Šta je novo?

Skype i Mircosoft

To se sve slazem - ali ja to vec barem godinu dana imam tako :D I sizeo sam iskreno zbog vecine tih stvari.
Ali barem nisam u manjini ovog puta kad su u pitanju zalbe na UI necega:)
Ja se snalazim u Skype-u, ali eto baš danas sam preko teamviewera starijoj osobi podešavao Skype (otvaranje naloga, podešavanje kamere i upoznavanje se aplikacijam). Sigurno se sećate da ste nekada mogli na pamet, preko telefona da objasne nekome klikni ovde, klikni onde. Danas nema šansi. Login ekran je potpuno drugačiji od onoga koji ste videli kada ste prvi put instalirali skajp. Ako uklonite IE iz Windowsa, skype login ekran ne radi i neće biti poruke o grešci.

Kasnije, i najjednostavnije operacije su konfuzno rešene, pogotovo kada treba u toku razgovora ugasiti kameru ili promeniti mikrofon (jer skype svaki put izabere pogrešan mikrofon). Iskusni korisnici to lako rešavaju, ali početnici jako teško.
 
Covece pa o cemu vi pricate,pa na i7 2011 sa ssd-om i 32 gb rama zadnjoj verziji treba 5-10 sekundi da pokaze main window kad se pozove iz donjeg uhla!! Napominjem da je predhodna verzija prakticno trenutno radila identicnu radnju!
Meni na i7 2010 laptopu sa 8GB RAM-a ne treba 3 sekunde da se skroz startuje, ako nije startovan. Nemam predstavu o cemu je ovo rec. Ako mislis iz Task bara kada se double klikne, kod mene je instant.

Ako uklonite IE iz Windowsa, skype login ekran ne radi i neće biti poruke o grešci.
Ako ovo uradite, sami ste krivi za sve moguce probleme. Bez pravdanja sada.
 
Meni na i7 2010 laptopu sa 8GB RAM-a ne treba 3 sekunde da se skroz startuje, ako nije startovan. Nemam predstavu o cemu je ovo rec. Ako mislis iz Task bara kada se double klikne, kod mene je instant.


Ako ovo uradite, sami ste krivi za sve moguce probleme. Bez pravdanja sada.
Drug isti laptop, ja moj laptop, kolega na poslu, pomenuti server i jos par ljudi, svi sa istim problemom. Deki koji win koristis, browser i skype ekstenzija za isti?!
 
Mene zeza logovanje sa skype name a siguran sam da je dobra lozinka(čak sam i resetovao) ali zato microsoft nalog uvek loguje bez problema.
I video sam taj prob sa logovanhek kod još nekih prijatelha, odjednom neće.
Zato sve više koristim Viber jer mi radi isto to što mi treba chat & voice.
 
Poslednja izmena:
Da se i ja malo ukljucim u ovaj dijalog :)
Prethodna 3 dana imam identican problem kao sto je kolega Blue u prvom postu napisao, poludeo sam nacisto dok nisam nasao resenje. I tek sad mi je jasno da ne radi zbog glupih cpu instrukcija! :mad:

Nekoj rodbini sklapam komp po principu daj bilo sta da je dzabe a da moze da se ide na net, office, muzika, filmovi. Posto imam nekoliko ovih "grobova" kod kuce sklopio sam vrlo slicnu matoru AMD konfiguraciju i kupio kameru najjeftiniju Genius cisto da bude za Skype video call. Kamera je p&p tako da uz nju ne dolaze nikakvi drajveri a ni nema ih na netu. Windows je prepozna i instalira sve kako treba, ali u device manageru je vidi kao USB video device ne kao web cam, pa sam mislio da je to problem zasto je skype ne prepoznaje. Pretrazio ceo net u pokusaju nalazenja drajvera, ali dzabe. Bio sam ubedjen da kamera nije ispravna i sva sreca da je danas nedelja pa radnja gde sam je kupio ne radi inace bih isao da je vratim. Na kraju nekako zavrsim na Skype forumu i saznam da nikako nisam jedini koji ima problem posto ima jedno milion tema sa istim problemom. Da ne duzim vise tamo su ljudi predlagali da se instalira neka starija verzija programa i posle jedno 4 razlicite verzija instaliram Skype 6.0.0.120 i sve najnormalnije proradi!!!
Totalno sam odlepio jer sam izgubio vreme na takvu glupost, ali nadam se da ce ovo bar nekome sa slicnim problemom pomoci.

