Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Nikako ne mozes porediti usage sa iphona sa screen on time sa androida!...posebno u slucaju kada ip stoji dva dana kako si rekao jel pola od tog vremena ode na pozadinske procese koji se ubrajaju.
Mogu da uporedim to da se njemu telefon ugasi oko 14-15h a meni zna i do sjutra da izdrzi. Pricam u situaciji kad obojica skinemo telefon s punjaca kad krecemo na posao. Tako da baterija nikako ne moze biti slicna. A nije izolovan slucaj jer sam i sam imao S6 i prodao ga zbog uzasne baterije posle nedelju dana. Zna to i Samsung odlicno zato su i pokusali da kompenzuju to brzim punjacem, ali meni to ne odgovara. Mada ima ljudi kojima to odgovara, kao mom kumu. Nosa se svugdje sa punjacem.
 
Imao sam dve S6ice i jedan Edge, Edge je malo jaci po pitanju baterije, sad nosim 6s TSMC, dobio sam mozda pola sata koriscenja vise nego na S6 i edge, ali zato sam izgubio duplo brze punjenje sa 40% manjom baterijom... Jedino sto ide u korist iPhona sto se tiče baterije je to sto iOS nece od jednom posrkati celu bateriju vec uvek isto trosi, dok na Androidu mi se uvek dešavalo da jedan dan traje vise nego drugov G2 a drugi dan do podne mrtav. Doduše njegov G2 ima vec ostarelu i istrosenu bateriju ali to mi je bilo merilo, sad mi 6s drzi skoro duplo jače nego njegov G2..

Toliko o utiscima baterije, prestao sam da pratim to vise, jer kuci imam punjac, u autu imam punjac, punim telefon jednom ipo dnevno i to je to sve radi kako treba [emoji3]
 
Baterija na 6S 64gb iz moga ugla. Software 9.0.2 jailbreakovan

c6005f571dd57bfe67fc782a16d0dafa.jpg
 
Uzeo juce 6s plus 64gb, TSMC cip je unutra ako je bitno. Presao sam sa LG G4. Prvi put sam u Apple svetu posle dugo godina na Androidu, ocekujte nemoguca pitanja :D. Za sada prvi utisci su pozitivni, telefon je bas fluidan, sve leti. Videcemo baterija kako ce se ponasati. Iskreno, ne bih menjao G4 jos nego je ispala kombinacija u firmi i prakticno sam dobio ovaj 6s+ na Dž sto bi se reklo. Ima stvari na koje se treba navici, nakon dugo godina na Androidu pa videcemo kako ce leci. Za sada su utisci vrlo pozitivni.
 
Baterija je odlicna. Ne pamtim kad mi je telefon izdrzao cio dan.
 
I ja sam pre 10 dana presao prvi put u zivotu sa Androida na iphone 6s , a koristim OSX i ne bih OSX menjao ni za sta, ali iOS i iphone... Dzaba brzina kad nema prostu brzu precicu za paljenje / gasenje mobilnog neta i jos milion stvari zbog kojih sam ustanovio da je iPhone ipak dumb phone , jos je daleko od smartphone-a. Morao sam licno da se uverim da bi mogao objektivno da pricam i vidim sta mi odgovara / ne odgovara , ali je cinjenica da svi ljudi sa kojima sam pricao o iPhone-u uvek imaju samo reci hvale i sad kad sam ispreskakao te ljubitelje sa dosta pitanja kako ovo/ono ima/nema - svaki odgovor je bio " PA krastavac" ili to ima ako Jailbrake-ujes pa sa tim i tim tweak-om.... Ma daj... Razocarenje totalno.
 
Ja te u potpunosti razumem, zamisljam tvoje razocarenje kad si shvatio da ne mogu da se menjaju teme i launceri a verujm da te je dotuklo kad si video da nema led lampicu za obavestenja.Blutut i mp3 necu ni da pominjem, da ne dignes ruku na sebe.
 
Ja te u potpunosti razumem, zamisljam tvoje razocarenje kad si shvatio da ne mogu da se menjaju teme i launceri a verujm da te je dotuklo kad si video da nema led lampicu za obavestenja.Blutut i mp3 necu ni da pominjem, da ne dignes ruku na sebe.

