Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
samo pustio da kopa, ali verovatno nema staticku ip adresu! konektujem se jednom, i uopste ne prekidam vezu da ne bi menjao ip adresu, ali popijem ban! ne znam kako da resim? da li se jos nekome to desilo?

Daj malo vise detalja.
To sto menjas adresu nije strasno, kolko naloga si pustio na taj ip?
 
@goldi
onda nisi pazljivo citao, kolega sasami je napisao da je banovan bas u toj situaciji a razume se vise u internet sigurno od vecine ovde prisutnih tako da ne verujem da je slucajno napravio neku gresku tog tipa eventualno ako je otvorio vise od 10 naloga na istom ip-u ali to nije spominjao, jos neki su banovani i sve sam pazljivo zapisivao koje varijante banuju tako da nemoj da se zaleces, uputstvo je okvirno i ok ali neke sitne detalje koje sam pitao jos pre neki dan niko nije odgovorio.
@djomla1 popije se ban kada se kopa sa druge ip adrese verovatno se to desava na tom paketu
 
Poslednja izmena:
Postovani, da li je neko popio ban kopajuci preko mts prenostog neta? meni se desava vec drugi put, i nemam pojma kako to da resim

Probaj da proveris da li menja ip adresu kod rekonektovanja.
Znaci, proveri IP, rekonektuj se pa proveri opet. Ako nije druga ip onda ponovi postupak ali pokusaj da napravis pauzu od minut dva pre ponovnog konektovanja.
Telenor svaki put daje drugi ip i za sada nisam imao niti jedan problem.
 
Pustio samo 4 naloga, na dve 7970 po dva naloga! kad me banuju izbaci nekoliko ip adresa, i kaze da sam koristio jednu od njih!
 
onda ti daje vec banovanu ip adresu i zato si banovan,
potrosicemo sve ip adrese sta cemo onda :p
 
Poslednja izmena:
Probaj da proveris da li menja ip adresu kod rekonektovanja.
Znaci, proveri IP, rekonektuj se pa proveri opet. Ako nije druga ip onda ponovi postupak ali pokusaj da napravis pauzu od minut dva pre ponovnog konektovanja.
Telenor svaki put daje drugi ip i za sada nisam imao niti jedan problem.

Daje stalno drugu adresu kod rekonektovanja, ali od juce kada sam napravio naloge nisam ponovo pokretao mobilni net, da bih je promenillo, pa me buni zasto sam banovan
 
Pustio samo 4 naloga, na dve 7970 po dva naloga! kad me banuju izbaci nekoliko ip adresa, i kaze da sam koristio jednu od njih!

Ima li tvoje adrese u tih nekoliko sto ti izbacuje?
Sansa da si zakacio banovanu adresu je mala ali postoji.
Probaj da promenis IP pa ponovo napravi 4 naloga i pusti da kopa. Mora da si u experimentisanju nesto zeznuo, i ja kopam na telenor i radi (jedino sto oce da izgubi konekciju budjavi modem).
 
Ima li tvoje adrese u tih nekoliko sto ti izbacuje?
Sansa da si zakacio banovanu adresu je mala ali postoji.
Probaj da promenis IP pa ponovo napravi 4 naloga i pusti da kopa. Mora da si u experimentisanju nesto zeznuo, i ja kopam na telenor i radi (jedino sto oce da izgubi konekciju budjavi modem).

Nema moje adrese u tih nekoliko navedenis, ne znam u cemu je problem sada :mad:
 
obojicu, ja sad uzeh taj modem za sim da vidim kako sljaka
 
samo pustio da kopa, ali verovatno nema staticku ip adresu! konektujem se jednom, i uopste ne prekidam vezu da ne bi menjao ip adresu, ali popijem ban! ne znam kako da resim? da li se jos nekome to desilo?

Uh, ala si se ti nesto zbunio.
Kako mislis ne prekidas vezu, poenta i jeste u tome da da prekidas vezu i menjas ip adresu. Staticka adresa ti niti ne treba.

Vrlo je prosto, 4 naloga mozes kreirati sa jednog ili vise adresa, nije uopste bitno.
Kazu da je limit 10 kreiranih naloga po jednoj ip adresi ali ja to ne bih testirao, pravim cetiri naloga i dosta, menjam ip.

Bitno je samo da sa jedne ip adrese ne kopas istovremeno na vise od 4 naloga i to je cela poenta. Ako kopas na 4 naloga mozes slobodno da prestanes, sacekas dok statistika na sajtu padne na 0 i onda slobodno mozes da pocnes da kopas sa iste adrese na potpuno druga 4 naloga. To je provereno i toga se drzi.

Ne znam koliko naloga imas kreiranih, nisi napisao detalje, ali verovatno pokusavas da kopas na vise od 4 naloga tako sto se prebacujes na druge a prethodne njihov sajt nije oslobodio, da se tako izrazim.

Mislim da ti je korisnije da izgubis nesto vremena i iscitas ovu temu nego da pokusavas vise puta i da svaki put popijes ban.
 
Mislim da ti je korisnije da izgubis nesto vremena i iscitas ovu temu nego da pokusavas vise puta i da svaki put popijes ban.

Ja bih ipak isao na try-fail varijantu, ipak je 1300 posta previse.:d

Dovoljno je da ispati prva nekoliko posta i bice mu 99% toga jasno.
 
Uh, ala si se ti nesto zbunio.
Kako mislis ne prekidas vezu, poenta i jeste u tome da da prekidas vezu i menjas ip adresu. Staticka adresa ti niti ne treba.

Vrlo je prosto, 4 naloga mozes kreirati sa jednog ili vise adresa, nije uopste bitno.
Kazu da je limit 10 kreiranih naloga po jednoj ip adresi ali ja to ne bih testirao, pravim cetiri naloga i dosta, menjam ip.

