Šta je novo?

Wharfedale Vardus VR 100

Kadi

Cenjen
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruke
158
Poena
170
Planiram da uzmem neke zvucnike pa sam video po netu ove.Molim za misljenje o njima posto nisam neki strucnjak po tom pitanju,soba nije mnogo velika ok 16 kvadrata,resiver Pioneer VSX 520 ce ih pokretati,eventualno upareni sa centrom iz iste serije Vardus.Posto ima malo prostora za podnostojece,a i ine trebaju jer soba nije velika,sta vi mislite?
VR100_01.preview.jpg
 
Monitor Audio MR2 ako ne planiras woofer jer su ti vardusi dosta tanki u basu. Mozes i Wharfedale ali vidi da budu iz Diamond serije npr. Diamond 9.3.
 
Vise bih voleo bez vufera,znas,problem je sto zivim daleko od Bg gde i mogu poslusati sve njih,ovako ostaje mi da pitam za iskustva drugih,iskreno,budzet nije mnogo veliki,ne planiram da dam puno za to,ovi su mi se i cenovno i ovako na oko dopali,e sad jos da cujem ako je imao neko iskustva sa njima
 
Nema ništa od toga dok ne poslušaš zvučnike. Nikakav savet tu ne može da pomogne. Ja imam dva seta wahrfedale, Diamond 122 kao prednje i Diamond 10.0 kao surround i jedino mogu da kažem da su (po meni) svi wharfedale zvučnici "mekani", što je i razlog zašto sam ih uzeo jer volim takav zvuk ali moraš da poslušaš.

Gorepomenuti diamond 9.3 se sećam kao dobrih zvučnika u toj klasi ali traže dobro pojačalo inače imaju jako slab bas. Nisu mnogo osetljivi. Ne znam da li se još proizvode.
 
Uprsvo su i meni zapali za oko diamond 121,ali kao sto kazes nista dok se ne poslusa,posebno me interesuje koji zvucnici najbolje leze pionerrovim resiverima?Pitam kao osrednji poznavalac pa mi ne zamerite i dajte mi neku preporuku u tom nekom cenovnom rangu do 200-250 eura pre sveg bookshelf zvucnike zbog manjka prostora i zvucnici ce mi biti skoro do zida,ako je to bitno zbog bas refleksa
 
Ja toplo preporučujem 121, slušao sam ih i po meni jako dobro zvuče. 122 imaju samo bolji bas. Slušao sam 121 u Player-ovom showroom-u u svetogorskoj i jako dobro oni pune prostoriju s obzirom na veličinu. Cena im je takođe ok. I meni je bilo bitno da zvučniku ne treba mnogo prostora okolo, zato sam i gledao 121 i posle uzeo 122. Neverovatno, ali ovakva pozicija mu ni malo ne smeta (fotkano je dok sam testirao, kablove sam posle sredio).

IMG_1769.JPG

S obzirom da ih pokreće po meni preslab Onkyo TX-NR535 i da sam prezadovoljan zvukom, očekujem da će neki pravi audiofil da me napljuje ali eto :D
 
hvala druze na sugestijama,a za audiofile se ne brinem,nemoj samo da se neki javi i da mi kaze da bez 5000 eur pa navise nema iole dobrog zvuka,,,znam,znam ja sve to,kad bih imao platu toliku ne bi bio problem,a i nisam neki audiofilicar veliki,ni moj resiver nije nsto bog zna sta...bas sam voleo cuti od nekog kakvi su diamond 121 i evo javio se covek..zato hvala..planiram i jda odem do bg uskoro,voleo bih ih poslusati uz neki poneer resiver...verovatno cu njih uzeti.A kako zvuce kdo tebe u stereo modu na resiveru,verovatn kako vidim imas samo dva zvucnika,posto je i meni slican raspored kuci
 
Meni je najbitniji stereo i po meni odlično zvuče. Mekani su ali imaju puno detalja. 122 je bolji po pitanju basa od 121.

Ali to su samo prednji zvučnici. Zadnji su mi Diamond 10.0, centralni je Diamond 101C i sub je WH-S8E. Stereo slušam direct naravno a ne stereo (koji je kod Onkya 2.1). Soba je otprilike 6x4.
 
Ipak cu najverovatnije uzeti diamond 10,2 ili 10,1...za nekoliko dana cu ici do bg pa javljam utiske ,hvala na pomoci
 

Pozdrav Geni,

vidim da si imao mesta pored TV-a za zvučnike, zašto si kupovao stalke?

Primetio sam prelistavajući HiFi forume da isto ima puno ljudi koji imaju mesta na polici pored TV-a da ipak kupuju stalke za zvučnike, da nije zbog visine, obično su TV police dosta niže u odnosu na stalke?
 
Zato što je drugi zvučnik u ćošku dosta udaljen od ovog elementa na kom stoji TV + što bi idealno i ovaj u nekoj budućnosti trebao da stoji dalje. A najbitnije, ne živim sam. Ja sam sasvim zadovoljan da zvučnici stoje na drvenoj hoklici kako sam ih i stavio prvi put ali druga polovina je imala zamerke na estetiku tog rešenja.
 
Aha, onda ok ;)

Nego, kada si kupovao Wharfedale Diamond 121, zašto si baš njih odabrao, da li si poredio sa zvučnicima kao što su Dali Zensor, Monitor Audio i sl. ili si samo slušao 121 pa ti se dopao zvuk?

I ja nešto slično jurim pa zato pitam...
 
Pa sad nije da sam mnogo baš slušao razne, jesam po raznim radnjama ali je to teško porediti zbog različitog prostora. U playeru gde sam ih i uzeo sam odlušao sve što imaju i ovi su mi se najviše svideli. I nisam uzeo 121 nego 122.

Imam tri stvari koje slušam kada upoređujem zvuk. Tri stvari gde ja čujem ono što me interesuje. Procol harum - conquistador, Dire straits - brothers in arms i Henry mancini - pink panther. Sve flac naravno. Ovo poslednje jer me ta stvar užasno iritira na preko 50% zvučnika pa mi je prva stvar da isključim neki iz razmatranja.
 
Hvala :wave:
 
danas sam slušao u plejeru wharfedale diamond 220 i bas je prenaglašen, bukvalno je posle par minuta neprijatno za slušanje, da li je tako i kod tebe na 122?
 
Da li si video kako je bilo podešeno pojačalo - da nije bio pojačana bas kontrola ili možda uključen laudnis?
Kakva je bila pozicija samih zvučnika - da nisu bili u uglovima prostorije ili preblizu zidu....
 
nisam video kako je bilo pojačalo podešeno, ja sam samo seo i slušao a dečko koji tamo radi je sve to podešavao, prilazio nisam :)

zvučnici nisu bili u uglu prostorije ni preblizu zida, recimo da su bili oko metar i po od zida ka sredini sobe.

i sam prodavac je rekao da su kod wharfedale malo jači basevi a da u tom slučaju da želim "svetliji zvuk" pokazaće mi sledeći put qacoustic po sličnoj ceni (ispod 300 evra bookshelf).

htedoh sa vama da proverim da li wharfedale zaista ima po defaultu malo jači bas zato što kada je puštao elektronsku muziku bukvalno u stomaku sam osetio bas.
 
Morao si da ispodešavaš malo to ako je bas bio prejak. Wharfedale je po meni baš mekan, bas je normalan i nije prenaglašen mada je doboljno sposoban da ne moram muziku da slušam sa wooferom. Visoki su mu malo slabiji ali meni to i odgovara. Mada, mnogo znači i vrsta muzike. Elektronsku muziku mislim da nikada nisam pustio kod sebe kao ni bilo šta slično i nemam pojma kako bi zvučalo.
 
Nazad
Vrh Dno