Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Kada uneseš svoj iCloud nalog pita te da li hoćeš da uradiš restore from icloud backup ili nećeš, zar je teško proveriti pre nego što se iznese poluistina?

Pa na to sam i mislio, ne vidim sta je tu poluistina? Prilikom setovanja uredjaja pita da li da vrati sve sa iCloud-a.
 
Poslednja izmena:
@webster: ne obraća se tebi, nego dark side-u ;)

ako je bio nov tj samo sto je pokrenut onda je bio usporen jer android tada vuce punom parom sa interneta kontakte,slike,apdejtuje programe itd...to tupavi IOS ne radi.Znam jer imam oba
Iskreno, jesi li ikad uradio restore ajfona iz iCloud backupa?
iCloud Backup ti restoruje izgled OS-a, sva podešavanja i podatke u aplikacijama.
Ako te interesuje kako to izgleda, pogledaj ovde:
[YOUTUBE]DZVJy7Y0hLM[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Pa na to sam i mislio, ne vidim sta je tu poluistina? Prilikom setovanja uredjaja pita da li da vrati sve sa iCloud-a.

Napisao si tako da izgleda kao da je to jedini scenario kada uneseš icloud nalog, a nije :)

@DARK SIDE
Radi to i iphone, probao sam par puta i skontao da je najbolje da ostavim telefon na punjaču preko noći :D
 
Ovo mi je neverovatno jer sam presao sa Z3 na G4 i telefon leti kako radi..devojka koristi Iphone 6 i ne mogu reci da je u svakodnevnom radu IP6 brzi imalo.

Kažem ti,ne ulazim u detalje i ne želim,al kompletan osećan nakon 10 minuta korišćenja je krajnje žalostan za mene.

Meni takav telefon ne bi mogao niko da proda.Nema šanse.

izvadiš nešto novo novcijato i to se vuče?

Isto to sam doživeo i kad sam probao g3 koji se vukao samo tako,a korišćen je nekih 2,3 meseca.

Otišli smo u bugdroid vode.Ja ovde stajem i odbrojavam dane do 6s :)
 
Poslednja izmena:
Negde smo se pogubili u postovima, my bad :)
 
@webster: ne obraća se tebi, nego dark side-u ;)


Iskreno, jesi li ikad uradio restore ajfona iz iCloud backupa?
iCloud Backup ti restoruje izgled OS-a, sva podešavanja i podatke u aplikacijama.
Ako te interesuje kako to izgleda, pogledaj ovde:
[YOUTUBE]DZVJy7Y0hLM[/YOUTUBE]
Da li downloaduje aplikacije sa storea kao android? Tu dokazi do lagova obilato...a moj post se odnosio primarno na g4. SORRy..nisam pratio prepisku jer mi je onaj mali u tvojoj quotaciji na blocku odavno.
 
Poslednja izmena:
Pošto je u pitanju restore sa iClouda, sve se downloaduje, samo što aplikacije skida sa App Store, a podatke iz aplikacija sa iCloud Backupa...

kod moje supruge na iphone, nije sam počeo da skida aplikacije...Valjda traži šifru..Kod androida čim kupiš nof fon samo ukucaš u startu da imaš google nalog i to poče sve samo da svlači..sa gmaila kontakte a sa storea aplikacije..I fon počne da laguje i da se greje dok to ne odradi...To kod iphonea smo sve ručno radili... A na ipadu isto....Ali nije bitno, da se tema ne razvlači.-...
 
Poslednja izmena:
kod moje supruge na iphone, nije sam počeo da skida aplikacije...Valjda traži šifru..Kod androida čim kupiš nof fon samo ukucaš u startu da imaš google nalog i to poče sve samo da svlači..sa gmaila kontakte a sa storea aplikacije..I fon počne da laguje i da se greje dok to ne odradi...To kod iphonea smo sve ručno radili... A na ipadu isto....Ali nije bitno, da se tema ne razvlači.-...

