Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo i ja da vam dam jednu korisnu informaciju
7950 kopa na tri naloga sa po 110kH/s podesena na 600/650..0.825v u AB i trosi tacno 70w a daje 0.96 po nalog vec 3 dana
a ono sto kaze Goldi kod mene ne drzi mesto ja imam na sva 3 naloga oko 0.025MH/s
 

Prilozi

  • Screenshot - 23.11.jpg
    Screenshot - 23.11.jpg
    19 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Evo i rezultata jedna MSI 280 na cetiri naloga.
Danas sam to namestao popodne izmedju jedan i dva popodne tako da je do isplate kopala nesto manje od deset sati i rezultat je oko 0.48 po nalogu.
Znaci kada bude kopala ceo dan bice oko 1.12 po nalogu ili oko 4.5e za jednu karticu sto je primetno vise nego kod kopanja na dva naloga.
Jedino se tu pojavljuje problem treba dosta opreme i internet prikljucaka da bi se to tako moglo koristiti.

Šta ti znači "dosta opreme i internet priključaka", na šta tačno misliš?
 
Pa sigurno je mislio na jedna karta - 4 naloga - jedan sto jeftiniji komp za tu kartu - jedna internet konekcija.
 
Ne mogu da se setim da li je ko pisao za 270x , da li one mogu da teraju 2 naloga/minera i koliko bacaju tako mhs
 
Evo i rezultata jedna MSI 280 na cetiri naloga.
Danas sam to namestao popodne izmedju jedan i dva popodne tako da je do isplate kopala nesto manje od deset sati i rezultat je oko 0.48 po nalogu.
Znaci kada bude kopala ceo dan bice oko 1.12 po nalogu ili oko 4.5e za jednu karticu sto je primetno vise nego kod kopanja na dva naloga.
Jedino se tu pojavljuje problem treba dosta opreme i internet prikljucaka da bi se to tako moglo koristiti.

Ovo je premija za ljude koji imaju jednu akrtu ili dvije i dva koma dva ip-a.
4.5€ to je extra. Ja kad sam prvi put poceo testirat ucinilo mi se upravo ovo da bi sa 1€ po nalogu bila najbolja zarada kad imas samo jednu kartu, e onda sam nalatio na problem da mi karta nije htjela raditi na vise od 2 naloga i tu sam stao.
Ako bi mogao poslati bat.file bilo bi super kod mene ili sistem ne valja ili je nesto do drivera, ili do bat.fajla ne pada mi na um nista trece, kreno bi od bat fajla pa sistem zadnji.
 
Šta ti znači "dosta opreme i internet priključaka", na šta tačno misliš?

Pa treba ti dovoljan broj ploca, procesora, memorija, hardova, napajanja kao i posebna ip adresa za svaki komp.

goldi, Evo BAT fajla, nista specijalno, samo -g 1 da kartica lakse dise i to je to. Menjaj samo adresu i redni broj kartice i udri.

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u ca2b1f6fe6d65b7a -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 13 -w 256 --auto-fan --temp-target 73 --temp-cutoff 85 --gpu-engine 1040 --gpu-memclock 1400
 
Pa treba ti dovoljan broj ploca, procesora, memorija, hardova, napajanja kao i posebna ip adresa za svaki komp.

goldi, Evo BAT fajla, nista specijalno, samo -g 1 da kartica lakse dise i to je to. Menjaj samo adresu i redni broj kartice i udri.

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 1234 -u ca2b1f6fe6d65b7a -d 0 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 13 -w 256 --auto-fan --temp-target 73 --temp-cutoff 85 --gpu-engine 1040 --gpu-memclock 1400
Hvala hvala u mene je g-2 bilo cim pokrenem 3 bat prvi prestane da kopa, cim pokrenem cetvrti drugi prestane da kopa. probacu sa g -1 mozda u tom grmu zec lezi.
 
