Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nisam istovremeno,na jednoj IP sam juce, a danas na drugoj IP, ali obe adrese sa kojima sam kopao je banovao...tako da samo moze da bude do toga...
 
Ja nisam istovremeno,na jednoj IP sam juce, a danas na drugoj IP, ali obe adrese sa kojima sam kopao je banovao...tako da samo moze da bude do toga...

Nije. Pre pola sata sam premestio jedan omanji rig sa jedne lokacije na drugu. Normalno drugi je IP a nalozi isti. Evo sad sam pristupao i nije banovan, podigo sam crkavicu.
 
Pozdrav ljudi.
Koji je po vama najstabilniji i najbolji drajver za scrypt rudarenje i koji majner koristite za ovo, kako bi minimizovali potrosnju struje, a maksimizovali dobit, tj hesh?
Ja sam prvo probao 14.9 na win 7 (64), sa cgminer-om 3.7.3 i pucao je cim bih pokrenuo trecu karticu iz nepoznatih razloga, pa sam ga obrisao i vratio stari 13.12, za koji kazu da je najbolji za scrypt i dobio losiji heshrate za nekih 20 % od 14.9, sa istim tim podesavanjima, ali radi stabilno. Evo ih konkretno:

color 02
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x -p x -d 0 --shaders 0 --thread-concurrency 0 --intensity 16 -g 1 -w 256 --gpu-memclock 1000 --gpu-engine 870 --gpu-fan 0-80 --lookup-gap 2 --temp-target 70 --auto-fan

pause

Sa ovim dobijam na 13.12 320 khs.
Ima li neko neki predlog sta da promenim, moze li ovo bolje? U pitanju je R9 270 kartica.
Koji tc da stavim za I 16 i jel bi bilo nekih pomaka?

I jos jedno pitanje, da li trebam svaki put kad menjam podesavanja, da brisem bin fajlove, koje cgminer napravi automatski svaki put kad pokrenem rudarenje, jer imam utisak da ih mesa?

Jel probao neko drugi program, recimo sgminer?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi.
Koji je po vama najstabilniji i najbolji drajver za scrypt rudarenje i koji majner koristite za ovo, kako bi minimizovali potrosnju struje, a maksimizovali dobit, tj hesh?
Ja sam prvo probao 14.9 na win 7 (64), sa cgminer-om 3.7.3 i pucao je cim bih pokrenuo trecu karticu iz nepoznatih razloga, pa sam ga obrisao i vratio stari 13.12, za koji kazu da je najbolji za scrypt i dobio losiji heshrate za nekih 20 % od 14.9, sa istim tim podesavanjima, ali radi stabilno. Evo ih konkretno:

color 02
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -u x -p x -d 0 --shaders 0 --thread-concurrency 0 --intensity 16 -g 1 -w 256 --gpu-memclock 1000 --gpu-engine 870 --gpu-fan 0-80 --lookup-gap 2 --temp-target 70 --auto-fan

pause

Sa ovim dobijam na 13.12 320 khs.
Ima li neko neki predlog sta da promenim, moze li ovo bolje? U pitanju je R9 270 kartica.
Koji tc da stavim za I 16 i jel bi bilo nekih pomaka?

I jos jedno pitanje, da li trebam svaki put kad menjam podesavanja, da brisem bin fajlove, koje cgminer napravi automatski svaki put kad pokrenem rudarenje, jer imam utisak da ih mesa?

Jel probao neko drugi program, recimo sgminer?

Stavi TC 16000 ako imas bar 4gb ram.
I18 pa i 19 moze da ide, clockove stavi 1050/1250.
Ovako bi trebao da prebacujes 400khs ako ti toliko uopste treba...
Miner ovaj http://k-dev.net/cgminer/ ja koristim (antivirus ga prijavljuje kao virus ali ne brini, false positive je)
a drivere 13.12, mada moze i najnoviji, nisam primetio neku razliku.
 
Stavi TC 16000 ako imas bar 4gb ram.
I18 pa i 19 moze da ide, clockove stavi 1050/1250.
Ovako bi trebao da prebacujes 400khs ako ti toliko uopste treba...
Miner ovaj http://k-dev.net/cgminer/ ja koristim (antivirus ga prijavljuje kao virus ali ne brini, false positive je)
a drivere 13.12, mada moze i najnoviji, nisam primetio neku razliku.

Hvala druze na brzom odgovoru, imam 4 gb rama, a reci mi molim te da li znas kako se racuna tc, jel on moze biti isti za bilo koji intensity, ili se tc racuna formulom broj sredera x intensity? Sta u shaders da stavim, jel 1280?

Znam za idealna podesavanja, nego mi treba oko 350 khs, a da pritom trosi najmanje struje, konrektno za ovaj kointelekt.
 
@milance83
probaj tc 15232 mislim da je toliko podeseno da ne ulazim sad opet u tv gpu/mem 1000/1000 jedna karta i15 druga i16 shader 1280 g1 w256 drajveri 13.12 ili 14.4 sad vise se ne secam sta je stavljeno tacno, mozda moze preko 300wu 850/1000 gpu mem i16
crna.jpg
 
Poslednja izmena:
Ljudi,hocu da pustim grafe na novi nalog jer sam ,jelte,vec napunio 4x10eu po nalozima i sinoc ostavio da
mi se ohlade nalozi,t.j. ugasio grafike i rekoh aj ujutru cu da ih pustim,da ne cekam do kasno da se hashrate anulira.
Kad evo sad gledam,jos mi stoji 0.27MHS na svim nalozima!
O cemu se radi?!Sad ne smem da pustim na nove naloge da mi ne banuju.
A vidim da nista nije otkucalo od sinoc,znaci da ne puni sharove.
E sad hoce il nece da banuju??
 
Ljudi,hocu da pustim grafe na novi nalog jer sam ,jelte,vec napunio 4x10eu po nalozima i sinoc ostavio da
mi se ohlade nalozi,t.j. ugasio grafike i rekoh aj ujutru cu da ih pustim,da ne cekam do kasno da se hashrate anulira.
Kad evo sad gledam,jos mi stoji 0.27MHS na svim nalozima!
O cemu se radi?!Sad ne smem da pustim na nove naloge da mi ne banuju.
A vidim da nista nije otkucalo od sinoc,znaci da ne puni sharove.
E sad hoce il nece da banuju??

Ista situacija ovde. Sinoc u 23h ugasio dva minera koja su na granici da bi pokrenuo nove naloge kad jutros i dalje stoji neki nebulozni hashrate a nije zaradio ni cent!?
 
Ista situacija ovde. Sinoc u 23h ugasio dva minera koja su na granici da bi pokrenuo nove naloge kad jutros i dalje stoji neki nebulozni hashrate a nije zaradio ni cent!?

Majku im njihovu,dal ce ovo biti kraj naseg seljakanja po nalozima?
I aj sad,hoce da banuju il nece?Jel evidentno je da ne kuca.

Il je slucajno zabagovalo il su krenuli namerno da zakucavaju
da vise ne bi mogo da napravis nove naloge i da kopas dalje...
 
Kod mene takodje ista situacija :S:, još uvek stoji hash od sinoć a zarada ni da mrdne (karte naravno "skinute" sa naloga)....ne bi me čudilo da ostane tako i 24h, baš zbog otvaranja više naloga sa iste IP...
 
Poslednja izmena:
Nije. Pre pola sata sam premestio jedan omanji rig sa jedne lokacije na drugu. Normalno drugi je IP a nalozi isti. Evo sad sam pristupao i nije banovan, podigo sam crkavicu.

Nisi skapirao, mozes ti da uzmes drugi IP i da bude sve ok...Ali ako imas Rig 1 sa jednom IP adresom i nalog sa njega iskoristis na IP adresi br.2 gde ti kopa Rig 2... banovace obe adrese...
 
Nisi skapirao, mozes ti da uzmes drugi IP i da bude sve ok...Ali ako imas Rig 1 sa jednom IP adresom i nalog sa njega iskoristis na IP adresi br.2 gde ti kopa Rig 2... banovace obe adrese...

A nalog ne moze da se izbrise.
Hm,zanimljiva situacija.
Aj da sacekamo al nesto mislim se nece promeniti.
I mislim da bi me banovali ako krenem sa drugim setom naloga
be obzira sto nista "ne broji" tamo
 
Majku im njihovu,dal ce ovo biti kraj naseg seljakanja po nalozima?
I aj sad,hoce da banuju il nece?Jel evidentno je da ne kuca.

Il je slucajno zabagovalo il su krenuli namerno da zakucavaju
da vise ne bi mogo da napravis nove naloge i da kopas dalje...

Moras da cekas samo ako kopas sa iste IP adrese.
Promeni IP u drugu i odmah pusti da kopa na drugi set naloga.

E jedino ako ne mozes da promenis IP onda si u problemu
 
Majku im njihovu,dal ce ovo biti kraj naseg seljakanja po nalozima?
I aj sad,hoce da banuju il nece?Jel evidentno je da ne kuca.

Il je slucajno zabagovalo il su krenuli namerno da zakucavaju
da vise ne bi mogo da napravis nove naloge i da kopas dalje...

Ako si povukao kintu pokreni jedan novi nalog za probu,mislim da nece da banuju odavno si na nula hashrate sigurno
 
@kurajber lol,znao sam da ces da reagujes :):):) ooooo allmigty asus :D

@all i ja sam pokusao da sacekam da se nulira hash ali nece,a tu nemogu da promenim ip...resenje bi bilo da se tu kupi demo
Capture.PNG

evo to su tf3 na smesnim klokovima,izmericu i potrosnju danas,prave 4.5e dnevno dva komada.Na scryptu memoriju vucite na minimum dozvoljen,nema potrebe da zagreva kartu i trosi struju
 
Poslednja izmena:
Ugašeni mineri oko 22:55 a evo slike od pre par sekundi
Pogledajte prilog 155450
ps.nemoj neko da bi za naloge koristio kombinacije reči stanar034 sa tačkama izmedju slova jer je to već korišćeno :D

Necu sigurica to da koristim da sifru:D
Bolje da ne znas moje naloge i sifre za njih:wall:

Isto i meni sotji na 0.27 na sva 4 naloga.


A sto se tice ip adrese,sve znam,al ne mogu da je menjam odavde nikako.
Udaljena lokacija,a i da nije,tamo imam puno masina,sumnjam da bi odmah promenio ip i da resetujem ruter.
Moralo bi "da prenoci"...
 
Poslednja izmena:
Ja sam još par dana daleko od 9-10€ po nalogu pa se nisam bavio problematikom šta posle, ali znači pitanje da li će moći da se obrne još bar jedan krug (ili više)? Mada vidim da ima ljudi koji su to već odradili..ali pretpostavljam da je tad hash kod njih prikazivao 0 pa je bilo sigurica...možda će rešenje biti u kupovini naloga što kaže ledio..videćemo :trust:
 
Evo jedna dopuna za ljude sa dve ili vise IP adresa...Ni slucajno ne pokusavati da jedan nalog koji je kopao na jednoj, prebacivati na drugu IP, odmah sledi ban za obe IP adrese...Meni jedan nalog bio na 9e i hteo da ga zamenim sa jednim nalogom sa druge IP adrese, jer bih probio 10e zarade na tom nalogu...cim sam taj nalog koji je juce pusten radi testa na ovoj drugoj IP(zaradio juce jedna neku sicu) prebacio na prvi, puf....ban za sve naloge i dve IP adrese na kojima je taj nalog radio...ne znam da li je neko ovo probao ,ali eto jos jedna stvar na koji treba obratiti paznju...znaci novi nalog je mama za sve :)

Ja sam imao taj problem, sve je već napisano al nisi pazio na času....
 
Jeste al sad nam se javlja druga problematika...
Nema druge,nego ajd sa tako zaglavljenim minerom da probamo da pokrenemo na nove naloge
minere sa iste ip adrese da vidimo rezultat.
Ako banuju morace non stop da se menja ip adresa a to me ne raduje bas.
Sve ce ovo biti daaaleko komplikovanije.
Ne mozes tek tako dobijati nove ip adrese.
Jer eto ja imam na jednoj lokaciji fixnu ip adresu bez mogucnosti promene
a na drugoj fixnu sa mogucnoscu.
Al ko ce bre na 5 dana da zove providera da ti menja adresu?!:type::whip:
 
Ma biće ovo težak smor uskoro izgleda...što lepo nisu stavili da može do 100€ a ne tamo neka sića od 10€ :D
 
Ja sam napravio nova 4 naloga sa druge IP adrese ali zarada od sinoc do sad katastrofa, oko 0.2e na svi nalozi
hash je isti od samog pocetka 110-120 do juce je davao oko evro po nalog
 
Jedan ih je pitao sa onog italijanskog foruma da li moze 4 naloga na jedan ip evo sta su mu odgovorili..

"Unfortunately that's not true, Although you were allowed to create up to
10 accounts per IP address, you were not allowed to perform only-mining
in every account. Those accounts Should Have be used to purchase
contracts and nothing more. Unfortunately since many users starting to
take advantage from our platform this way, now we've hardened the
security and That situation is no longer allowed at all, if you do not
consolidated your hashing power under one single account you will not
receive your earnings according to Functional your hashrate. "
 
ej drugovi jel vam zao......
 
Hmm da..bilo je pitanje vremena kada će pooštriti kriterijume....
 
Da kucnem u kućište, meni zarada na svim nalozima od jutros ide kao i do sada.
 
Doduse to je bilo jos prosle nedelje, nadam se da ce potrajati jos malo..
 
Da kucnem u kućište, meni zarada na svim nalozima od jutros ide kao i do sada.

Ide i meni al kad ti isteknu ovi nalozi ne znam kako ce posle...
Bice po jedan nalog,jedna ip adresa.
To ce vec biti ono:aj kad mi vec stoji karta u kompu da je pustim da vrti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno