Šta je novo?

Nokia N1

Ingvarr

Slavan
Učlanjen(a)
03.11.2012
Poruke
523
Poena
215
Nokia избацује 7.9-инчни андроид 5.0 таблет. Као датум изласка у Кини помиње се први квартал следеће године, а очекивана цена без пореза је 249 долара.

Here are the complete specs of the device:
7.9-inch, 2048x1536 (4:3) IPS LCD with Gorilla Glass 3 and fully laminated zero air gap display
64-bit 2.3GHz Intel Atom Z3580 processor, PowerVR G6430 GPU with 2GB RAM
32GB built-in memory (non-expandable)
8 megapixel rear camera, 5 megapixel front camera
Dual channel 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi with MIMO, Bluetooth 4.0
Micro-USB 2.0 with a Type-C reversible connector
Stereo speakers
5300mAh battery
Unibody aluminum design; available in Natural Aluminum or Lava Gray colors

http://www.gsmarena.com/nokia_launches_n1_android_tablet_running_lollipop-news-10236.php
http://www.theverge.com/2014/11/18/7239709/nokia-n1-tablet-price-release-date

nokian12_1020_verge_super_wide.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=IwJmthxJV5Q
 
za ove pare prilično dobre specifikacije
 
užas blagi... nokia raspad teški.... proizvođač od koga smo navikli na inovacije, na pomeranje granica izlazi na tržište sa generičkim kineskim tabletom da uzme mrvice koje padnu sa stola na kom se goste google, samsung, apple.... divno.

eh... da vidimo šta će jolla da prikaže. ako i oni predstave tablet možda bar bude nešto novo, nešto drugačije...
 
Poslednja izmena:
E ovo je trebao da bude Nexus 8. Odlican tablet za ove pare!
 
Hidrogen, vreme kada je Nokia bila to što pišeš je prošlost.
Sada kao prvo moraju da se iščupaju iz fekalija pa tek onda da razmišljaju o osvajanju ranijih pozicija.
mene ne interesuje da nokia bude to što je bila, to što su bili ih je i dovelo tu gde jesu, zaspali su na lovorikama. mene interesuje da vidim nešto novo. neki napredak. baš me briga ko će to da donese. samo komentarišem ovaj njihov bedan potez. mada i ja sam prilično subjektivan jer ne mogu da svarim nokiu i ms, creva mi se zavežu kad mi neko to pomene.
 
Sa ovom cenom deluje zanimljivo, mnogo zanimljivije od neksus devetke.
 
Sve preko toga je nerealno očekivati.
A jel realno da očekujemo bar NEŠTO? Dobili smo NIŠTA! Ti ili ja da imamo taj neki keš možemo da odemo u Kinu i da kažemo malom kinezu: E brate oću tablet tih i tih specifikacija, 10000 ili 100000 komada, na njima neka piše GOVKIA i voziiii..... Baš su mnogo uradili, pretrgli su se.
 
Fin tablet. Vidim nokia ne zna gde bije, ali valjda ce se vremenom izdici iz mulja u kome se nalazi..
 
Po ovoj ceni, ova Nokia deluje prilično dobro. Vidim d apiše da će imati pravi Android 5 (samo sa Nokijinim Z Launcherom), a ne onaj "mix" kao Nokijinim šatro-Android telefonima ;)

Ne obožavam 4:3, ali ipak mi se sviđa N1, ukupno posmatrano. Ne videh samo koja će biti težina...

EDIT: aha, 318g! Sasvim OK težina :)
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]L1CARhDym_4[/YOUTUBE]

nije nesto klip,ali daj sta das :)
 
jaka m*da....

edit: ali eto može da se kaže da su doneli nešto novo...
 
Poslednja izmena:
Dobro ne moras sad da hejtujes na svaki post. Ne postizes nista realno.
Samo treba da izbacis Nokiju kakvu pamtis od ranije iz glave i da se pomiris sa realnoscu i bice ti lakse. ;)
 
Nokia kakva je bila vise ne postoji. Ovo sto je ostalo od Nokia su dovoljno sposobni da naprave bolji tablet od Google/HTC tako da ne vidim cemu kukanje.
 
Haha, vidim nasli su rupu u dilu sa MS-om...ne mogu da proizvode mobilne ali ih niko ne sprecava da proizvode tablete :D Da li su ih ogranicili i na phablete u MS-u :p
 
takodje, nishta mi nije jasno ... zar nije bila prica da je ugovor na 10 godina, tj da za to vreme Nokia ne moze koristiti svoj brend za ovakve uredjaje ?!
 
Ja procitao na phoneareni da je ugovor do kraja 2015 godine.
 
takodje, nishta mi nije jasno ... zar nije bila prica da je ugovor na 10 godina, tj da za to vreme Nokia ne moze koristiti svoj brend za ovakve uredjaje ?!

Ne moze za mobilne, ne znam da li je pisalo nesto za phablete i tablete...dobro sad vidimo da tableti nisu bili u ugovoru :D
 
Tesko ce sa ovakvom politkom dobro proci i MS, a i Nokia. Realno kakva god da je (Nokia), ime Nokia nosi neki simbol u svijetu mobilnih telefona, dok koliko god bili poznata firma, ime Microsoft za prosjecne korisnike mobilnih ne znaci nista.
 
Poslednja izmena:
Nokia N1 Tabet Hands On [4K English]:

[YOUTUBE]O26VjUSuZMA[/YOUTUBE]

U ovih par klipova sto sam video tablet je dosta spor. Mozda je software jos uvek u alpha verziji.
 
Izostavljajući GSM modem, zaobišli su ograničenje iz ugovora sa Majkrosoftom i održavaju Nokia ime živim na tržištu dok ne istekne naredna godina.

Pošto bi Epl lako mogao da ih tuži zbog sličnosti sa Ajpedima, puštaju tablu u Kini, Rusiji i odabranim evropskim državama (možda i kod nas?), tamo gde se američke intelektualne vrednosti ne štite.

Mislim da puno greše što čekaju 3 meseca na početak prodaje. Izvetri interesovanje publike i konkurencija ponudi slično.
 
download


download

N1-speaker-grill-b.jpg


MicrosoftNokia - like Samsung, only worse :)
 
Poslednja izmena:
Ma da, jeste, pošto je Apple trejdmarkovao gril za zvučnik i reklamu na bijelom... Samo kad bi jedna bar tema o tabletima prošla bez ovoga, bilo bi sjajno.
 
Svi kvadri jedni na druge liče, samo su neki patentirani, drugi nisu.
 
Nazad
Vrh Dno