Inače, problem sam rešio jer sam iščupao iz krša koji držim u garaži, jedan Intel Celeron 2.53GHz sa sve matičnom. Taj Celeron ne može vodu da nosi Athlonu ali ima i SSE2 i SSE3 instrukcije. Zamenio ploču/cpu, instalirao novi Win i sad sve radi bez problema.
Znaci da si za dzabe zamenio mbu i cpu. Blame f*****g Microsoft :mad:
 
Poslednja izmena:
Drug isti laptop, ja moj laptop, kolega na poslu, pomenuti server i jos par ljudi, svi sa istim problemom. Deki koji win koristis, browser i skype ekstenzija za isti?!
Jel' o istom Skype softveru pricamo prvo? Obican Skype za obicne korisnike 6.2.0.104?
I dbl-click u taskbaru da se otvori skype?

W7, x64, IE10 i IE11 (danas sam opet ubacio IE11 bas, brze radi za sajtove, ali je prvi put mnogo sajtova bagovalo i morao sam da se vratim na IE10).
Nemam nikakvih extenzija za Skype (nisam ni znao da postoje ^^).
Po Exportu konkakata imam svega 165 ljudi, mada mislim da je to samo Skype, a imam mnogo vise MSN contacts, koji su sada u Skype-u.
 
...ako je kraj 2012 i početak 2013 godine bilo pravo vreme za kupovinu memorije kad se za 40 evra i manje moglo kupiti 8Gb RAMa,sada je (još uvek)vreme za kupovinu procesora koji su na vrhu po odnosu dobijene procesorske snage i uloženih para,s tendencijom razvoja procesora u cilju povećanja energetske efikasnosti ,a performansi neznatno na kašičicu...

što se tiče jednojezgranih procesora oni su stvarno daleka prošlost iz kamenog doba s kojim se uopšte ne treba maltretirati,bez obzira da li su intel pentium 4 sa HT ili neki semproni,athloni....ja sam se svog athlona XP 3000+ rešio onog trenutka kad mi na linuxu nije radio novi flashplayer baš zbog nedostatka SSE2 i malo mi je falilo da razbijem kompjuter čekićem ....
 
Poslednja izmena:
Nasao sam najveci problem sa IE11 - kada se uradi Quick Reply na Benchu, ne moze da se skroluje strana :D
 
zasto uopste koristis ie?

ovo sa skajppom je veliki problem. sta jos imamo tog tipa da radi na svim mogucim uredjajima? viber? jel ima viber za linux?

edit: ladno ima... sta nas onda sprecava da koristimo viber i skroz sutnemo skype? oni su bez korisnika niko i nista.
 
Poslednja izmena:
Jel' o istom Skype softveru pricamo prvo? Obican Skype za obicne korisnike 6.2.0.104?
I dbl-click u taskbaru da se otvori skype?

W7, x64, IE10 i IE11 (danas sam opet ubacio IE11 bas, brze radi za sajtove, ali je prvi put mnogo sajtova bagovalo i morao sam da se vratim na IE10).
Nemam nikakvih extenzija za Skype (nisam ni znao da postoje ^^).
Po Exportu konkakata imam svega 165 ljudi, mada mislim da je to samo Skype, a imam mnogo vise MSN contacts, koji su sada u Skype-u.

Verzija kod mene (nas) 6.21.0.104 i naravno win 8 (8.1)...za win7 predpostavljam da lepo radi, mrzim sam sebe sto sam ikad instalirao ovaj glupi win8,a nazad ne mogu jel nemam vise licenci za sophos av :(

Evo sad sam merio 14sekundi trebalo da sve one kontakte sto su ubacili na desnu stranu ucita i postane funkcionalan. I napominjem da se to desava samo posle odredjenog vremena kad skajp stoji spusten u tray i ne koristim isti; ukoliko ga jednom otvorim i zatvorim,sledeci put je dostupan u delicu sekunde,ali taj prvi put je plakanje!
 
Poslednja izmena:
Novije verzije IE uopste nisu za podsmeh jer je MS odavno IE skrenuo na put kompatibilnosti. Pogotovo IE11 radi odlicno, ima sjajne dev alatke (bitno manjem broju ljudi) i po performansama je generalno u nivou konkurencije. Ovde je IE tim odgovarao na pitanja korisnika, izmedju ostalog bas i na ta o izrazito negativnoj percepciji pri pomenu IE. Zanimljivo je.
 
zasto uopste koristis ie?
Zbog vida. Chrome i FF su mi uzas, ni 1% sajtova ne mogu da gledam njima, a Opera nekako kao da ima transparentnte fontove, pa isto mi je teza, ali ona barem jedina radi u svim mogucim rezolucijama kako treba.
Da ne duzimo - probao sam dosta toga i u FF i u Chrome, bezuspesno. J***s ti to, kad default IE radi bolje nego konfigurabilan Chrome.
Google je d***l po tom pitanju, sve svoje forsira da radi samo u specificnim rezolucijama i fontovima - YT meni izgleda poluisecen, oni su poceli taj glupi trend. VIP-ov sajt je recimo jos gori - ako ne smanjim fontove, pola linkova uopste nisu ono sto pise, jer se nekako preklapaju :D Kliknes na Postpaid a on ti izbaci korisnicki servis nesto levo o podesavanju telefona ;)

Prihvatite da se IE i dalje enormno koristi, pa cak i na Benchu. A da su barem resili problem sa nasim slovima, nego ni za to se nisu potrudili, uz gomilu pridika.

edit: ladno ima... sta nas onda sprecava da koristimo viber i skroz sutnemo skype? oni su bez korisnika niko i nista.
Aha... ajde nateraj poslovne kontakte da to urade :D

Evo sad sam merio 14sekundi trebalo da sve one kontakte sto su ubacili na desnu stranu ucita i postane funkcionalan. I napominjem da se to desava samo posle odredjenog vremena kad skajp stoji spusten u tray i ne koristim isti; ukoliko ga jednom otvorim i zatvorim,sledeci put je dostupan u delicu sekunde,ali taj prvi put je plakanje!
E sad... ja ne znam sta je ovo "kontakti sa desne strane"? Ja to uopste nemam. Ili mislis na one sa Home screena? (da li ti je povezan facebook nalog ? :D)
 
Da druze, upravo na to sa home screena (dobar broj ljudi iz skype kontakata mi ubacio i tamo sa sve nekim linkovima, mislim koji ce mi moj to)?!...facebook nije konektovan (bogu hvala, plasim se i da pomislim sta bi tek bilo u tom slucaju) ;)
 
Jbm li ga. Meni je i sa njim instant.
btw ja nemam page file:) probaj da nije to!
 
mene užasno nervira što mi je spojio live mail i skype nalog a da me nikad nije ni pitao, jednostavno samo zbog toga što sam bio ulogovan na oba u isto vreme na istom kompu. i onda sam stalno online na skype, iako mi ni na jednom uređaju nije upaljen skype, ali mi radi push mail na telefonu, i zato se svima pokazujem stalno online i to ne može da se promeni. i odvojio sam akaunte i sad ih je opet spojio, jer sam se još jednom ulogovao na mail iz browsera dok mi je bio ulogovan skype na istom kompjuteru. ekstremno su bezobrazni.
 
Windows.
 