Hahah kao mene da si opisao, znao sam za vecinu toga ali kada sam video da nema glupu LED lampicu... [emoji23]
 
Cacaa, te neke stvari sam znao, ali tipa da moram da dam 10 k rsd da bi imao dodatni storage i OTG, pa onda upravljanje sa fajlovima , nemogucnost reprodukcije mp3 fajlova iz FB messengera , nego moram da se logujem iz Safarija, zato sam i obrisao FB i FB messenger, neupotrebljive apps na iOS, TTalk je isto ocaj u odnosu na android. Dalje , udarim Screenshot na iphoneu , i sad hocu nesto da uokvirim , naznacim- mazno, moram sat vremena da bodem po App store-u da nadjem app koja to moze , a na Samsungu sam sve to imao stock ... Ne mogu da skinem arhivirane fajlove , da radim sa njima sta hocu i kako hocu... Share linkova iz nekih aplikacija je patnja... Pa onda elementarne stvari , nemas precice za ring/ vibrate/ silent, nego moram u settings da ispravljam krive drine, custom- izacija je tek posebna prica.... Pa onda tastature, ako hocu znake interpunkcije moram na taster "123" , gubljenje vremena, predikcija isto losa, Swiftkey na iphoneu duplo gori nego na Androidu.Nemogucnost bilo kakva da se naprave brze precice na nekim od home screen-ova za brzo biranje omiljenih kontaka .... Jednom rečju - PRAISTORIJA.
 
Drzi se onda Androida i nema zime za tebe..To sto si ga koristio deset minuta e pa zato i ovako pises..Budi srecan sa samsungom..
 
Nisam ga koristio 10 minuta, nego 10 dana i jos uvek ga koristim... Nisam čačkao fon kod nekog pa da pricam utiske na prvu.A ti ako si toliko opravan , lepo mi napisi resenja za sve ovo sto sam naveo , da me argumentovano demantujes, sto bi i voleo,da se primirim sa ovim fonom, brzina mi odgovara. A nema grdje nego kad procitam ovakav besmislen odgovor. Užas.
 
Nema grdje jer se nisi ni potudio da procitas malo vise o samo iosu i nacinu rada..Nije da ga branim,i meni samom smetaju neke stvari ali netreba pljuvati na prvu a nisi ni pokusao da resis tvoje probleme..Imas popularni forum sto se tice iphona i tamo ces naci sve..Odmah ti mogu reci iz licnog iskustva da sve sto ti treba moze da se namesti i bez famoznog jb-a..
 
[youtube]4FK6LE8oSY8[/youtube]

Odlican klip.
gotivim ovaj pocketnow jer deluje da nisu fanbojevi i da imaju neki svoj stav do koga drze i koji je dosta objektivan.
 
Nisam ga koristio 10 minuta, nego 10 dana i jos uvek ga koristim... Nisam čačkao fon kod nekog pa da pricam utiske na prvu.A ti ako si toliko opravan , lepo mi napisi resenja za sve ovo sto sam naveo , da me argumentovano demantujes, sto bi i voleo,da se primirim sa ovim fonom, brzina mi odgovara. A nema grdje nego kad procitam ovakav besmislen odgovor. Užas.

Разумем твоје разочарање... И све пто си написао је истина... Међутим, човјек се једноставно навикне и престане да користи све то, а ако користиш ово што имаш, милина...
За тастатуру, тачку можеш добити кад притиснеш два пута ентер..
 
Hvala puno na iskrenom i realnom odgovoru. I hvala za tip vezan za tačku [emoji106]
 
Dao sam ti savet sta ces da uradis i kada udjes malo u foru drugacije ces misliti..
 
Dao sam ti savet sta ces da uradis i kada udjes malo u foru drugacije ces misliti..

Trazio sam pola sata po netu kako da se napravi precica za cellular data i nisam nasao. Glup sam, priznajem.
 
@VexMunja

Jer i ne moze da se namesti precica u Control center-u. Jedino sa JB (cellurar, 3g itd...).

Znam da te dosta stvari nervira. Ali u korist brzine i fluidnosti, probaj da se naviknes jos malo, ja sam izdrzao i sada prilicno volim iOS, ne koci me puno. Po meni je JB obavezan, i uz JB mozes dosta stvari resiti jednostavno i onda si miran duze vreme. Igraj se malo sa JB-om ako imas vremena.

- uradis JB
- ubacis par standardnih sajtova u cydia-u (aplikacija koja se pojavi kada uradis JB) (repo sources)
- isprobaj malo neke standardne tweak-ove. Tweaks
- za igranje sa file-ovima skines iFile app

Samo mozda je to malo komplikovano kada se prvi put sreces sa iOS-om ali nije tako strasno. Ja za 30-40 min sve sredim sto mi treba od tweak-ova, i onda sam miran 1-2 godine dok nisam prinudjen na novi iOS, prvenstveno radim update iOS-a tek kada aplikacije pocnu da zahtevaju novi iOS i ako postoji JB.