Jos jednom - identicna je procedura kod Android-a i kod iOS-a, kao sto kod Androida trazi sifru za Google nalog tako i kod iOS-a prilikom setovanja novog uredjaja trazi Apple ID i pita da li zelis da vratis sve sa iCloud backup-a. Dakle identicna procedura i nista se rucno ne instalira, nije uredu da dovodis ljude u zabludu.
 
kod moje supruge na iphone, nije sam počeo da skida aplikacije...Valjda traži šifru..Kod androida čim kupiš nof fon samo ukucaš u startu da imaš google nalog i to poče sve samo da svlači..sa gmaila kontakte a sa storea aplikacije..I fon počne da laguje i da se greje dok to ne odradi...To kod iphonea smo sve ručno radili... A na ipadu isto....Ali nije bitno, da se tema ne razvlači.-...
Nesto vi tu niste dobro uradili. Ja bih saveteovao da ne ides next, next, skip i slican fazon koji sam video kod gomile ljudi kod takvih procedura iako ne znaju napamet sta ih telefon pita. Dakle procitaj sta te pita telefon pa onda nastavi. Kada si ukljucio taj uredjaj sigurno te je pitao da li zelis da ga setup kao nov uredjaj ili da povuces sve sa postojeceg naloga, e tu si ti stisnuo new i zato ti nije poskidao sta je trebao :)
 
Kažem ti,ne ulazim u detalje i ne želim,al kompletan osećan nakon 10 minuta korišćenja je krajnje žalostan za mene.

Meni takav telefon ne bi mogao niko da proda.Nema šanse.

izvadiš nešto novo novcijato i to se vuče?

Isto to sam doživeo i kad sam probao g3 koji se vukao samo tako,a korišćen je nekih 2,3 meseca.

Otišli smo u bugdroid vode.Ja ovde stajem i odbrojavam dane do 6s :)
Da ne duzimo pricu, pricas gluposti..kako se jedan od vodecih androida vuce jedva i kako jedva cekas 6s, dovoljno.
 
iPhone 6S

Uzmi broj korisnika koji su verni iPhone-u, koliko ih miliona ima, i pogledaj koliko od njih će da kupi novi iPhone kad izađe - većina.

Mislim da je i Tim Cook (A možda i pokojni Stiv) negde izjavio da 30% njihovih korisnika uvek prelazi na sledeći proizvod (ovo je za sve Apple proizvode), a očekujem da se ta brojka značajno uveća sa upgrade programom (naravno u US).
Takodje, većina Apple korisnika menja svoj proizvod na dve godine osim za iPad. Tu imaju problema jer je iPad previše dobro napravljen i kupci ih ne menjaju. iPad 2 je i nakon 5 godina i dalje odličan tablet.

Što se tiče Ghz, Mhz i ostalog, Apple ne traži od prodavaca da znaju tehničke karakteristike uredjaja u smislu prostog recitovanja konfiguracije. Ona je odštampana pored svakog uredjaja.
Na pitanje kupca koji je procesor, ram, itd., prodavac treba da uzvrati sa kontra pitanjem 'za kakve potrebe tražite uredjaj' i da se kroz razgovor dodje do najboljeg rešenja.
 
iPhone 6S

Turn on > set up as new > login - skida notes i slike i još štošta (sve SEM aplikacija)
Turn on > restore from iCloud > login - skida podešavanja, settingse, fotke i SVE apps (kloniranje telefona)

Health kit data skida iz iclouda samo ako je bekap bio enkriptovan, zbog specificnosti i tajnosti podataka
 
Poslednja izmena:
Nesto vi tu niste dobro uradili. Ja bih saveteovao da ne ides next, next, skip i slican fazon koji sam video kod gomile ljudi kod takvih procedura iako ne znaju napamet sta ih telefon pita. Dakle procitaj sta te pita telefon pa onda nastavi. Kada si ukljucio taj uredjaj sigurno te je pitao da li zelis da ga setup kao nov uredjaj ili da povuces sve sa postojeceg naloga, e tu si ti stisnuo new i zato ti nije poskidao sta je trebao :)

nasao sam joj sta fali..icloud je pun jer je bilo ukljuceno od ko zna kada da podiye slike na icloud.Na kompu ne mogu da skinem fotke tj brisem..pokusacu iz telefona ali samo neke komplikacije..jbt. zasto ne ide lako i intuativno kao kod androida..?
Udjes na sajt preko pretraživaca i brišes fotke..Ali jok..ne moze...Mora iz telefona..mislim jbt... Odem na icloud u fonu i moraš da ukljucis backup photos da bi ti dao opciju brisanja..stvarno logika u PM... Ali kada to odaberem , tj opciju remove photos, daje mi objasnjenje da nemam dovoljno storage da obrisem slike? E ludilo..zato sam batalio IOS..
472d437322c2f697b7f848d3b5722319.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da imaju slike na iCloud. Com/photos
 
