Šta je novo?

Domaće prodavnice ili "Mađari"?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,958
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kada su u pitanju hard diskovi šta je vaše mišljenje da li je bolje kupovati od "Mađara" ili u domaćim prodavnicama po nešto višoj ceni (recimo 20 evra je skouplji kod nas)?

Kakva je stvar po pitanju garancije, da li bez problema može ovde da se reklamira proizvod koji je kupljen u Budimpešti?
 
U Solunu dinar somun, do Soluna tri somuna ;)
 
Ja sa nasim "postenim" trgovcima ne zelim da imam vise nista, bar sto se tehnike tice. Kad cujem ili procitam kakva sve iskustva imaju ljudi sa domacom garancijom nije mi dobro. Opredelio sam se za "Madjare", tako da mi je r9 280X i SSD sa Madjarskom garancijom. Nisam isao ja pa da kupim vec uzeo od coveka koji se time bavi vec duze vreme a na dobrom je glasu sto se Novog Sada tice. Ovo je odgovor koji sam dobio od tog lika pre nego sto sam zapoceo tu avanturu:

"Garancija je inostrana (Madjarska) iz prodavnice u kojoj se kupuje proizvod. Dobijaš original, potpisan, pečatiran, sa serijskim brojem proizvoda. Ako nešto krene po zlu, vraćaš meni pa ja nosim nazad u prodavnicu i započinjem proces reklamacije/garancije koji je u suštini isti kao i kod nas. Ionako sam kod njih 1-2 puta nedeljno zbog prirode posla pa nema potrebe da se kupac sa time zamara."

E sad videcemo ako nesto krene po zlu kako to u praksi izgleda.
 
Ja sa nasim "postenim" trgovcima ne zelim da imam vise nista, bar sto se tehnike tice. Kad cujem ili procitam kakva sve iskustva imaju ljudi sa domacom garancijom nije mi dobro. Opredelio sam se za "Madjare", tako da mi je r9 280X i SSD sa Madjarskom garancijom. Nisam isao ja pa da kupim vec uzeo od coveka koji se time bavi vec duze vreme a na dobrom je glasu sto se Novog Sada tice. Ovo je odgovor koji sam dobio od tog lika pre nego sto sam zapoceo tu avanturu:

"Garancija je inostrana (Madjarska) iz prodavnice u kojoj se kupuje proizvod. Dobijaš original, potpisan, pečatiran, sa serijskim brojem proizvoda. Ako nešto krene po zlu, vraćaš meni pa ja nosim nazad u prodavnicu i započinjem proces reklamacije/garancije koji je u suštini isti kao i kod nas. Ionako sam kod njih 1-2 puta nedeljno zbog prirode posla pa nema potrebe da se kupac sa time zamara."

E sad videcemo ako nesto krene po zlu kako to u praksi izgleda.

Ko mi garantuje da ce taj solo trgovac biti uvek na raspolaganju ?
Zasto bih placao nesto 20 € skuplje, ako ne moram. Ja robu uzimam od mojih dobavljaca, koji su u glavnom veliki igraci i uvoznici, i nikada nisam imao problema sa istima.
Kako za poslovne tako i privatne racunare.
 
Немајмо сви своје добављаче (велике играче) као ти, па се морамо сналазити овако са соло трговцима...
 
Ma pre će da propadne dobavljač (sećamo li se raznih "velikih" uvoznika i "radnji") nego moj Mađar.
 
Ko mi garantuje da ce taj solo trgovac biti uvek na raspolaganju ?
Zasto bih placao nesto 20 € skuplje, ako ne moram. Ja robu uzimam od mojih dobavljaca, koji su u glavnom veliki igraci i uvoznici, i nikada nisam imao problema sa istima.
Kako za poslovne tako i privatne racunare.

Niko ti ne garantuje, ali ti niko ne garantuje ni da ce Win win ili neka druga firma opstati i da nece kod njih na reklamaciji ostati tvoj lap top, graficka ili bilo koja druga komponenta u slucaju da se firma raspadne kao sto se vec desilo sa jednom (ne mogu da se setim tacan naziv) pa sad ljudi ne mogu da dobiju svoje komponente nazad... Toliko o garanciji u Srbistanu...
 
Eurolink pre par godina. Ljudima je ostao zarobljen hardware na reklamaciji a firma pukla. Nije bilo nikog da im robu makar vrati.
 
Kada su u pitanju hard diskovi šta je vaše mišljenje da li je bolje kupovati od "Mađara" ili u domaćim prodavnicama po nešto višoj ceni (recimo 20 evra je skouplji kod nas)?

Kakva je stvar po pitanju garancije, da li bez problema može ovde da se reklamira proizvod koji je kupljen u Budimpešti?

Pa pazi, bitno je procentualno koliko iznosi tih 20E. Ako je 1%, onda se ne isplati... Ako je 30% i vise, e onda mislim da se isplati... :)
Recimo za televizore se isplati bas fino. :) If you know what I mean. :)
 
Po meni je takodje isplativo samo ako bih sklapao celu konf. ili bar uzimao 2-3 komponente. Ali ako imas proverenog coveka i sasvim solidnu razliku u ceni, cak i ako je samo HDD u pitanju, sto da ne :)
 
Neke stvari poput hard diska i napajanja ne bih nikad uzimao kod Mađara.
 
Ja sve nesto onom logikom, ako imam vec punu garanciju, koja je ostvariva a na par komponenti mogu da ustedim poprilicno onda sam vise za tu opciju...
 
Neke stvari poput hard diska i napajanja ne bih nikad uzimao kod Mađara.

Zasto ne? Ako nadjes nekog proverenog Madjara, bolje tako. Ovde ce te zezati za garanciju na te dve komponente 100%.
Za graficke ne znam, vec 7 godina ih ne kupujem uopste :)
Iskreno nista ne bi radije kupio ovde umesto van, osim hrane (i to samo jer svezu hranu ne mogu da kupim vani, inace bi i to!)
 
I mene bas zanima jer sam sam ja bas te dve stvari uzeo (graficku i ssd)....
 
Moze na PM link tih ljudi sto preteravaju stvari iz Madjarske ?
 
Svercovati ili ne svercovati, pitanje je sad :)
 
Kupio EVO 840 bas od tog lika iz NS,
3000 din jeftinije nego kod nas,
pisana i overena garancija 36 meseci
Na ssd-u poslednji FW koji je skoro izasao.
 
Je l' ima nekih prodavaca koji rade laptopove iz Mađarske?

Inače ovako bih bilo koju komponentu pre uzeo od njih nego kod nas u prodavnici.
 
Verovatno da rade po narudžbini.
 
Isti covek od kojeg je BokiNS83 (treci post na prvoj strani) kupio.
Mislim da ne smem ovde da ostavljam nikakav info.
Saljem ti na PP
 
Poslednja izmena:
Eurolink pre par godina. Ljudima je ostao zarobljen hardware na reklamaciji a firma pukla. Nije bilo nikog da im robu makar vrati.

A ko ti garantuje da madjarska firma u kojoj je kupljena roba nece "puci" i ti ostati bez robe ili bez mogucnosti da ostvaris pravo na garanciju? U danasnje vreme mnogo je prevaranata i nesigurnog biznisa, tako da izvestan rizik postoji u svakom slucaju. Pitanje je samo procene gde je i kada rizik nesto manji......
 
Naravno da rizik uvek postoi,ja sam lepo procitao utiske kupaca poslednjih 100 prodaja tog coveka od skoro 400 i meni je to bilo dovoljno.
Mozes naravno i kontaktirati te kupce i iz prve ruke cuti kakva je roba (mene je zanimao taj SSD) ali to je vec smaranje.
 
A zašto je problem ostvariti garanciju u Srbiji ako si proizvod kupio u Japanu, Irskoj ili Mađarskoj?

