Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Ja sam zato i promenio sa spave gray na gold i odusevljen sam. Daje neki šmek telefonu.
 
Imam pitanje za korisnike koji koriste izmedju ostalog telefon i da bi koristili internet. Konkretno citanje novina on line ili pregled nekih drugih sajtova. Vidim da na primer kad odem na sajt b92 i da kad rotiram ekran horizontalno slova za nijansu budu veca. Dok na primer kod nekih dnevnih novina ukoliko nije app mogu da povecavam sam sa prstima. Kod Blica su mala slova sta god uradio.
Pa me interesuje da li je velicina slova regulisana samom aplikacijom doticnih novina? Isto pitanje je i ako idem na neke druge sajtove. Ovo pitam jer zbog tog mi je model + i zanimljiv. A opet mnogo je prakticniji ovaj od 4.7" Iskreno koliko god bih naginjao na neke velike ekrane nekako mi je ova velicina pasent(mozda da je 5"). Pitanje se odnosi i na modele 6s i 6s+ (6 i 6+). Mada koliko vidim ovde na forumu su uglavnom vlasnici manjih iP-a.

Sve zavisi kako je pisan tj pravljen sajt ukoliko ides preko browsera.
Npr na Blic aplikaciji imas +- skroz dole, tu biras velicinu fonta. U nekim drugim aplikacijama mozda nemas tu opciju.
 
Meni gold izgleda super od pozad, međutim u kombinaciji sa belim frontom mi je onako.
 
Sve zavisi kako je pisan tj pravljen sajt ukoliko ides preko browsera.
Npr na Blic aplikaciji imas +- skroz dole, tu biras velicinu fonta. U nekim drugim aplikacijama mozda nemas tu opciju.

Hvala ti jer to mi je jedan od osnovnih uslova da kad budem kupovao bude manji ili veci ekran mobilnog telefona.
 
Poslednja izmena:
Mozda je offtopic ali je usko vezano za 6S, da li je neko imao prilike da koristi noviji aluminijumski Apple Lightning Dock? Da li je koristan ili je cisto bacanje para, i to ne malih para...? Ja sam mislio da uzmem i da stoji na stolu da nakacim da se puni tel kad god mogu, posto me ovo preko obicnog kabla cesto mrzi. Takodje bih punio i iPad mini preko toga.

Kakva su vasa misljenja/iskustva?

Pozdrav
 
Na drugom forumu sam citao uglavnom pozitivna iskustva. Doduse, to sto su kupovali je bilo oko 60-70$.
 
Dock je prilicno bazican, minimalistickog dizajna, lepo izgleda na stolu i radi ono sto mu je funkcija savrseno, sto je najvaznije telefon cvrsto stoji i ne pomera se dok ga koristis... Samo napomena, ne dobija se kabl uz njega, sto je suludo al ajde...

Sto se tice boje, ja sam razmisljao o rose gold, malo radi promene, imam space grey od kako je izasao, ali kad sam uzeo video uzivo rose gold odustao sam, prvenstveno zbog belog bezela koji mi telefonu daje bas jeftin izgled... Druga stvar koja mi se nije svidela je to sto je uglavnom bas roze boje a ne bakarne, recimo 70-30 u korist roze boje u svakodnevnom koriscenju... Tako da ostadoh na space grey, mada se nadam da ce sa 7 biti jos neka boja prihvatljiva...
 
Dock dobio, verovatno je u Londonu kupljen...

Telefone kao i uvek u Singapuru :)
 
Bilo bi lepo da izbace neku bakarnu boju za 7icu ili rose gold nalik na onaj kakav je sat a ne ovo kinesko roze.
 
Gledam ovaj dock, i prvo sto mi prolazi kroz glavu je da ce se vremenom pojaviti problem sa konektorom na telefonu, jos ako se koristi telefon dok je nakacen na njega... Ne znam, ne deluje mi kao najsrecnije resenje...
 
Ovaj appleov je ok za punjenje i gledanje notifikacija, za neko korišćenje dok je na njemu... velika je to poluga za ovaj konektorčić...
 
Ovo mi je prvi iOS uredjaj pa me interesuje kako se gleda SOT posto mi baterija mnogo dobro drzi :)
 
Која је сврха овог дока? Да изгледа фенси? не капирам.
 
Da puni telefon u uspravnom polozaju i da izgleda lepo na stolu. Kakvu svrhu treba da ima?
 
Ja, dva tri puta vec. Odlicna stvar, samo treba malo strpljenja kad se stavlja.
 
ou, izvini - pobrkao sam temu :( imam ja 6cu, ne znam koliko je drugacije bas na 6s.

ali na 6ci ide, samo kazem - bas zahteva strpljenje. jos ti posalji dva seta za iste pare, ako pogresis prvi put.
 
Ma iste su obline... A kolko traje, jel se odlepljuje, deformise?
 
Nikako - prekvalitetno je u tom smislu. Furao sam ga oko 2 godine na N4, nista mu se nije desilo. Sad sestra nosi taj telefon, dbrand i dalje na ledjima kao prvog dana.

Sto se ajfona tice, od februara nosim i skinuo sam je pre nedelju dana u servisu, da bi se procitao IMEI. Nista mu nije bilo do tog dela :)
 
Nazad
Vrh Dno