Šta je novo?

Problem sa instalacijom Mint-a na GA-H81-AMP.PU MB ?

stefl

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2007
Poruke
350
Poena
319
Pozdrav forumasima i molba za pomoc oko problema iz naslova ? Naime posle instalacije win7 instalirao sam i Mint 17 (dual boot) bez problema ali po restartu (GRUB instaliran korektno) kada odaberem boot sa Mint-a krene i ostane " crni " ekran do u beskonacno. Pokusao sam i instalaciju Kubuntu-a i situacija je identicna, pa ne znam da li je problem u BIOS postavkama, u linux distribucijama ili nesto trece :smash: ?

Unapred zahvalan na svakoj vrsti pomoci, ostatak masine iz potpisa :wave: ...

P.S.
Kod klinca na masini (MB)sa H61 chipset-om sve radi bez problema ?
 
Да ли се лајв линух нормално покреће? Једино што ми пада на памет је неслагање са графичком. Јеси ли пробео оне модове код стартовања? Јеси ли пробао да повежеш монитор на интегрисану графичку, можда се ту збуне?
 
Live verzija se pokrece bez problema i sa nje sam i poceo instalaciju. Nisam probao sa integrisanom grafikom jer mb ima samo HDMI izlaz a ja nemam HDMI - DVI (VGA) kabl da spojim monitor ... Probacu drugu grafiku pa javljam,

hvala :) ...
 
Probaj sledece.

Run this command in a Terminal window: gksudo xdiagnose. Click the checkbox labeled "Disable bootloader graphics", hit Apply, then reboot.
Mene je spaslo crnog ekrana preko HDMI na integrisanoj grafi.
 
Probaj sledece.

Run this command in a Terminal window: gksudo xdiagnose. Click the checkbox labeled "Disable bootloader graphics", hit Apply, then reboot.
Mene je spaslo crnog ekrana preko HDMI na integrisanoj grafi.

Da li si mislio da pokrenem terminal u Live rezimu ? Probao sam jos dve grafike ( GTS250 i ATI R7 240) i isto se dogadja, cak kada iz live rezima krenem u instalaciju kursor misa brise sve po graficke elemente na ekranu kao gumicom ???
 
Kod mene je instalacija prolazila bilo iz live ili odmah instalacija. Kad res komp onda bude crn ekran.
Opet res i onda udjem, tad sam u terminalu ovo kucao i resio problem.
Probaj u live da otkucas. Meni nije palo na pamet tad da probam.

Instaliraces sa komandom sudo apt-get install gksu
Onda ukucaj gksudo xdiagnose
 
Poslednja izmena:
Kod mene je instalacija prolazila bilo iz live ili odmah instalacija. Kad res komp onda bude crn ekran.
Opet res i onda udjem, tad sam u terminalu ovo kucao i resio problem.
Probaj u live da otkucas. Meni nije palo na pamet tad da probam.

Instaliraces sa komandom sudo apt-get install gksu
Onda ukucaj gksudo xdiagnose

Evo posle nekoliko " proba " uspeo sam da pokvarim i win7 instalaciju (pisem sa laptop-a), pa sad instaliram prvo win ... U BIOS su sam iskljucio integrisanu grafiku, pa cu videti da li to daje neke rezultate, a ako ne probacu tvoj " recept " ;) a i porucio sam HDMI to DVI kabl, nadam se da ce sutra ili prekosutra stici, pa cu na njoj i da ostanem, obzirom da ne igram igrice bice mi sasvim dovoljna (narocito ako radi na linux-u, a sigurno radi) ... Ali kao sto rekoh sa tri razlicite grafike ponasa se gotovo identicno ...

POzzz ...
 
Evo i epiloga mada sa jos nekim meni " nejasnim " ponasanjem Mint-a :smash: , naime kada je stigao HDMI -DVI kabl prikljucio sam ga medjutim nista se nije promenilo, a onda sam ponovio instalaciju sa flesa. Medjutim GRUB ponovo nije prepoznao (i dodao) win7 u boot meni, pa sam to popravio samo uz pomoc jedne komande " sudo update-grub" i sada sve u redu, tj. grub radi posao i sa win7 u boot meniju. Jedino sto sam uocio a sto nisam znao je da u boot meniju za pokretanje instalacije treba odabrati opciju koja pocinje sa " UEFI ime flesa " a ne onu samo sa imenom USB-a, verovatno zbog UEFI BIOS-a ?

Pozz :wave:
 
Ja sam to disable u BIOS-u i miran sam, to sam radio dok je UEFI bio spansko selo za vecinu linuxa, sad ne pipam i nikavih problema nemam kod instalacije linuxa.
Imam win7, stavljao sam nekoliko komada linuxa pa i Mint, sve lepo prepoznato i grub sa sam postavi gde mu kazem, posle samo restart i update-grub.
Samo jednom linuxu dozvoljavam da pravi grub, ostali samo na svojoj particiji, iz glavnog linuxa sa update-grub pokupim sve ostale i win7.
 
Ja sam to disable u BIOS-u i miran sam, to sam radio dok je UEFI bio spansko selo za vecinu linuxa, sad ne pipam i nikavih problema nemam kod instalacije linuxa.
Imam win7, stavljao sam nekoliko komada linuxa pa i Mint, sve lepo prepoznato i grub sa sam postavi gde mu kazem, posle samo restart i update-grub.
Samo jednom linuxu dozvoljavam da pravi grub, ostali samo na svojoj particiji, iz glavnog linuxa sa update-grub pokupim sve ostale i win7.

U sustini vrlo jednostavno a ja sam radio citave " procedure " citajuci help-ove sa net-a i pre je to uspevalo (doduse na drugim m.plocama) ali sada sam uspeo jedino i " samo " sa apdejtom grub-a :smash: , a sa ostalim uputstvima grub pregazi win boot loader i ostane sam, pa vratim win7 pa ispocetka ... Bitno je da sad radi, jedino ne znam sta si disable-vao u BIOS-u pa sad radi bez problema ?

Pozzz ...
 
U sustini vrlo jednostavno a ja sam radio citave " procedure " citajuci help-ove sa net-a i pre je to uspevalo (doduse na drugim m.plocama) ali sada sam uspeo jedino i " samo " sa apdejtom grub-a :smash: , a sa ostalim uputstvima grub pregazi win boot loader i ostane sam, pa vratim win7 pa ispocetka ... Bitno je da sad radi, jedino ne znam sta si disable-vao u BIOS-u pa sad radi bez problema ?

Pozzz ...

Diseblovo sam UEFI, na dva mesta u BIOS-u i ne razmisljam o njemu, napravim ili vec imam spremne particije i samo namestim boot sa USB ili DVD, VGA bios prevlacim ikonicu
USB na prvo mesto ili DVD i to postaje prvi boot device, sve ostalo je je dalje cista rutina.
 
I ja sam diseblovo UEFI (mislim da se to odnosi samo na boot meni), tj. ostavio sam sve na "Legacy" i sada nema UEFI opcija u boot meniju BIOS-a. Nadam se da ce pri sledecoj reinstalaciji raditi sve iz " prve " ...

Pozz :wave:
 
Da da samo Legacy Bios i neće biti problema.
 
Nazad
Vrh Dno