True:)
H. I mene tako nesto smara. Sad me stalno pita da se ulogujem u Live nalog kad hocu MS sajt nesto da otvorim. Bilo MSDN bilo social.ms nees... glupost@
 
Ne, ovo je već postalo mučenje. Počev od raznih restrikcija hardware-a preko mučenja sa nalozima pa do maksimalno glupavog interfejsa. O tromosti da ne govorim. Definitivno treba pogurati Viber kao primarni voip program (što će biti teško s obzirom da navike najteže umiru).
 
Poslednja izmena:
viber radi na najvise platformi koliko mi se cini, ima ga za sve zivo, osim za maemo i meego izgleda...
 
Shvatite da uopste nije lako SKROZ preci sa Skype-a! Nije problem prebaciti clanove porodice i rodbine, ili IT crowd... ali ima dosta poslovnih ljudi koji koriste Skype. Viber je njima nepotreban rizik na telefonu (nemaju laptop sa sobom dovoljno cesto).
 
Upravo tako + skype je i dalje ispred u kvalitetu razgovora.
 
viber je nepotreban rizik? pa de ćeš veći rizik od skype MOLIM TE? da nešto ne bi bilo rizik potrebno je da bude pouzdano, a ne da na uređaju koji koristiš svakodnevno jednostavno jednog dana PUFFFFF ne možeš da se uloguješ!!!! eto ja da sam tog dana bio van kuće i da sam imao milionski posao da ugovorim preko mobilnog samo bi ga izduvao jer je MS zabranio tom telefonu da koristi Skype. Jel to pouzdano? JESTE AL U PETAK što bi se reklo. Ko vodu sa MS-om pije jednog dana će go*no da pokusa.
 
Nekima stvarno ne vredi objašnjavati...
 
Da, muke sa M$ i Skype-om. Još kako su ukinuli podršku za starije verzije (ne radi logovanje), pa još i na mobilnim telefonima...
Nego, da li još neko (osim mene poodavno) koristi Skype For Business verziju? Malo je "lakša", instaler nije exe nego msi, meni je prietno brža i ne traži update. Mada mi se čini da više ni za nju ne izbacuju nove verzije, ne bi me čudilo da je ukinu.
 
Bice i dalje Skype for Business, barem u nekoj varijanti - skoro su bas izbacili Skype for Business (koji se ranije nesto drugacije zvao, Lync valjda?)

Ja imam problem kada drzim Skype na vise uredjaja (2-3 Android i 2 Windows), ume da pobrljavi i nije vise DnD nego predje u Avaiable :( (a to mi pravi problem jer sam previse cesto u drugoj vremenskoj zoni, i ne znaju ljudi da me ne zovu)
I na Androidu nekad izbaci samo notification u status baru da ima nova poruka, ali odmah nestane..
 
Nisam mislio na Lync, do skora nisam ni čuo za taj program. Koristim "običan" skajp u toj tzv Biznis Ediciji:
Skype BE
Automatski počinje download poslednje aktuelne verzije, 6.21.32.104, upamtio sam ga takvog(bukmarkovao) jer sam svojevremeno jedva došao do njega.
 
Poslednja izmena:
mene užasno nervira što mi je spojio live mail i skype nalog a da me nikad nije ni pitao, jednostavno samo zbog toga što sam bio ulogovan na oba u isto vreme na istom kompu. i onda sam stalno online na skype, iako mi ni na jednom uređaju nije upaljen skype, ali mi radi push mail na telefonu, i zato se svima pokazujem stalno online i to ne može da se promeni. i odvojio sam akaunte i sad ih je opet spojio, jer sam se još jednom ulogovao na mail iz browsera dok mi je bio ulogovan skype na istom kompjuteru. ekstremno su bezobrazni.

Istu situacuju imam, ali ne marim i ne jedim se uopste :)
 
Eh,

kao sto je neko od korisnika spomenuo, ja sam ovaj problem rjesavao tako sto sam skinuo stariju verziju i blokirao auto update.

Ne znam da li ta solucija jos radi?! :)
 
Nazad
Vrh Dno