. Ako bude SLOBODAN, OPEN tablet, da ja mogu da mu radim šta hoću i instaliram šta hoću, da nemam ograničenja i zabrane što mi godinama nameću razni G*vnoSoftovi, Guglovi, Apple-ovi i slični, leti ovaj moj tablet i uzimam ja ovo.
 
Jos 170 od 2000 komada ostalo za 200 dolara, a vec obe ture od po 1000 otisle :p
 
Nokia uzvraca udarac. Ispostavice se da ce na kraju i N1 raditi na sailfishu.
Ne verujem da je bas slucajnost sto je malne ceo kadar bivsi Nokiin.
 
Zasto je lose imati open source tablet?
Ne razumem - zar je neko rekao da je loše imati tablet sa Open Source softverom? Koje je obrazloženje za takvo mišljenje?

Sve u svemu, ovaj tablet deluje OK, mada mi se nikako ne sviđa težina.
 
I do sad je bilo za uzeti tableta bez OS pa ako imaš znanja budži šta hoćeš.
Ako za ovaj njihov OS ne bude paralelno razvijena i upotrebljiva baza softvera brzo će to pući.
 
Ne bi trebalo da to bude problem jer pokrece android aplikacije.
 
To je onda nešto bez veze. :)
Oćemo kod Kovača u subotu?
 
Ma nije bez veze, bas je kul :p

Naravno za subotu, samo ako ne bude imao i neki fliper ima da vam stavim zvaku na vase zetonjere.
 
Ne razumem - zar je neko rekao da je loše imati tablet sa Open Source softverom? Koje je obrazloženje za takvo mišljenje?
Pa ne znam, pitao sam za obrazloženje... Ne znam zašo su kod nas toliko ultranepopularni uređaji tipa N900, N9, i sl. Kapiram da će i ovaj tablet biti ekstremno nepopularan.
I do sad je bilo za uzeti tableta bez OS pa ako imaš znanja budži šta hoćeš.
Ako za ovaj njihov OS ne bude paralelno razvijena i upotrebljiva baza softvera brzo će to pući.
Kako ja da instaliram Linux na moj Samsung Galaxy Tab Pro :D

Nisam do sada čuo za tablet koji uzimaš bez OS i onda možeš da mu instaliraš šta ti hoćeš. Jel može preporuka da znam šta da gledam.

Što se tiče aplikacija ja tipujem da će sav Linux x86 softver moći da se vozi na ovom, a tu je baza velika. Za početak puni Office, Libre Office, i desktop browser, a za dalje ćemo da vidimo :)

Inače šta je to u subotu? Gde se dogovarate za to?
 
ja na svaki na koji sam kliknuo piše da ima android. a i generalno ne znam kako bih do ovoga došao. ono što sam ja mislio je da dobiješ tablet sa hardverom na koji možeš da instaliraš bilo šta, linux, android, windows, dakle morao bi neki x86 sa 2 gb rama i da bude skroz otključan.
 
bilo bi lepo to :D
mogao bih da nosim tablet sa linuxom i da programiram na faksu umesto da nosim netbook
 
Srećom nije po tvome... situacija je potpuno drugačija.
 
Da samo sto nas ceka i nasa bajna carina, a kad vide da je 200, rado ce na to nakalemiti finu cifru.
 
Srećom nije po tvome... situacija je potpuno drugačija.
ima pravo donekle, recimo windows vs android, mnogo više možeš da uradiš na windowsu. ja bih najviše voleo ubuntu da instaliram...

ovaj jolla, verujem da će moći da pokreće aplikacije pisane za desktop linux, to bi bilo baš ekstra.
 
Na kom windowsu? RT ili full win8 na intelima? Koliko modern Ui korisnih aplikacija ima?
 
ma full windows na intelima. kakve bre modern ui aplikacije :d
 
Čekaj... Ti hoćeš TABLET sa windowsom na kome bi koristio desktop UI? Planiras da sa sobom vučeš tastaturu i miša? Znam da postoje ultrabook računari kojima se odvaja tastatura i mogu da rade kao TABLET ili laptop, ali mi se cini da slabo prolaze na tržištu.
MS je us**o motku sa modern metro UI i to je glavni razlog za neuspeh platforme. I neće ništa uraditi sve dok to ne odbace i naprave nesto upotrebljivo ... Ali.. to nije za ovu temu.
 
Ubuntu nece imati odgovarajuce aplikacije jos neko vreme. Sailfish bi mogao dobiti nesto od toga pocetkom sledece godine. Bitno je da zazivi Wayland jer ga i Sailfish koristi.
 
Cini mi se da nece biti nista od ovog tableta. Sve mi vise lici na onaj ubuntu telefon, za koji su skupili 2000000 dolara i nisu ga sklepali.
Sto se tice ovih rendera, svidja mi se izgled tableta
 
meni je sve to sto finansiraju ljudi,a ne neka firma sumnjivo
i gomila onih projekata na kikstarteru,koji su toliko obecavali a da ne kazem sta je ispalo od njih
 
hm... ubuntu phone nije skupio predviđenu sumu. jolla jeste još prvi dan. ko zna do koliko će da dogura. s obzirom da su već izdali jedan telefon veće su šanse da će da izađe tablet nego da neće. štaviše sasvim sam siguran da će tablet izaći.
 
Cini mi se da nece biti nista od ovog tableta. Sve mi vise lici na onaj ubuntu telefon, za koji su skupili 2000000 dolara i nisu ga sklepali.
Sto se tice ovih rendera, svidja mi se izgled tableta

Nisu oni skupili nista posto je cilj bio 32000000 dolara a oni ga nisu ispunili tako da nisu dobili ni dinara.
 
Posle se ja pitam sto ovakvi projekti nemaju prodju... Ljudi jednostavno vole da kupe ono sto se reklamira, ta zvucna imena, osecaju neku sigurnost kad to kupe, neku toplinu :d
 
Nazad
Vrh Dno