Bitno je samo da sa jedne ip adrese ne kopas istovremeno na vise od 4 naloga i to je cela poenta. Ako kopas na 4 naloga mozes slobodno da prestanes, sacekas dok statistika na sajtu padne na 0 i onda slobodno mozes da pocnes da kopas sa iste adrese na potpuno druga 4 naloga. To je provereno i toga se drzi.

Ne znam koliko naloga imas kreiranih, nisi napisao detalje, ali verovatno pokusavas da kopas na vise od 4 naloga tako sto se prebacujes na druge a prethodne njihov sajt nije oslobodio, da se tako izrazim.

Mislim da ti je korisnije da izgubis nesto vremena i iscitas ovu temu nego da pokusavas vise puta i da svaki put popijes ban.

Imam samo 4 naloga, ne pokusavam da kopam sa vise njih. Ne prekidam vezu od juce kada sam poceo da kopam, a znam da je maksimalno 4 naloga sa jednom ip adresom za kopanje! moguce da sam naleteo na neku banovanu adresu, ne znam
 
Kako mislis ne prekidas vezu, poenta i jeste u tome da da prekidas vezu i menjas ip adresu. Staticka adresa ti niti ne treba.

Moze da se dogodi da pukne veza, (nestane struje itd) i modem se rekonektuje na neku banovanu adresu...
Broj adresa koje se menjaju i nije bas veliki.. meni se uvek samo menja poslednji broj.. tj. ima na raspolaganju 255 adresa koje lako mogu da se potrose
 
hoces da kazes da sad i ako ne muvas i radis sve po propisu opet moze maler u vidu bana da se desi?
 
kad pokusam 2 karte da poteram sa istog kompa
u drugom mineru mi pise
api bind to port 4028 failed i divlja ventilator znaci neam najbolju kontrolu
pisao je neko kako preko bata/properties nesto menja al nemogu da nadjem
izvinjavam se:) 5870 su karte i ta komanda -d 0 i -d 1 mi nerade uvek se pokrece i druga na 8 intenzitet
 
Poslednja izmena:
Moze da se dogodi da pukne veza, (nestane struje itd) i modem se rekonektuje na neku banovanu adresu...
Broj adresa koje se menjaju i nije bas veliki.. meni se uvek samo menja poslednji broj.. tj. ima na raspolaganju 255 adresa koje lako mogu da se potrose

O ovome sam ja odavno pricao, al nije nije hteo da slusa...
 
@macola265
Bilo bi dobro da uvek napišeš da koristiš NV (čisto da podsetiš kolege) jer malo nas ima tu kartu...;)

edit:
izgleda da je i danas diff skočio koliko i juče (u odnosu na prekjuče) jer ponovo dobih 2k manje kerova u odnosu na juče (juče isto 2k manje u odnosu na prekjuče)...:S:

edit:
:lupko: zaboravih da danas 2 1/2 sata bio prekid u radu zbog nestanka struje+experimentisanje pa je verovatno do toga ..
 
Poslednja izmena:
hoces da kazes da sad i ako ne muvas i radis sve po propisu opet moze maler u vidu bana da se desi?

Teoretski da, cak i ako kopas sa jednom IP i jednim nalogom, u slucaju da ti zapadne banovan ip zbog neplanirane rekonekcije i nalog ce biti banovan.. ne znam da li to vazi ako je kupljen demo, ali meni je tako propalo 4e..
Najbolje je cuvati svoju ip adresu i kad dodje vreme za promenu naloga, prestanes da kopas, sacekas pola sata, napravis nove naloge i nastavis da kopas sa iste ip
 
ima tu jedna caka, sa jedne IP moze max 10 naloga...posle toga opet moras da menjas IP...
 
znaci smanjuje se manevarski prostor ovaj demo sto sam uzeo je na tankom ledu ako menjaju ovi iz sbb-a ip adresu posle odredjenog vremena ili bilo kada da promene ako trefi na skepticku ban :rupa:

@tiptop a ono kad im nestane net sat dva u pola noci?
 
Poslednja izmena:
znaci smanjuje se manevarski prostor ovaj demo sto sam uzeo je na tankom ledu ako menjaju ovi iz sbb-a ip adresu posle odredjenog vremena ili bilo kada da promene :rupa:

ne menja se cesto adresa na sbb, narocito kad si stalno online.. moze mesecima da bude ista adresa.. jedino u slucaju neke havarije i sl
 
Nije caka u pravljenju naloga, caka je ako si kopao sa 6 naloga sa jedne IP i kada posle toga opet kopas sa 6 novih, to je 12 naloga sa iste adrese(tvoja varijanta cuvanja adrese)...i to znaci ban...On cuva negde u bazi IP adrese, tako da....
 
Daleko ste od istine, provajderi imaju dalekooooo veci opseg javnih ip adresa. Ne sirite paniku bez veze.
 
Evo rezultata saranja ako nekog zanima ,100-120khasha donosilo 0.95 dnevno na jednom nalogu.
Na 3 naloga , uz menjanje ip adresa ,svakih 20 minuta po nalogu , donosi oko 1.1 dnevno.
Na 3 naloga 12 sati vrtelo po 20 minuta ,pa prebacio da vrti na svakih 6 minuta drugih 12 sati, donelo 1.41 dnevno.
Pusticu sad 24 sata da vrti po 6 minuta smene pa cu sutra da vidim koji je rezultat.
Izgleda da sto je kraci interval donosi vise para , uopste mi nije jasan ovaj kojn sta oni racunaju... ,ali nek potraju sto se mene tice sto duuuze:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno