Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Елем, пошто сам сконтао да је фејсбук апликација убитачна за батерију, као и месинџер уз њу, деинсталирао сам је, а купио сам Friendly, 3$. Ем што је љепши кориснички имтерфејс, ем што је месинџер уједно, ем што има могућност да се смањи брзина позадинског освежавања...
Видјећемо, рекламира се као добра за батерију...
 
paper za FB koristim od kad je izašao i za mene je to najbolja aplikacija.

Nemaš sve opcije kao na fbu,al one glavne imaš.

Treba malo vremena za navikavanje,al kad se navikneš,ne pada ti na pamet da probaš drugu ;)
 
Fora kod tih neoriginalnih kablova (pa čak i apple certified) je u tome što u jednom trenutku prestanu da rade (najčešće posle updatea iosa), a ni oni nisu baš jeftini. Taj na ebayu je falš, i pitanje je da li bi uopšte radio.
 
posle updatea?interesantno.

Ne razumem se,nisam ironičan,ne prozivam...al kako je moguće da je to uzrok?
 
Ovako nekako. Meni se jednom desilo da je radio samo sa jedne strane neko vreme, posle nije hteo nikako. Uglavnom, najsigurnije je kupiti original kabl (koji nit je jeftin nit je ne znam kako kvalitetan).
 
Pa nista onda ganjati original ili vuci sa sobom kabl samo sto mi je bas bezveze da ga stalno savijam u dzepu. @NovemberWhisky nece da mi se otvori link koji si napisao u postu ako moze i na pp? A cena se krece oko 19$ koliko je original. Koliko vidim na zvanicnom sajtu su ga ispljuvali samo tako. Ali njima je bar lako daju 19$ i ok a ovde 3690 rsd(30 evra). E zato cu da gledam negde preko da kupim. Ovi su bre derikoze.
 
Poslednja izmena:
Imas kod nas certified kablove, hamu i vivanco, ako prestanu da rade reklamiras i dobijes nov. oko 2k su u maloprodajama
 
Ljudi hvala.:)
 
Ja ti kažem iz ličnog iskustva... Batalio sam gaming par dana da probam. Jednostavno - lošija je, a sa potpuno istim softverom i korišćenjem. Taman onih 10% koliko je i manja.
Ti taj 6S nosi i reklamiraj jer ne postoji drugi razlog sem da baterija odapinje. Baterija na 6S je bolja 20-25% sigurno, koristim i 6 i 6S uporedo (djevojka i moja majka imaju 6) otac ima 6+ a ja 6S i na 6S baterija traje kao na 6+.
 
Ti taj 6S nosi i reklamiraj jer ne postoji drugi razlog sem da baterija odapinje. Baterija na 6S je bolja 20-25% sigurno, koristim i 6 i 6S uporedo (djevojka i moja majka imaju 6) otac ima 6+ a ja 6S i na 6S baterija traje kao na 6+.

Bas to, i ja imam slican primer, brat ima 6, ja 6s i kad smo bili za Novu godinu na Ohridu, naravno nista pozivi preko mreze i poruke, sve se svelo na wifi i testirali smo jedan dan, skoro smo identicno koristili telefon (koliko je to moguce naravno), ustajali oko 8h, u 8 uvece on na 34%, ja na 48%, i napomena da sam mozda ja malo vise i koristio telefon od njega, jer ga on nije kacio na wifi kad smo bili u nekom restoranu za vreme rucka, a ja jesam..
 
Sto se tice ovih kablova, imate i one Anker, svi redom ih hvale. Bitno je da je FMI tj da je sertifikovan od strane Epla. Nasi ljudi pisu da ih koriste vec godinama, em su duzi, em jeftiniji, em izdrzljiviji od originalnih. Ima ih na amazonu i ebay, cena onog od 3m je oko 19-20$.
 
Da ali je postarina...:eyebrows:
 
Jel malo prostora generalno na verziji sa 16gb? Nikako u mts-u da dobiju 6s plus sa 64 ili 128gb
 
Po meni je apsolutno nedovoljno. Drugi se neće složiti sa tim. Sve zavisi od tvog nacina korišćenja. Ono što jeste sigurno je da ćeš 64 GB mnogo lakše prodati kada tome dođe vreme
 
Da. Premalo je, ali stvarno. Imao sam iPhone 4 i kad je kupljen ok je bilo, ali posle par godina vec nije.
 
Za biznis korisnike nema na stanju vec duze vreme, samo 16gb verzije.
 
Koji dock korisite? Hocu da uzmem nesto, pa sam porucio neki sa Alia, nego on dok stigne, mislio sam da uzmem jos neki ovde, a ovaj kad stigne da dam devojci. ili prodam..

Nemojte samo onaj originalni ili sta je vec sto kosta 100e :D
 
Jel ima neko iskustva da mi uporedi bateriju između iPhone 6S i Galaxy S6. Imam ponudu da jeftino dobijem jedan od ova dva ali ne znam koji bih uzeo. Nisam neki power user, znam često da ostavim mobilni da ne radi ništa i po nekoliko dana a ponekad znam i da istrošim bateriju u cugu. Vagam malo pa će mi baterija najvjerovatnije biti odlučujući faktor.
 
Poslednja izmena:
Kontam da su obe podjednako zalosne...ip mozda malo bolji po autonomiji, ali tebi koji i po par dana ne koristis telefon to nece biti neki nedostatak.
 
Na S6 kumu traje baterija 5-6h max, usage-a ispod 5h, dok na 6S skinem tel s punjaca u 8 ujutro, ako ga bas previse ne manijačim, sjutra do 14-15h ima baterije. Usage-a preko 9h. Da, baš su ono slične...
 
A kako vidiš usage na androidu?
 
Jel ima neko iskustva da mi uporedi bateriju između iPhone 6S i Galaxy S6. Imam ponudu da jeftino dobijem jedan od ova dva ali ne znam koji bih uzeo. Nisam neki power user, znam često da ostavim mobilni da ne radi ništa i po nekoliko dana a ponekad znam i da istrošim bateriju u cugu. Vagam malo pa će mi baterija najvjerovatnije biti odlučujući faktor.

Ја имам 6ес а колега из канцеларије галакси 6, обичан, не еџ... Отприлике исто, чини нам се.
 
Na S6 kumu traje baterija 5-6h max, usage-a ispod 5h, dok na 6S skinem tel s punjaca u 8 ujutro, ako ga bas previse ne manijačim, sjutra do 14-15h ima baterije. Usage-a preko 9h. Da, baš su ono slične...
Nikako ne mozes porediti usage sa iphona sa screen on time sa androida!...posebno u slucaju kada ip stoji dva dana kako si rekao jel pola od tog vremena ode na pozadinske procese koji se ubrajaju.
 
Ја кад сам заменио фацебук апликацију са friendly, добио сам јоп два сата батерије... Ако слабије користитие viber, mail и whatsup и facebook, и интернет уопште, логично је да добијате толика времена... Ја, због посла, имам преко 10 група на овим апликацијама за поруке и стално раде, и као про рекох, горе ми је него на 6ици обичном. Викендом кад не добијам поруке, то се баш продужи...

Е сад, ви мени не морате веровати, можете и овима што тврде да им два дана траје батерија :Д
 
Nazad
Vrh Dno