Šta je novo?

rusi dolaze

Zeroni

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
94
Poena
159
Photo of the Day! The first batch of Elbrus-8C and Southbridge KPI-2 ready for testing!

8-core microprocessor "Elbrus-8C" created by "MCST" in Process 28 nm. It contains 8 universal cores architecture "Elbrus" third generation. Each core has 2 cache of 512 KB. Cache Level 3 16 MB is shared by all cores. The microprocessor includes a built-in 4-channel memory controller type DDR3-1600. 3 high-speed duplex channels LVDS with a capacity of 8 GB / sec in each direction for the organization of a 4-processor systems on a single motherboard. The frequency of 1.3 GHz microprocessor. 249.6 Gflops performance on 32-bit floating-point numbers.
Microprocessor compatible with the new south bridge "KPI-2"

Novi 8-jezgarni elbrus i maticna ploca kpi-2 i ram- 1600mhz.
http://i.imgur.com/XCV1eqS.jpg
 
Interesantno.
The new chip brings a computing power of 250 gigaflops WTF :p na 1.3ghz

Seeing how the current situation is with Russia and the tension around it, this is a decision that makes sense. The problems in Ukraine may trigger economical sanctions for Russia, so they will have to use their own chipsets.

The chip will be used for servers, workstations and other computer equipment, meant for public institutions and businesses, usually related to security and state matters.

Bilo bi cool da postoji treći CPU igrač ;)
http://tablet-news.com/2014/07/15/8...s-8c-may-be-the-start-of-a-new-chipset-range/
 
Poslednja izmena:
Rusi vec duze vreme razvijaju Elbrus familiju procesora. Jos 2004. Elbrus je najavljivan kao ubica Itanium procesora. Ali, umesto da se Elbrus pojavi na trzistu, Intel je pokupio ceo R&D tim i prebacio ih u SAD. Link Ne znam koja je ruska logika bila iza ovoga, ali to je bila suluda odluka.


Posle prebega Snowdena, postalo je jasno koliko NSA postavlja backdoor-ova na opremu koja se proizvodi u SAD. Link1 Compilation of stolen documents

Nezavisno od Snowdena, istrazivaci su nasli backdoor implementiran u Intelove cipove Link

Naravno da svaka vlada koja iole drzi do sebe ce pokusati da razvije svoju tehnologiju da bi zastitila svoje resurse. Rusi razvijaju Elbrus a Kinezi Loongson procesore. Ti procesori ce biti korisceni u kljucnim vladinim agencijama (vlada, vojska, istrazivacki centri, ambasade...)

Na zalost, od trzisne utakmice izmedju rusa, intela i AMD-a nema nista. Rusi nemaju razvijenu proizvodnu tehnologiju, vec je kupuju polovnu od AMD-a Link

Takodje, Moore-ov zakon je dosao do kraja Link
Na 28nm nodu, troskovi proizvodnje se vise ne smanjuju, vec postaju eksponencijalno veci. Tako da samo igraci sa ogromnim kolicinama kesa mogu da razvijaju manje nodove. A to znaci monopol (ili bolje receno prividni duopol Intela i AMD-a da bi Intel izbegao optuzbe za monopol) i vece cene novih procesora za siroke narodne mase.

P.S. I ja vec duze vreme gledam da u Srbiji nabavim ruski Yotaphone ali ga nema ni za leka ;)
 
vliw dizajn podvrsta RISC arhitekture- veoma duga instrukciona rec.
tesko da ce biti kompetitivan jer treba x86 kompajler za windos a to snizava performanse , razvijaju svoj fantom os http://en.wikipedia.org/wiki/Phantom_OS da bi najbolje iskoristili procesor.
nista novo i intel postao je talac CISC arhitekture kroz windows opet optimizovan za CISC.
ministarstvo industrije i trgovine je dalo 150mill $ 2011 za razvoj MCST-u, izgradilo tehnoparkove i skolkovo- rusku silicijumsku dolinu.
ima jos igraca tu su baikal ARM procesori, mikron itd.
tu su vec ,yandex -ruski yahoo, sputnik -ruski google, vkontakt- ruski fejs... eto rezultati.
 
Poslednja izmena:
Kolko vidim Rusi hoće da se osamostale i ostvare u tehnološkom smislu što mi je nekako i normalno oni su država Super sila i neko želi da budu kompletni a ne da im zapad servira Windows i procesore (AMD).
Isto tako se očekuje da Kinezi naprave svoj CPU. Biće ovo interesantno za pratiti.
 
Nema nista od toga za siroke narodne mase. Tesko da bi to proslo u danasnjoj komercijali.
 
Oni to koriste u vojsci, briga ih za komercijalu. Citao sam ranije, sve njihove borbene masine,radare i sta sve ne, pokrecu ti procesori.
 
tesko onom koga rusi brane,rusi hrane,rusi prave procesore..:)
 
Ma dobro to....nego jel butuje na 5GHz u Windows? :p
 
Pa ne znam ,dal si nekad sklapao ovakve konfiguracije?
e7X995d.jpg
6lzCRDx.jpg
 
Oni to koriste u vojsci, briga ih za komercijalu. Citao sam ranije, sve njihove borbene masine,radare i sta sve ne, pokrecu ti procesori.

cerka firma t-platformi, bajkal sistemi ce pustiti svoj 8-jzgarni procesor za komercijalu baziran na britanskoj ARM cortex arhitekturi.
mikron jedini ima svoju 65nm fabriku i angstrem od 90nm ,ovi cipovi se proizvode na tajvanu, za sada ,rusija ima joint venture sa holandijom za izgradnju fabriku topologije 22nm za 16-jezgarni elbrus i u buducnosti 16nm za bajkal sledece generacije.
http://sdelanounas.ru/blogs/50968/
 
Poslednja izmena:
Test the updated graphics and 3D hardware acceleration processor Elbrus-4C
Before the new year MCST staff decided to test the updated platform graphics Elbrus, supports hardware 3D-acceleration. To this end, decided to play a little.To test was selected game Doom 3 with open source in FullHD resolution of 1920 × 1080. As a gaming platform chosen experimental single-processor motherboard with an engineering sample CPU Elbrus-4C, clocked at 720 MHz, with 12 gigabytes of RAM DDR3.

In a 3D-accelerator card used Radeon HD6970 with 2GB of RAM. As a sound source used standard codec built in Southbridge KPI. Operating system "Elbrus" based on a modified Linux kernel 2.6.33.

 
Kolko je ovo komedija u 2015 godini, test sa Doom 3, sve zajedno me od smeha dovede do suza.

(Uostalom kao i Lada i Zaporozec)
 
Nisam igrac ali mi se nekako cini da bolji rezultat ne bi bio u linuxu ni na intelu ili amdu na 720MHz?
 
To znaci da su pre 10 godina intel i amd na 720MHz pustali igricu u 1920x1080 pri 19fps?
 
Poslednja izmena:
elbrus 8c na 1,3 ghz ima 250 gigaflopsa, što je impresivna cifra i ukazuje na zversku arhitekturu.

primera radi amd fx 8xxx , na 4 ghz ima oko 80 gflops

"
The theoretical performance for a Elbrus-8C is nearly half of what a Xeon E5 with 2.6 GHz and also eight cores reached, but twice as high clocked. If the MZST the frequency so can substantially increase should be a competitive CPU build.
"
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam, se ne zaostaju 10 godina, zaostaju 15 godina. ;)
 
informiši se malo pre nego što opališ kao maxim po diviziji .

elbrus 8c je impresivan cpu .
 
Poslednja izmena:
elbrus 8c na 1,3 ghz ima 250 gigaflopsa, što je impresivna cifra i ukazuje na zversku arhitekturu.

primera radi amd fx 8xxx , na 4 ghz ima oko 80 gflops
Hvala lepi kokane, meni je vec i ovaj rezultat na 720MHz delovao impresivno ali mi je trebala potvrda.
Drugim recima, elbrus 8c u jednom taktu obradi oko 10x vise informacija od amd fx 8xxx i to ne mogu da promene cak ni rusomrzci.
 
10 godina iza Intela i 50 godina ispred nas :| Svaka čast Rusima. Mnogo je bitnije imati znanje o određenim tehnologijama od sirovih performansi proizvoda. Sigurno im nije namera da proteraju Intel iz Rusije, a ovaj procesor će svako naći svoje mesto
 
Pronaćiće mesto u vojnoj industriji, to je sigurno. Bolje je praviti svoje, pa makar bilo loše, nego rizikovati back door na samom silikonu.
 
Samo da ne budu previše veliki, zbog leđa. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno