Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Upravo i ja jurim to i ne mogu da provalim kako ga drzi bez onog plasticnog nosaca..Ima li gde ovo kod nas da se kupi?
 
Oni kazu da koriste "nanophase micro suction material" a magnet ne znam koliko je dobra stvar za telefon sa toliko senzora u njemu.
Koliko vidim na google to radi na principu malih vacum gumica koje se lepe na ravne povrsine.

download.jpg

Ove opcije za anotiranje screenshota nemaš ni na Nexusu, to je specifičnost Samsung softvera, pre svega Note serije koja ima i S Pen i idealna je za ovu namenu.
Ja koristim Skitch i mislim da je najbolji za tu namenu



@zorance
Hvala za AirLaunch, nisam znao za njega.
 
Poslednja izmena:
Pa bas zbog magneta me malo strah. Ali i ovako izgleda super mozda narucim za telefon a ako nista koristicu ga za tablet.
 
@Vex: šta će ti prečice za ring/silent, kad imaš hardverski switch kojim to možeš da uradiš zatvorenih očiju i kad je telefon u džepu?
Ove opcije za anotiranje screenshota nemaš ni na Nexusu, to je specifičnost Samsung softvera, pre svega Note serije koja ima i S Pen i idealna je za ovu namenu.
Neko voli Samsungov softver, neko ne. Svaki OS ima svojih prednosti i mana.
Apple opet nudi jedan softverski paket koji je preneo u pojednostavljenoj formi sa Meka na iOS i mislim da neke od tih aplikacija nemaju adekvatne alternative na androidu (uzeću kao primer Garageband ili iMovie).
Evo ja sam se npr prošlog petka igrao sa Garagebandom na poslu i iako sam totalni antitalenat za muziku za bukvalno 10 minuta sastavio nešto što liči na pesmu i exportovao na Soundcloud :d
Takođe, veči deo third party softvera koji dolazi na mobilne uređaje prvo dolazi na iOS pa na android.
Swiftkey jeste stigao sa androida na iOS (većina aplikacija se portuje u suprotnom smeru) i opšti je konsenzus da bolje radi na androidu, ali imaj u vidu da kvalitet predikcije zavisi i od dužine upotrebe, a kažeš da je koristiš tek par dana.
Što duže koristiš Swiftkey aplikacija će "naučiti" koje reči koristiš i predikcija će biti tačnija.
Ako već koristiš OS X, pored mogućnosti da koristiš isti softver na ajfonu (npr iWork paket) videćeš gomilu načina na koje se ajfon i Mek nadopunjuju: mogućnost da sms koji ti stigne na ajfon pročitaš i odgovoriš na njega sa Meka, mogućnost da primiš telefonski poziv na Meku, da surf koji si započeo na Meku neosetno nastaviš na ajfonu, airdrop, itd.

Hardverski switch je polu resenje: nekad mi treba samo silent + vibra a nekad samo silent i zato moram da ulazim u settings da te stvari resavam i to me smara.

Ostale stvari vezane za kombinaciju iOS / OSX tek provaljujem jer od skoro imam obe platforme. Jako mi se svidja sto sinhronizuje Notes koje belezim na OSX-u i odmah mi se javljaju na fonu.
 
... mogućnost da sms koji ti stigne na ajfon pročitaš i odgovoriš na njega sa Meka, mogućnost da primiš telefonski poziv na Meku, da surf koji si započeo na Meku neosetno nastaviš na ajfonu, airdrop, itd.

Ne stize sms nego iMessage, sto znaci da ako poruka nije sa drugog iPhone (ili drugih iOS uredjaja) ne stize notifikacija na komp. Isto i za pozive, ako neko zove sa iPhone samo u tom slucaju vidis poziv. Sto znaci da ipak moras da imas telefon pored sebe da ne bi propustio neke pozive i poruke. Polu proizvod kao i vecina softvera (a i uredjaja manje vise) koji apple izbacuje poslednjih godina...
 
^ nije samo iM i FT, uredno primam sve sms poruke i sve dolazne pozive na Mac-u bez ogranicenja.
 
Tako je kako Goran kaze, sve stize.
 
Ne stize sms nego iMessage, sto znaci da ako poruka nije sa drugog iPhone (ili drugih iOS uredjaja) ne stize notifikacija na komp. Isto i za pozive, ako neko zove sa iPhone samo u tom slucaju vidis poziv. Sto znaci da ipak moras da imas telefon pored sebe da ne bi propustio neke pozive i poruke. Polu proizvod kao i vecina softvera (a i uredjaja manje vise) koji apple izbacuje poslednjih godina...

Netacno. Stiže obican sms i na mac i na iPad i notifikacija se javlja na onome sto se trenutno koristi.
 
Džabe se trudite, za neke će to uvek biti poluproizvod...
 

wow, hvala puno!

Inace, iPhone koristim zadnjih nekoliko meseci, dok mi vecina ostalih uredjaja uvek bila Apple (imac, mbp, ipod, ipad i atv trenutno). Iz nekog razloga iOS mi ne lezi bas najbolje, tj. sve radi ali ima puno sitnica koje iritiraju konstanto, bez obzira sto mislim da je iPhone 6s generalno najbolji telefon na trzistu. Kada bi bilo koji non-apple proizvodjac znao i hteo da napravi dobar telefon koji ima stock android, vratio bih se na android. A macbook pro tj. OS X ne bih ni u ludilu menjao :)
 
Da li moze da se vidi koliki je SOT na Iphone? Cisto me zanima u poredjenju sa Androidom.
 
Naravno da moze..Setings pa Battery i imas sve..Volim ove sto sve znaju..
 
Vidi se u zadnja 24 h što ti praktično ništa ne znači.
 
Vidi se i za sedam dana i isto se vidi koliko tacno je i u procentima i u vremenu aplikacija radila,on screen i background..
 
Da, ali to nikog ne zanima.
Treba da se vidi od zadnjeg punjenja što je i logično.
 
Da li to nekoga zanima na taj nacin ili ne u to ne ulazim ali potvrdjujem da ima na neki nacin sot jer pojedini iznose neproverene odgovore..
 
Znam ja veoma dobro sta je sot a na iPhonu je to na ovakav nacin prikazano,naravno ne kao na androidu..Kad vec znas meni tako da objasnjavas sledeci put obrati malo vise paznje pa isto tako i nekom drugom lepo objasni a ne samo na prvu da skines nekog sa dnevnog reda..
 
Pitao je moze li da vidi SOT na ovom telefonu i odgovor je ne moze. A to sto ti mesas usage i SOT je za drugu pricu.
 
Ako imas iPhone ispred sebe malo bolje pogledaj pa mozda i vidis ono o cemu pricam..
 
Nabio čovek 2000 postova za godinu dana, u sve se razume i sve zna a većina postova obične gluposti.Sećam se da je meni pričao o nekom yellow tintu kod 5s.
 
Nikad me nije zanimao SOT ili ne znam sta sve vezano za bateriju.
Traje OK, uvek moze bolje, ako pocne da gnjavi, menjas bateriju ili telefon kao sto bih uradio sa bilo kojim telefonom.

Nista ne znaci ta stvar ako tebi ne zadovoljava potrebe (sve da ima i akumulator od FAP-a umesto baterije).

Naravno, ovo je subjektivno misljenje :)
 
Nazad
Vrh Dno