Ako si kupio Maxtor i ako je ovlašćeni serviser u Srbiji za Maxtor Leonardo iz Nindža kornjača zašto je problem ostvariti ako se pojave loši sektori kod Leonarda?

Usput da javim da sam pokušao ovde kupovinu i izgledala je ovako: imam čekove (pola čekovi pola keš) i prvo pošaljem Em.... da želim (pošto je kod njih najjeftinije) da kupim WD Red od 4 TB i kažu ne primaju čekove. Zatim pošaljem PC P... kažu može čekovima ali ne važi web cena, pogledam Gi... cena haos, WW ista stvar, sve u svemu više mi se isplati da negde unovčim čekove i da kupim preko grane za skoro 50 evra jeftiniji hard od 4 TB, stvarno ne kapiram to stavljanje cena, ugrađuju se kao da smo buržuji pa ne znamo šta ćemo sa parama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisu ove četiri koje si naveo jedine radnje koje prodaju hard disk koji hoćeš da kupiš. Pogledaj na ITSvet sajtu gde ih ima i po kojoj ceni. Sem toga ako unovčiš čekove onda možeš da kupiš i disk u Em.. prodavnici.
 
A zašto je problem ostvariti garanciju u Srbiji ako si proizvod kupio u Japanu, Irskoj ili Mađarskoj?

Ako si kupio Maxtor i ako je ovlašćeni serviser u Srbiji za Maxtor Leonardo iz Nindža kornjača zašto je problem ostvariti ako se pojave loši sektori kod Leonarda?

Usput da javim da sam pokušao ovde kupovinu i izgledala je ovako: imam čekove (pola čekovi pola keš) i prvo pošaljem Em.... da želim (pošto je kod njih najjeftinije) da kupim WD Red od 4 TB i kažu ne primaju čekove. Zatim pošaljem PC P... kažu može čekovima ali ne važi web cena, pogledam Gi... cena haos, WW ista stvar, sve u svemu više mi se isplati da negde unovčim čekove i da kupim preko grane za skoro 50 evra jeftiniji hard od 4 TB, stvarno ne kapiram to stavljanje cena, ugrađuju se kao da smo buržuji pa ne znamo šta ćemo sa parama.

Garanciju za neki proizvod ostvarujes kod uvoznika odnosno prodavca od kojeg si kupio robu. Roba o kojoj ti pricas je svercovana i nelegalno uneta u zemlju te ti stoga ovde niko ne moze dati zvanicno garanciju. Legalni prodavac se nalazi u Madjarskoj i tamo se moze realizovati garancija.
Roba kupljena u nasim prodavnicama je legalno uvezena, ocarinjena i oporezovana i garanciju ostvarujes kod prodavca. Osim toga roba kod "Madjara"-citaj svercera- nije jeftinija nego u nekim prodavnicama, koje placaju porez ovoj drzavi i zaposljavaju nase ljude. Dakle nemam ni trunku dileme - uvek cu pre kupiti legalnu robu u nasim radnjama. Tacka!!!
 
Garanciju za neki proizvod ostvarujes kod uvoznika odnosno prodavca od kojeg si kupio robu. Roba o kojoj ti pricas je svercovana i nelegalno uneta u zemlju te ti stoga ovde niko ne moze dati zvanicno garanciju. Legalni prodavac se nalazi u Madjarskoj i tamo se moze realizovati garancija.
Roba kupljena u nasim prodavnicama je legalno uvezena, ocarinjena i oporezovana i garanciju ostvarujes kod prodavca. Osim toga roba kod "Madjara"-citaj svercera- nije jeftinija nego u nekim prodavnicama, koje placaju porez ovoj drzavi i zaposljavaju nase ljude. Dakle nemam ni trunku dileme - uvek cu pre kupiti legalnu robu u nasim radnjama. Tacka!!!

U svemu ovome su problem "naši ljudi" pogotovo u IT sektoru gde sam dok sam bio neiskusan kupac više puta bio nasamaren, tako da izbegavam kontakt i gledam da sve rešim preko interneta...
 
Nazad
Vrh Dno