Spomenuo si ring/ vibrate/ silent, zar ne koristis silent/ring hardware switch? Bez gledanja u dzepu na dodir znas da li je silent ili ne.
 
Trazio sam pola sata po netu kako da se napravi precica za cellular data i nisam nasao. Glup sam, priznajem.

Nisi glup nego neces da se potrudis i zelis da dokazes i sebi i drugima da si u pravu..Aplikacija se zove AirLaunc..U padajucem meniju mozes kao widget pomocu nje da stavis bilo koju precicu i direktno te vodi na podesavanje koje god ti zelis da postavis..
44f4f2142bfbaa71b530e0195aa3268a.jpg
 
@Nenad22 Hvala puno na odgvoru, te stvari sam znao, samo sto sam tel kupio nov i sa njim je dosao iOS 9.2 i ja odradio update na 9.2.1 tako da nikako nisam mogao da odradim JB, a video sam da sta sve moze kad se odradi JB, drugi telefon [emoji4] ali do daljneg , patnja.
@zorance: probao. Ne mogu da skinem ovaj program sa app store, pise "GET" i kad kliknem install trazi mi podatke platne kartice, a app store mi je US , koliko znam u nasoj zemlji nije moguce kupovati iOS apps, tj citao sam da moze preko HR app store, ali to nisam probao.
 
Ne znam da li se nesto promenilo u medjuvremenu, ali 90% ljudi ovde koristi U.S AppStore i kupuje aplikacije sa njega. Nije mi jasno kako si to koristio telefon 10 dana a nisi skinuo nijednu aplikaciju (one na kojima piše GET su besplatne)?
 
Pa i meni je to cudno, zato sam i napisao. Skinuo sam sve sto mi je trebalo od aplikacija i skidam i dalje a ne pise cena , ali opet bode u ovom slucaju. Namestio sam da radim Touch ID verifikaciju mesto password-a, to super prodje i posle mi izbaci ovo:
b927bf17a1acebe930f109a332e21fea.jpg


Edit: morao sam neku drugu US adresu da stavim i Payment info : NONE- i sad radi.

Znaci moze billing adresa u u US a nasa kartica odavde i kupovina radi?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam da bi kupovao aplikacije moras da budes na hr nalogu..Tu prolaze nase kartice..
 
Za US nalog je najlakse uzeti gift karticu preko nekog od sajtova. Samo reedem uradis i to je to.
 
Pa to znam i ja , za HR app store i da se na US kupuje preko gift-a...zato mi izjava " kupovina radi sa nasim karticama najnormalnije" nije bila jasna.
 
@Vex: šta će ti prečice za ring/silent, kad imaš hardverski switch kojim to možeš da uradiš zatvorenih očiju i kad je telefon u džepu?
Ove opcije za anotiranje screenshota nemaš ni na Nexusu, to je specifičnost Samsung softvera, pre svega Note serije koja ima i S Pen i idealna je za ovu namenu.
Neko voli Samsungov softver, neko ne. Svaki OS ima svojih prednosti i mana.
Apple opet nudi jedan softverski paket koji je preneo u pojednostavljenoj formi sa Meka na iOS i mislim da neke od tih aplikacija nemaju adekvatne alternative na androidu (uzeću kao primer Garageband ili iMovie).
Evo ja sam se npr prošlog petka igrao sa Garagebandom na poslu i iako sam totalni antitalenat za muziku za bukvalno 10 minuta sastavio nešto što liči na pesmu i exportovao na Soundcloud :d
Takođe, veči deo third party softvera koji dolazi na mobilne uređaje prvo dolazi na iOS pa na android.
Swiftkey jeste stigao sa androida na iOS (većina aplikacija se portuje u suprotnom smeru) i opšti je konsenzus da bolje radi na androidu, ali imaj u vidu da kvalitet predikcije zavisi i od dužine upotrebe, a kažeš da je koristiš tek par dana.
Što duže koristiš Swiftkey aplikacija će "naučiti" koje reči koristiš i predikcija će biti tačnija.
Ako već koristiš OS X, pored mogućnosti da koristiš isti softver na ajfonu (npr iWork paket) videćeš gomilu načina na koje se ajfon i Mek nadopunjuju: mogućnost da sms koji ti stigne na ajfon pročitaš i odgovoriš na njega sa Meka, mogućnost da primiš telefonski poziv na Meku, da surf koji si započeo na Meku neosetno nastaviš na ajfonu, airdrop, itd.
 
Nazad
Vrh Dno