Šta je novo?

Polovan server - preporuka

farmaceut

Čuven
Učlanjen(a)
12.01.2002
Poruke
330
Poena
619
Pozdrav,
Treba da nabavim jeftino 1U rack server, za lokalnu replikaciju baze, testiranje i sl. (produkcija se vrti na iznajmljenim serverima). Zbog ogranicenog budzeta, uzet cu na Ebay "refurbished" server, u Europi (gdje mi je shipping prihvatljiv...)
Kupit cu posebno nove sata SSD diskove, tako da storage nije bitan (osim da podrzava barem 2 sata)

Budzet za server je do 400 EUR, ako nesto bas dobro izleti mozda 500.

Ono sto je potrebno:
- 1U (ovo obavezno)
- 32GB RAM, sa mogucnoscu prosirenja na 64GB. RAM mi je najbitniji resurs, i to kolicina...
- 4 core CPU, performansi Xeon E5520 ili bolje
- Ako moze dual PSU - ne smeta :)

Meni bi bila korisna iskustva forumasa koji rade "sa opremom", jer ja svoje servere uglavnom rentiram, mjenjam svake 2 godine, te ne razmisljam mnogo o njima... Znam da je polovno uvijek "rizik" i zavisi od slucaja do slucaja, ali me zanima Vase generalno iskustvo - sta se u praski pokazalo "da valja", sta se cesto kvari i sl.

U igri su:

-HP DL 360 G5 - ovdje imam povoljna rjesenja, ~260 Eura za 2xquad + 32gb, ali se bojim "godina" (starost kondenzatora, nabavka ddr2)
-HP DL 160 G6 - novije i skuplje, dodje me oko 400 Eura za 2x quad + 32gb, ali imaju puno slotova za prosirenje
-IBM x3550 M2 - slicno prethodnom
-Dell CS24-NV7 - starija generacija sa ddr2, neki "custom server" slicno G5, ali za ~350 Eura dobijem masinu sa 64 GB (sto mi je bitno)

Takodje, neki drugi prijedlog dobro je dosao
 
Takodje, dobio sam ponudu za:
-DL320e Gen8, sa E3-1231v3/Quad Core.

Dobro je to sto je noviji, i placanje "ziralno", pa se uklapa u budzet.
Problem je sto po specifikaciji, isti podrzava maksimalno 32 GB. Postoji li mogucnost za "upgrade" (koliko sam shvatio, ogranicenje je CPU)?
 
Ograničenje memorije je uvek u ploči i čipsetu, nije do CPU.

To su sitne pare da bi oko toga lomio glavu, a ja bih uzeo HP ili Dell.

Ako imaš barem neku garanciju tipa 1mesec, to je dovoljno da vidiš da radi ispravno.

Srećno!
 
Nazad
Vrh Dno