Šta je novo?

Da li skener radi ako nema kertridz kod multifunkcionalni inkjet?

nikola2004mkd

Slavan
Učlanjen(a)
08.07.2004
Poruke
216
Poena
320
Da li je moguce da ove jeftine multifuncionalne inkjet uredjaje ne skeniraju ako nema kertriz?
Ja sam mislio da uzmem neki takav uredjaj samo za skeniranje, jer su mnogo jeftinije nego samo skener, i prodavac mi je rekao da se boja duri i da ne pecatim nista zasusuje i da tada nema da radi ni skener. Jel neko ima iskustva sa ove uradjaje, i dali je istina da skener ne radi ako nema boja?
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da sve zavisi od modela. Ja sam imao Canon MP210 i nije hteo da skenira kada se pokvario kertridz.
 
Imam jos uvek hp f2480 prvo je iz nekog razloga ceo otkazao. Otvarao sam i ocistio plocu s elektronikom i nesto oko mehanike za stampanje . Citav deo za stampanje ne radi ali se skener moze koristiti normalno. Drugi primerak koji je dobijen za delove Stampa samo s crnim kertridzom dok novi kolor kertridz zaglavljuje stampac u nekakvom eroru. Samo sa crnim kertridzom radi skoro normalno skenira,fotokopra crno belo. Inace dok je prvi primerak radio isto je prestao da saradjuje sa kolor kertridzom ali je sa crnim radio kada se kolor ukloni ali ovo nije pravilo. Obicno nece da radi stampac ako nema oba kertridza. skeniranje od modela do modela.
 
Ne treba mi uopste za stampanje ili kopiranje. Treba mi samo funkcija skeniranja. Samo skener je oko 60-70 eur. dok jeftini AIO kako na primer HP DeskJet 1510 AiO je oko 30eur. Ja ne mislim da ispecatim ni jednu stranu na njega. Znaci ne mogu da budem siguran da ce skener raditi, i opcija mi je da zamenim pecatar sa neki laserski skener/printer. Sra mi mozete predloziti oko toga? Jer ima neki dobar laserski printer/skener, koji moze da prifati jeftine zamenske tonere od oko 15-20 eur?
 
Starije serije od re 7-8 godina su radile, ali na novim HP 8500, 8600 PRO ako nema jedne boje ne radi nista.Sigurno provereno ne znam ako je sa drugim priyvodjacima Kupi samo skener i uzivaj.
 
Kupio sam skoro, polovan Lexmark Impact S305 sa praznim ketridzima. Skeniranje radi bez ikakvih problema i ako su ketridzi prazni.
 
Nazad
Vrh Dno