Šta je novo?

Problem ukljucivanje/Boot sa i bez CMOS baterije!

chevu1990

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2014
Poruke
168
Poena
130
Moja oprema  
Mobilni telefon
Nord 2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav drugari,

Imam sledeci problem:

Kada pritisnem power dugme na kucistu upali se komp bez problema.
Ugasim, zatim komp ne reaguje na power dugme.
Izvadim bateriju, vratim, reaguje, bootuje se, ugasim pa opet isto.
Izvadim bateriju ne vratim,probam boot bez baterije, bootuje normalno, ugasim bez baterije,ne vratim bateriju i opet ne reaguje na front panel dugmice iako nema baterije.
iskljucim napajanje, ukljucim, sad opet reaguje,

Ima li neko pojma do cega ovo moze biti?
Ploca je Asus P8Z77M-pro
procesor mrsavi G1610
mem kindgston fury 4gb 1866
 
Koje napajanje imas?
Pogledaj na ploci kondezatore...
 
imam neko MSIndustrijal 550w sa starog kompa, sluzilo me je dobro, nikakvih problema do sad(ne znam jel ono u pitanju)... znam otprilike kako bi izgledali losi kondenzatori, ne vidim da je ista naduto, pritom je ploca nova.. ?
Pritom svetli Power LED na ploci, i svetli led na mreznom(lan) ulazu. tako da struje ima samo nece da se startuje na dugme dok se ne odradi nesto od gore navedenog.
 
Poslednja izmena:
MSIndustrijal mozda on ima naduvenih kondezatora.
Raskaci kabal od start dugmeta i reseta sa ploce, pa vidi hoce li da upali
kratko-spajanjem pinova srafcigerom.
Ako imas drugo napajanje ili pozajmi da probas.
Mislim da ti napajanje ne radi dobro, nemas dobar napon na 5v grani.
Skini Aidu 64 ili OCCT on ima ocitavanje napona.
 
Poslednja izmena:
Nece ni tako :/
 
Sta kaze OCCT ili aida, kavi su naponi?
 
Na linuxu sam samo ovo sam mogao da ocitam ... psu je veci deo ovih in in5 ili in 6 je 5V grana po googlu.
Adapter: ISA adapter
in0: +0.91 V (min = +0.00 V, max = +1.74 V)
in1: +1.02 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in2: +3.39 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in3: +3.39 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in4: +1.01 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in5: +2.04 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in6: +0.26 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in7: +3.42 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in8: +3.34 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in9: +1.06 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in10: +0.21 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in11: +0.16 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in12: +0.15 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in13: +0.15 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
in14: +0.17 V (min = +0.00 V, max = +0.00 V) ALARM
fan1: 0 RPM (min = 0 RPM)
fan2: 1006 RPM (min = 0 RPM)
fan3: 0 RPM (min = 0 RPM)
fan4: 0 RPM (min = 0 RPM)
fan5: 0 RPM (min = 0 RPM)
SYSTIN: +20.0°C (high = +0.0°C, hyst = +0.0°C) ALARM sensor = thermistor
CPUTIN: +26.5°C (high = +80.0°C, hyst = +75.0°C) sensor = thermistor
AUXTIN0: +104.5°C sensor = thermistor
AUXTIN1: +108.0°C sensor = thermistor
AUXTIN2: +107.0°C sensor = thermistor
AUXTIN3: +22.0°C sensor = thermal diode
PECI Agent 0: +29.5°C
PCH_CHIP_CPU_MAX_TEMP: +0.0°C
PCH_CHIP_TEMP: +0.0°C
PCH_CPU_TEMP: +0.0°C
intrusion0: ALARM
intrusion1: ALARM
beep_enable: disabled
 
Pa ako je in6: +0.26 V, nadjoh na drugom mestu in6: +4.45 V.
A i ove temperature od 100+ stepeni,(mozda brljavi senzor) pogledaj radi li vent od napajanja.
 
Rade oba kulera na napajanju, bice da senzor brljavi ... ili na linuxu ne ocitava lepo. Ovo isto napajanje je radilo sa masinom iz potpisa do juce ujutru bez problema.
 
Verovatno je u pitanju napajanje, stara masina trosila verovatno manje i nekako je guralo, sada vise nece. Uzrok vrlo verovatno kondenzatori na napajanju ali ne mora da znaci. Probaj ako imas sa nekim drugim napajanjem.
 
Probacu cim stignem, hvala, moze biti da je do napajanja, primetio sam jos jednu cudnu stvar, kada odradim shut down, na tastaturi koja je preko ps2 vezana ostane da svetli dioda za numlock ili vise njih ako je pri gasenju bio caps ukljucen, isto tako upali mi se led na web kameri i na ploci svetli power Led lampica(za koju sam procitao da inace stalno svetli)... al ova prva dva mi nnije jasno zasto ostaju okljuceni/dobijaju struju... :/
 
Ploca je pod naponom, bez obzira sto je izgasen PC,(kao TV na standby modu)
Struju dobija je od napajanja, moze se ugasiti u biosu sa usb/ps2 portova.
 
Evo jos jedna situacija, znaci trenutno mi je maticna bez Cmos baterijice, upalio komp koristio, ugasio, i ostavio napajanje, otisao poslom oko 12, vratio se malopre, pritisnuo power dugme drzao duze i ukljucio se komp, znaci nisam gasio napajanje, a bio je bez baterijice(to pre nije htelo bez gasenja zatim paljenja napajanja). Zatim sam ugasio komp, i probao isti scenario drzao power switch, i nista. opet sam morao da gasim pa palim napajanje da bih ga ukljucio... tj da bi reagovao na dugme
 
Kondezator se dopunio dovoljno, ali samo za taj put, vec sledeci nije imao dovoljan napon.
Verovatno kada bi cekao 1-2 sata bi se dopunio i upalio opet.
Probaj ovako, raskaci sve nepotrebno, cak i misa i tastaturu i dvd i probaj da ga ukljucis.
Ugasi u biosu usb/ps2 portove da ti ne budu aktivni kada je PC izgasen mozda oni izvuku struju.
 
Probao sam na jos dva napajanja LCPower 550w, Sharkoon 600W ista prica. Probao sam da raskacim sve, takodje nece da se pali...
 
Ostalo ti jos da proveris procesor, skini ga pogledaj da nije koji pin iskrivljen na socketu.
Ako i to nije onda ti je defektna ploca, reklamiraj...
 
Ostalo ti jos da proveris procesor, skini ga pogledaj da nije koji pin iskrivljen na socketu.
Ako i to nije onda ti je defektna ploca, reklamiraj...

Jedino na socketu, ali teško, ako je radilo normalno, zašto bi od jednom stalo ? Ma ploča, nema šta drugo biti....

Možda je glupost, ali probaj...dešavalo mi se tako nešto sa jednim kućište...dal je uzemljenje ili šta već, nisam baš stručan za taj deo...na stolu sve lepo radi, a u kućištu baš takve simptome ima...
 
@Hogarnp ... druze, uzeo sam plocu kao 10ak dana staru, od lika preko limunda, nije mi palo na pamet da proverim socket kada je stigla, procesor je bio preko, namesten, samo sam stavio pastu,namontirao kuler i uocio sam problem i naravno mislio da je do mene, tj do napajanja, konektora, itd ... na kraju sam kada je Vuk40 rekao da moze biti do pinova, skinuo procesor, i naisao na nekoliko iskrivljenih pinova, naravno otisao kod drugara i pod lupom ih ispravili, s tim da smo primetili da jedan pin fali, tj odlomljen je, naravno prodavca sam nazvao imao poduzu raspravu, covek se kune da nije on, da je gledao pod lupom da je sve savrseno, nova ploca itd ... naravno kako to obicno i ide kod prevaranata. S jedne strane je on koji je uredno dobio novac, s druge sam ja sa poluispravnom plocom, garancijom na 3 god kod altija koja je beskorisna(fizicko ostecenje)... tako da je, ispostavilo se, problem do tog jednog pina koji je Vcc, sudeci po 1155 pin mapi. trenutno nemam nameru da popravljam, jednostavno ne gasim komp i radi normalno ... pritom ne znam ni da li neko lemi pinove na sockete... a i da neko to radi, sto pretpostavljam da i postoji neko, ne bih se zezao da se jos vise nesto ne zezne... :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno