Šta je novo?

Random freezing, CPU, GPU, MOBO ili RAM ???

goranagf

Cenjen
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruke
515
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5950x/Dark Rock Pro
Matična ploča
Gigabyte B550 Aorus Pro AC
RAM
Corsair Vengeance 4x16GB 3200Mhz
GPU
Palit GTX1070 SuperJetStream
Storage
Kingston A2000/2x WD Red Plus 4TB
PSU
Phantex Revolt Pro 850W
Kućište
Ms Titan II Pro
Monitor
3x Dell P2317h
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima,
prinudjen sam da otvorim novu tome i objasnim problem,

naime, zadnjih 15-ak dana skoro svaki dan bar jednom se desi da racunar zamrzne, nebitino da li je gaming, web browsing ili sta god, samo zamrzne, nista se restart dugmeta ne pomaze.
Prvi ili drugi put kad se to desilo, kada sam upalio racunar prijavio je gresku sa jednim modulom RAM-a, izvadio sam ga, vratio na mjesto i od sad ne prijavljuje tu gresku.

Sinoc sam testirao RAM sa MemTest86, doduse samo jedan pass, sve je u redu, graficku sam drzao nekih sat vremena na FurMark-u, diskovi provjereni od bad sector-a, ne znam gdje dalje da trazim uzrok problema

Ne obara mi se sistem, prvo bih provjerio sav hardver.

Sta mi preporucujete jos da testiram, ili ako je neko imao slicnih problema molio bih za savjet.

Sve su komponente pod garancijom, samo se molim da nije do graficke jer je kupljena u BG-u, ne bih da potezem tamo samo zbog reklamacije :)
 
Probaj neki Live Linux, ako i dalje zamrzava problem je do hardvera
 
Пробај да очистиш контакте на меморији и графичкој,може да буде и проблем са напајањем.
 
Ba sam juce povadio sve komponente, ocistio i izduvao od prasine...

Evo na zadnja 2-3 restarta nece da mi pokazuje sliku na monitoru, jednom mi nije nista pokazao, drugi put je samo do windows logo-a prikazivao sliku, poslije toga crn ekran ali se cuo zvuk pokretanja windowsa. Prisilno ga restartujem i sljedeci put ide normalno...
 
Нисам мислио на то него да извадиш меморију и графичку и да рецимо гумицом за брисање мастила пар пута пређеш преко контаката па да онда вратиш све на своје место или да употребиш вату и неки контакт спреј и урадиш то исто.
 
Šta je tačno windows prijavio za ram?
Windows obično ne diže lažne uzbune za ram a i svi ostali simptomi ukazuju na ram.
Jedan prolaz nikako nije dovoljan.
Očisti kontakte od rama i testiraj bar 2 sata.
Prvo jedan modul a posle ga izvadi i odvrti memtest i za drugi modul (ako ih imaš dva naravno).
 
Proveri kako stoji dodatno napajanje za graficku.
 
Nije windows nista pokazivao za ram nego bios, ne sjecam se tacno poruke ali je prikazivao gresku na jednom modulu i poruka da iskopcam i vratim isti...
@vuk, isto se desava i prije i poslije vadjenja graficke, kontakt ne bi trebao praviti problem, moze u tom slucaju samo napajanje zezati...
 
Cijelu noc je vrtio memtest, nista nije pokazao, znaci nije do ram-a...
Sad me nesto vuce da je graficka, i ona je prosla stress test, ne znam sta jos da radim...
 
Sto se tice biosa flesovao sam ga i vise puta resetovao, jedino nisam fizicki vadio bateriju, ali i to cu pokusati danas i jos cu jednom stresirati graficku ali malo duze... Sta predlazete za test graficke, sta je najbolje?
 
Hoce grafika tako da zabada bez obzira sto prolazi sve testove. Imao sam jednu Gigabyte HD 7790 koja mi je pravila slicne probleme. Jednom u 4-5 dana samo zamrzne komp, najcesce u toku gledanja nekog filma. Resio sam update-om zadnjeg BIOS-a graficke kartice.
 
Hvala na savjetu, pokusacu i to ako bude potrebno. Evo oborio sam sistem, pocupao sve iz kucista i vratio, taman je izasao i novi driver za grafiku, za sad je sve ok, nadam se da je u softveru bio problem...
 
grafika je sigurno....ako je samo do drivera dobro je...ako opet krene...reklamacija...
 
Resetovao bios - vratio default podesavanja, ne razumijem sta ti nije jasno. Kasnije sam odradio i clear cmos. Nakon obaranja sistema problemi su nestali, doduse samo dan i po je radio, gasio sam ga i restartovao 7-8 puta, nadam se da je bio samo softverski problem...
 
Mislio sam na BIOS graficke kartice.
 
Nazad
Vrh Dno