Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

to sto mi imamo jadna pakete i brzine neta,ne znaci da i ostatak sveta ima isto.

Svi ovde pricaju i navode nas,kao da smo mi americko trziste sa toliko pitaj Boga korisnika.

Danas je sve u tom cloudu,pa cak i kod nas.Od kad imam Dizer i onaj Capture,ne pamtim da sam punio tel sa muzikom rucno ili koristio dropbox,cuvao gomilu slika na telu...

Jes americko trziste, pa tamo pola krajeva nema krsten signal. Cisto da znate bolja je pokrivenost sa 3G u Srbiji nego u SAD.

Dok ne bude 4G bio nesto kao 2G danas, i ne budu bas smanjili potrosnju na 4G bilo kakva prica o nekom intenzivnijem cloudu nece biti upotrebljiva uopste. Dakle ne u skorijoj buducnosti.
 
rg-a.png


Pink ili kako oni kazu rose gold :)
 
Au za sterlete dusu dalo.:D
 
ovo ce ici kao blesavo
 
Da li ima kakvih glasina o mogucoj implementaciji OLED ekrana u iPhone 6S i 6S+ ?
 
Nema. Samo force touch.
 
Iako još nije izašao 6S, evo jedne glasine vezane za ajfon 7 - navodno u Apple-u razmatraju povratak na ultra tanke "glass on glass" panele sa "in cell" panela za ajfon 7.
Razlog za ovakvu odluku su "ograničenja u proizvodnom procesu koja ih sprečavaju u povećanju rezolucije ekrana ili proizvodnji ekrana bez bezela".
In cell paneli će se i dalje koristiti za ajfon 6S.
Izvor: http://www.macrumors.com/2015/09/02/apple-glass-on-glass-panels/
 
Ja koliko sam citao to su nagadjanja... Jos juce su izbacili na tviteru macrumors, i kao nagadjamo sta moze biti itd itd...
 
Apple ovisnici me ubediše da je i 4Gb u telefonu dovoljno. Hvala. :p
 
Ne znam na cemu se zahvaljujes,jel pokusavas da budes duhovit ili cinican,imas 40 godina i neki ti djavo neda mira pa moras da iskoristis svaki trenutak da pljujes iphone.Ne svidja ti se....jednostavno zaobidjes i dovidjenja.
 
Poslednja izmena:
Imas izbor od 64-128 oba su vise nego dovoljna... 4gb ? To od 2g nisam video...
 
Ne znam na cemu se zahvaljujes,jel pokusavas da budes duhovit ili cinican,imas 40 godina i neki ti djavo neda mira pa moras da iskoristis svaki trenutak da pljujes iphone.Ne svidja ti se....jednostavno zaobidjes i dovidjenja.

Malo pismenosti ne bi škodilo. ;)

Konstatno se provlači kako je dovoljno 16Gb, naravno da nije. To može da tvrdi samo fanatik, kojih ima previše ovde. Kupujem najbolje za svoje pare, iPhone to nikako da postane, na žalost. Razlog je vrlo jednostavan: imaju previše slepih i gluvih sledbenika.
 
Koristim iPhone svaki od 3G modela. Nikada se nesto nisam ogranicavao sto se tice slikanja, snimanja, aplikacija, emailova itd. Evo trenutne potrosnje. Znam ljude kojima je i 128GB malo jer tripuju da drze filmsku kolekciju na telefonu. Desetine GB muzike u nekim kvalitetima, a apsolutno je ne slusaju itd. Ko zna za sta ga koristi i kako ga koristi moze da proceni koliko mu treba. Subjektivno je kome je 16GB malo, kome taman, kome puno.

 
Naravno da je subjektivno, ne pišem ja ovo u tuđe ime. ;)
 
Malo pismenosti ne bi škodilo. ;)

Konstatno

E nek si ti njemu odrzao lekciju iz pismenosti :D

To može da tvrdi samo fanatik, kojih ima previše ovde. Kupujem najbolje za svoje pare, iPhone to nikako da postane, na žalost. Razlog je vrlo jednostavan: imaju previše slepih i gluvih sledbenika.

Evo i meni je 16gb sasvim dovoljno, fotke su na iCloud-u i sync-ovane na Mac-u, muzika Deezer a trenutno Apple Music, aplikacije imam instalirane one koje koristim i sta sad zbog toga sam fanatik?
 
iPhone 6S

Eto meni nije dovoljno, pa sam uzeo od 64 gb. Samo ne znam ko si ti Nikola, da nas nazivas slepima i gluvima. Ne znam gde je iPhone toliko los da smo zbog kupovine mi neki ziloti. Pa ti koristi svoj telefon pa ne moras uopste da postujes ovde.

Stvarno mi je nejasno pisanje odredjenih. Ok dosao si i rekao da je 16 gb malo, shvatili smo poentu. Kao sto vidis neki se snalaze i sa toliko. Svi bi oni pozdravili upgrade na barem 32gb. Ali u cemu je fazon sa vredjanjem i prozivanjem i generalizacijom? Jel se sad bolje osecas?
 
