Šta je novo?

MTS - Otimanje kartice (SIM hijacking)

ja sam u italiji 2011, god, izgubio telefon sa sim karticom na kojoj je bilo 1900 din kredita i dok sam jos bio u italiji,brat je otisao u vip poslovnicu umesto mene i izdali su mu novu karticu sa istim brojem i sa svim kreditom,nisu trazili licnu kartu,vec samo poslednjih 5 brojeva koji su zvali izgubljeni broj

naravno,to su bili brojevi clanova porodice,pa nije bilo problema.

ne znam kako je sad,ali ovo sto sam procitao u prvom postu je bilo moguce i u vipu,tako da me ne cudi sto se desavaju ovakve stvari :/

ladno je mogao da ode neko levi koji je cuo da sam izgubii karticu,pozove je sa 5 brojeva ili slucajno zna ko me je zvao i otme je
 
Poslednja izmena:
Ali se na tih 5 brojeva verovatno ne bi javljao.

Zabrinjavajuce je ako sistem dozvoljava tako nesto u MTSu (a trudili su se da obicnom radniku zabrane bilo sta mimo PSa do te mere da i za neke normalne stvari mora prvo sef poslovnice da aminuje).
Da li neko meni trazi LK, ako me zna, je jedno, ali da li sistem dozvoljava da se to izvede bez LK je sasvim druga stvar :(

P.S. Pre neki dan sam bio u banci (nisu Intesa i Raiffeisen, to cu jedino reci), i bez problema sam uplatio na devizni racun bez LK. (imao sam je, nisu je trazili - "znaju me"). Sto mene licno mnogo vise plasi nego da li ce neko da mazne karticu sa nekim prepaid kreditom.
 
Pa dobro, za nekoga iz sela poput tebe verovatno i jesam lazov. Koliko sam video na jednom od topica, ti koristis mesecni paket od 500 i kusur dinara kod MTS-a. Ja dajem duplo vece napojnice konobarima u Beogradu i stvarno nemam nameru da se raspravljam sa takvima poput tebe. Znaju me ljudi sa foruma, znaju gde sam u inostranstvu, neka ti kazu gde radim i koliko zaradjujem, pa onda vidi da li lazem...

na ovo moram da se nadovezem....ti si ovom recenicom u drugoj temi izgubio sav kredibilitet i svako pravo da trazis bilo kakvu pomoc...
kakve veze ima sto on koristi paket od 500 din?
ja koristim paket koji placam 396 din .... ljudi koriste one pakete koje zele,koji im trebaju i koje mogu da priuste

sto se tice konobara,ako ostavljas napojnicu,ona je po nekim "standardima kulture" 10-20% racuna,a inace ti ni u kom slucaju nisi obavezan da ostavis bilo kakvu napojnicu,jer je tebi cela ta usluga uracunata u cenu svakog pojedinacnog jela,tako da je tvoja dobra volja da li ces ostaviti napojnicu ili ne...

time sto se hvalis na taj nacin da dajes napojnice od po 500 din i istices da je 500 din mizerna cifra,samo pokazujes da si izuzetno neobavesten,da ne znas da svako ko iole malo procita ponudu operatera moze za male pare da izvuce dosta i zato toliko i trosis...a takvim osobama pomoc treba bas upravo zato sto su takve osobe -.-
 
Poslednja izmena:
P.S. Pre neki dan sam bio u banci (nisu Intesa i Raiffeisen, to cu jedino reci), i bez problema sam uplatio na devizni racun bez LK. (imao sam je, nisu je trazili - "znaju me"). Sto mene licno mnogo vise plasi nego da li ce neko da mazne karticu sa nekim prepaid kreditom.
Хм, ако ти нешто значи, мене то не би забрињавало а ако хоћеш да ти докажем, послаћу ти број моје картице па иди и уплати колико хоћеш (што више то боље) и нећу да се љутим ако не провере ко плаћа. ;) Мислио сам да је нормално да се провери кад неко узима али кад плаћа ... нека га. Могу да ти дам и број мог СББ, мт:с или најбоље мтел рачуна па ми уплати неку кинту. :)
 
Ne sme po zakonu na DEVIZNI racun da uplacuje bilo ko. A bez LK nemaju ni maticni, znaci bez ikakve provere su to dozvolili.
Ne bi me cudilo da bi dozvolili i da podignem bez LK :( Sto je vec ozbiljno zabrinjavajuce, bez obzira koliko me znaju!
 
zao mi je nisam mogao da vidim to
onda se izvinjavam
onako kao sto sam citirao je stvarno delovalo kao sto sam napisao
 
Kome kazes i kao odgovoru na koju poruku? :d
 
obrisali su mu poruku -.-

ne znam sto brisu,a ne ostave neki trag o brisanju
 
Само да додам нешто што није везано за мт:с али јесте за причу. Данас сам сазнао да је мојој сестри пре десетак дана одједном престао да ради мобилни, користи 069 припејд а кредит је последњи пут уплаћен почетком месеца. Сестрић је ишао у Теленор, шалтеруша није имала појма шта се дешава, покушавала је да нешто смути па је сестрић тражио да дође шеф/директор/когод. Онда су сазнали да је баш тог дана у Зрењанину била нека Теленор фешта, журка или тако некако и неки тип је ладно узео тај број па му је и активиран. Ајде да неки број не ради, да је истекао али је овде ладно некоме додељен број који је нормално био у телефону и нормално радио.
 
Ma nema sanse, lazes, samo kod drzavne firme ovako nesto moze da se desi Telenor je profi, nikad propust:) /sarcasm
 
Treba iz naslova teme definitivno izbaciti MTS, vise se javljaju iz VIP-a i Telenora sa otetim karticama. :)
 
Slazem se, ispade opsta tema i treba skinuti MTS onda spreda...
 
A zašto bi ih iko normalan voleo/mrzeo? Generalno, bilo kog od njih.
 
Nazad
Vrh Dno