Dark Side je napisao(la):
Udjes na sajt preko pretraživaca i brišes fotke..Ali jok..ne moze...Mora iz telefona..mislim jbt...

Ti bas nemas granice u nepoznavanju onoga o cemu pises. Ukljucis iCloud photos i preko browser-a selektujes fotke i brises, naravno da ne mora iz telefona. Preporucio bih ti citanje Manual-a pre nego sto javno ustvrdis nesto sto veze sa zivotom nema.

00000235.png


I nebitno da li ti je nestalo mesta na iCloud-u, i dalje ce ti vracati iz backup-a aplikacije i podesavanja, samo nove fotke i dokumenti za koje nema mesta nece biti upload-ovane.
 
Poslednja izmena:
probao sam svasta...izgubio sat dragocenih vremena i odustao.Ukljucio sve,iskljucio..ma nista... Tesko je izbrisati prostu stvar kao što su slike na icloud....bedak..

kao sto webster rece, na telefonu ukljuci icloud photo library u icloud opcijama. Ako nemas prostora na icloud, obrisi sve sto imas na icloud pa onda ukljuci photo library i onda lupi backup. Onda ces moci da brises preko kompa...

NdIBRcx.png



Gde je logika da se slike brisu preko kompa a nalaze se u telefonu?
 
Poslednja izmena:
Mali wi-fi test:
[YOUTUBE]eJnKxYlkQmM[/YOUTUBE]

Lik poredi kvalitet videa ajfona 6S sa profesionalnim DSLR-om od 3000$ (Nikon D750, Tamron 24-70mm 2.8 lens).
Pošto ovaj DSLR ne snima 4k video, poredi 1080p video sa Nikona sa downscale-ovanim 4k videom sa ajfona na 1080p. Malo glupo, ali šta da se radi...
[YOUTUBE]q0NyPW-BjpA[/YOUTUBE]

3d touch:
[YOUTUBE]y8tK4ObwaKU[/YOUTUBE]
 
kao sto webster rece, na telefonu ukljuci icloud photo library u icloud opcijama. Ako nemas prostora na icloud, obrisi sve sto imas na icloud pa onda ukljuci photo library i onda lupi backup. Onda ces moci da brises preko kompa...

NdIBRcx.png



Gde je logika da se slike brisu preko kompa a nalaze se u telefonu?

malo si pobrkao....ne brišem slike u telefonu nego sa icloud.U telefonu ih nema. Pročitaj detaljnije...Ma smaranje logike bez...a photo librarz ne može da se uključi jer tada izbacuje sliku koju sam gore izbacio...samo ugrade daje kao opciju da se plati.... Toliko problema oko gluposti..
890d5be00190f9e7ca36df5ca2fbc4b0.jpg

a kada klikneš na brisanje dobiješ ovo
f822d3eed678b6b7edf467db8d2aafe8.jpg

tako da klasika sa apple i njihovim "proizvodima"...Kako će tek običan korisnik da reši ovo? budaci stvarno..
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakvo je interesovanje u inostranstvu (lansiranje u Kini prvog dana prodaje "ometa" računicu) ali je interesovanje kod nas znatno manje... Kapiram kao posledica toga što izgleda isto.
 
Posledica je toga sto je mnogo ljudi uzelo iP6 prosle godine kao prvi iPhone samo sto su mogli da dobiju uz paket kod operatera, a jos uvek su pod UO. Kada im budu isticali ugovori naredne godine, deo njih ce verovatno uzeti ponovo iPhone, pa ocekujem (dvo)godisnju klackalicu u interesovanju i kolicini prodatih iPhone uredjaja na nasem trzistu.
 
Nazad
Vrh Dno