Ne vidim neki problem htc m8 ima 16gb i jos gomila telefona, dosta ljudi znam koji imaju 16gb a poseduju m8 i kazu da im je dovoljno, ne razumem cemu takvi komentari, ti ako zelis vise kupices imas izbor sto je dobro, i to 64gb po ceni 32 gde ces bolje?
 
M8 ima slot za mem. karticu.
 
Malo ko stavlja to jer se skro svako zali da im tel zabada nakon u acivanja mem karice, evo bas taj drug uzeo je u austealiji sandisk extreme 60mb/s upis i tel mu zabada cim nesto i stalira na istu, pa ju je izvukao i koristi tel bez iste....
 
Ali desava se evo i drugu sa s5 idti problemi cak mu ceo sistem zabada... Aplikacije kresuju kamera kresuje i sistem bar 2x dnevno izbaci notif system will be restarted now... I restartuje se... E sad dal je to na s5 zbog kartice ili nrceg drugog ne zalazim ali znam da postoje problemi... Format kartice i tel mu je resio problem na ned dana kada je tel opet sa istim simptomima nastavio rad... Cudno ( govorim o s5) htc radi savrseno bez kartice...
 
Poslednja izmena:
Ali desava se evo i drugu sa s5 idti problemi cak mu ceo sistem zabada... Aplikacije kresuju kamera kresuje i sistem bar 2x dnevno izbaci notif system will be restarted now... I restartuje se... E sad dal je to na s5 zbog kartice ili nrceg drugog ne zalazim ali znam da postoje problemi... Format kartice i tel mu je resio problem na ned dana kada je tel opet sa istim simptomima nastavio rad... Cudno ( govorim o s5) htc radi savrseno bez kartice...
Tvoji drugovi ocito ne znaju sa koriste telefone :D
 
Bitno da ti "umes" koristis smartfon kao vrecina a to je viber whatsapp mesindzer fejsbuk i to je to. I kao treba mi 17263 gb za fotke skladistis fotke iz fazona ni sam blage nemas sta ce ti h zivotu. Dok ti ljude koje vredjas dizajniraju i programiraju aplikacije koje mozda i koristis, mada vise ne rade u google presli su za fejs u london pre god dana... Razmisli koga nazivas " neznalicama" ;-) ajde ovaj sto ima htc je beki dumb korisnik slicno tebi ali ovaj sa S5 je radioza google potom sad za fejsbuk i bas on radi na messindzeru ... Cisto da te uvedem koga prozivas
 
Da Igore, ne zajebavaj. 16 gb i slobodnih 8gb je premalo, samo teski fan boysi koji brane Apple uvijek i na svakom mjestu kazu da je doboljno. Dovoljno je ako telefon koristis kao dumb phone, za pozive i poruke.

Kartica imas raznih, neces valjda u tel od 500 evra da stavis najjeftiniji transcend.

64gb je must have model.
 
Pa ko kaze da je dovoljno meni nije ja koristim office, imovie itd itd free mi ostane oko 30gb od apps ?!pomesao si me sa nekim jos ti kazem koriste mem kartice uc 60mb upis... Ps ja prvi imam 64 gb meni 16
Nije dovoljno od iphone 5....
 
Poslednja izmena:
Svejedno, ne stavlja Apple 16gb u osnovne modele jer je vecini ljudi taman, nego a bi tu vecinu natjerali da predju u veci platni razred, tj da bi kupili 64gb model. Lekcija iz osnova ekonomije.
Kome je dovoljno 8gb i ko nece da koristi video snimanje, dosta fotografija, par stotina.pjesama muzike, metal igre, offline mape, onda je kupio telefon samo shepurenje, a kad stoji na stolu, i ne vidi se bas da ima 16 ili 64gb :D

I iPh 6 128gb imao je masovne probleme sa ispravnoscu NAND memorije u pocetku.
 
Znam da stavljaju sandisk u ip6 za te probleme nisam cuo ja sam 64 uzeo ker mi ir to dovoljno za danasnje "standarde" i moze da me "zadovolji" 16 je po meni premalo jer je free 12gb sa tim bukvalno ne mogu nista na odmoru itd a moja putovanja bez backup resenja mogu da se oduze paaa i iz tog razloga ne dolazi u obzir ni 32 :-D
 
Kakva ekonomija, njima je 16gb core sa dosta vecim trzisnim udelom u odnosu na 64/128
Sto znaci da je vecini dovoljno 16 (kome nije - kao vama on kupuje 64/128), ubacice 4k video, itd ali zato olaksavaju ios9. Kada jednog dana ne bude dovoljno i postoji mogucnost da ugroze prodaju sa 16 ubacice 32/64 kao osnovni model.
 
Nazad
Vrh Dno