Moze li ponovo tacna verzija minera ili jos bolje link i bat fajl sa podesavanjima za 750ti,molim,ne mogu da pronadjem gde je pisano
 
moze bilo koji cudaminer npr.http://cryptomining-blog.com/1337-d...4-02-28-nvidia-gpu-miner-for-gpu-coin-mining/ vidi da li ima neka novija verzija max brzina je oko 280kh/s oc evga kartice
-a scrypt -i 0 -l T5x24 -C 1 moze i da se stavi i 12X3 opusteniji intenzitet daje oko 250kh/s

Verifikovao sam jedan demo nalog na levo ime platio u btc i pravi pare. Da li ima neko da je pri kraju sa isplatom prvog naloga da proba da verifikuje i drugi da vidimo da li ce biti bana na istoj ip?
 
Poslednja izmena:
Evo i rezultata jedna MSI 280 na cetiri naloga.
Danas sam to namestao popodne izmedju jedan i dva popodne tako da je do isplate kopala nesto manje od deset sati i rezultat je oko 0.48 po nalogu.
Znaci kada bude kopala ceo dan bice oko 1.12 po nalogu ili oko 4.5e za jednu karticu sto je primetno vise nego kod kopanja na dva naloga.
Jedino se tu pojavljuje problem treba dosta opreme i internet prikljucaka da bi se to tako moglo koristiti.
Koja ti je brzina/snaga po 1 bat fajlu ? Kod mene je oko 160 po nalogu/bat fajlu
 
270x moze da gura 2 naloga na po 230khs, taktovi 1100/1500 i I18
 
Valja li ovo sa 4 naloga na jednu 7970 kartu
 

Prilozi

  • cointelect.JPG
    cointelect.JPG
    384.2 KB · Pregleda: 83
Na prvi pogled izgleda dobro ali treba da prodje neko vreme pa da se vidi realna statistika.
Za jedno sat vremena proveri statistiku na sajtu da vidis koliko ti realno bacaju. Sa ovim WU vrednostima sa slike trebalo bi da bace oko 0.11 na statistici a to ce doneti oko 1e (+- 0.05e) po nalogu za dan. U svakom slucaju mnogo vise nego u bilo kojoj drugoj kombinaciji da je koristis.

Ako ti se WU popne na nekih 130-140 onda je realnost zarada oko 1.25e po nalogu.
 
Poslednja izmena:
CURRENT HASHRATE
0,154483

Date Mining earnings Contract earnings Affiliates Earnings summary
Visits Registered Contract earnings (Held) Mining earnings
Nov 23, 2014 € 0.0268 € 0.1716 0 0 € 0.00 € 0.0000 € 0.1984

Ovo je verifikovan nalog gde kopa 750ti. Problem je sto je pala brzina sa 0.22 na 0.15 u dashboardu. U mineru je opala brzina sa 254kh/s na 240kh/s posto rade oba jezgra celerona cpu mining. Da li je moguce da za to malo kh/s bude toliko slabiji rezultat u dashboardu ili mozda cpu mining utice na wu koji se ne vidi u cudamineru?

*dodatno ubrzanje od 5-10kh/s za 750ti komanda T10x24
 
Poslednja izmena:
Na prvi pogled izgleda dobro ali treba da prodje neko vreme pa da se vidi realna statistika.
Za jedno sat vremena proveri statistiku na sajtu da vidis koliko ti realno bacaju. Sa ovim WU vrednostima sa slike trebalo bi da bace oko 0.11 na statistici a to ce doneti oko 1e (+- 0.05e) po nalogu za dan. U svakom slucaju mnogo vise nego u bilo kojoj drugoj kombinaciji da je koristis.

Tacno ko ima jednu kartu ovo sto si ti otkrio je extra stvar. Nek daje 4€ plus referali dosta, a bice blize 5€ kad se fino podesi.
 
Kad bi ovo potrajalo bila bi to nova era gpu kopanja. Koji je najslabiji komp koji ne bi gusio kartu pri kopanju? Bukvalno bilo koji sa pcie slotom ili ipak treba nesto jace?

Uskoro teme na forumu - koji strujni razvodnik da kupim, ponestaje mi uticnica za kompove. :D

Da li je neko u prilici da izmeri koliko struje vuce komp sa samo jednom 7970 podesenom na 4 naloga?
 
Poslednja izmena:
Kad bi ovo potrajalo bila bi to nova era gpu kopanja. Koji je najslabiji komp koji ne bi gusio kartu pri kopanju? Bukvalno bilo koji sa pcie slotom ili ipak treba nesto jace?

Uskoro teme na forumu - koji strujni razvodnik da kupim, ponestaje mi uticnica za kompove. :D

Da li je neko u prilici da izmeri koliko struje vuce komp sa samo jednom 7970 podesenom na 4 naloga?

Sve zavisi kako je podesis ipak kad radi na 4 naloga posto se kopa scrypt moze da povuce do 250w/h ne bi trebalo vise sve opet zavisi kako se podesi koji taktovi i koji napon nije isto kad radi recimo 1100mhz za gpu i napon 1.2 ili 900mhz i snizen napon velika je razlika tu u potrosnji, ali se to sve da podesit bitno je da jedna HD7970 ima snage da gura 4 naloga, a da pri tome zarada bude oko 1€ po nalogu.
Ovo sto je @Apple podesio meni se svidja extra prihvatljivi taktovi a dobar hash po nalogu. Cisto sumnjam da ovo moze bolje vidit cemo ;)
 
kod mene potrosnja na 7950 na tri naloga sa 600/650..0.825v je ravno 70w
mislim da bolje od to nemoze, a ipak daje oko 0.9e po nalog
 
Probam sad 1000/1500 i napon 1031 pa je mala i razlika u potrosnji naspram prethodnih klokova 230w vs 260w
 
uf jos doge poletese gore za nekih 5-10 posto ...milina :)
 
kod mene potrosnja na 7950 na tri naloga sa 600/650..0.825v je ravno 70w
mislim da bolje od to nemoze, a ipak daje oko 0.9e po nalog

Sto je ne pustis na 4 naloga?
Mozda bi mogao do 4€ uz nesto vecu potrosnju, ali kontam da bi ti se opet isplatilo
Ako ovo potraje mogli ste vala neku i donaciju za pokretaca teme xaxaxaxXD kaze malopre jedan lik ma dje si brate ranije bio sa ovom temom :d
Eh da smoi saznali tamo u julu sto bi se namlatili evrica :D
 
Poslednja izmena:
Kad bi ovo potrajalo bila bi to nova era gpu kopanja. Koji je najslabiji komp koji ne bi gusio kartu pri kopanju? Bukvalno bilo koji sa pcie slotom ili ipak treba nesto jace?

Uskoro teme na forumu - koji strujni razvodnik da kupim, ponestaje mi uticnica za kompove. :D

Da li je neko u prilici da izmeri koliko struje vuce komp sa samo jednom 7970 podesenom na 4 naloga?

Vec sam pisao, nisi dobro pazio na casu :)
Evo ponovo, ja koristim neku prastaru plocu S939 i u njoj je neki dual Athlon, mislim 3200 ali nisam siguran a nije ni preterano bitno.
Ima 2GB memorije, DDR1 (2x1GB), hard neko star 20 godina od 20GB i ubodenu jedna MSI TF 280 karta.

Sto se poptrosnje tice trosi iz zida 70w kada se ukljuci racunar. Kada se pusti 4 minera na toj jednoj kartici onda iz zida vuce 280-290w.
Kartica radi na 1040/1400/956mV. Win7 x64 sa drajverom 14.4.
 
Sto je ne pustis na 4 naloga?
Mozda bi mogao do 4€ uz nesto vecu potrosnju, ali kontam da bi ti se opet isplatilo
Ako ovo potraje mogli ste vala neku i donaciju za pokretaca teme xaxaxaxXD kaze malopre jedan lik ma dje si brate ranije bio sa ovom temom :d
Eh da smoi saznali tamo u julu sto bi se namlatili evrica :D
zeza me kad pokrenem 4 naloga hash na tom nalogu je oko 5-10
ovako kopa ko da je u iddle samo zauzece joj 99% inace karta(asus) radi na 1100 obrtaja i nije jos presla 45c na sobnu 20
kod nas u MKD ovo su znali jos od samog pocetka ali decki su cutali nisu kao vas posteni odakle sam i ja naucio
hvala @goldi za ovo poslacu ti i ja neku skromnu sumu na tvoj walet :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno