Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li iko moze da mi sumira sta se sada desava sa kojnom, posto nisam pratio. Imam 8 naloga sa po 5€ u live balance, da li se sa njima moze ista uraditi?
Da li je ista preslo iz helda u live?
 
Izaslo je obavjestenje da se skime 2.1.3 miner ali nikako to ne skidajte kad ga jednom instalirate na komp onda vise ne moze kopat. Verzija 2.1.1 radi, ja sam isprobavao neke verzije i zato mi ne baca evrice isti problem rusi prijavljuju, znaci samo skidajte miner do verzije 2.1.1 mada ce sigurno oni promjenit startum jer nece ovo moci dugo skontali su vec su stavili obavjestenje da se skine verzija minera 2.1.3

Radi Kojnetelekt!!!!
Baca evrice kao i ranije :banana::banana::banana:
 
Poslednja izmena:
Da li iko moze da mi sumira sta se sada desava sa kojnom, posto nisam pratio. Imam 8 naloga sa po 5€ u live balance, da li se sa njima moze ista uraditi?
Da li je ista preslo iz helda u live?
Kopaj na tim nalozima do 15€ onda za ti 15€ kupis demo iz live balanca onda ti se otvara mogucnost povlacenja evrica do 9.99€ ostavis demo da zaradjuje a grafikama kopas na novim free nalozima opet do 15€- kupujes demo i tako u krug.
Gubi se puno, ali opet bolje nego da se bilo sta drugo kopa.
Razradicemo neki plan samo da ovo bude moglo ovako da radi.
Vidim ja snaga poola 82GH/S znao sam da na neki nacin radi kopanje vidio sam ovo na ruskom forumu pre nekoliko dana pokusavao ali nije mi uspjelo nisam skontao da treba kliknut na ovaj kljuc u njihovom mineru pa pokrenut onda cgminer puuu...
 
A moze li se koristiti vise od 4 naloga sada po ip-u , jel probao neko to sada po novim pravilima? imam neki utisak da IP vise nije ogranicenje
 
Meni su isplatili 9.9 ev kad sam uzeo demo iz live balance-a tako da placaju za kopanje, nego postoji li neko drugo resenje za kopanje na vise naloga po masini ili se mora startovati na 4 VM masine 4 njihova minera?
 
nemirkosd, Meni su isplatili 9.9 ev kad sam uzeo demo iz live balance-a tako da placaju za kopanje, nego postoji li neko drugo resenje za kopanje na vise naloga po masini ili se mora startovati na 4 VM masine 4 njihova minera?

A kako podizes posle toga? Moze li se demo kupiti karticom da se nalog verifikuje?

tiptop, ne moze, mozes njihov program da pustis u 4 VM, a iz hosta da kopas na te 4 masine/naloga

Jesi li ti to probao ili samo teoretises?
Nije mi jasno kako povezujes host miner sa tim njihovim minerima?
Zar ne pise kod njih u pravlima da su virtuelne masine jedan od razloga za ban?
 
Poslednja izmena:
Bacite se raja na testiranje dzaba teorija bez prakse :)

Nesto sto mi se sinoc desilo (znaci praksa) nece da kopa na nalogu koji nije potvrdjen e-mailom, da li je to kod mene nesto ili je globalno nez, nece znaci da baca evrice kopa ono ali u prazno, tako da obratite na to paznju u koga nece da baca evrice vrlo moguce da nije nalog potvrdjen preko e-maila.
Nadam se da ce nekome pomoci :guitar:
 
Poslednja izmena:
nije samo kod tebe, nego su shvatili da su im rusi provalili kako im radi onaj njihov miner pa su sad to izgleda onemogucili
 
Samo jedan nalog isplacuju :(
jedan bat fajl, miner pokaziva da rade sve 4 naloga bacaju share, ali statistika kaze da samo jedan nalog isplacuju to je onaj nalog koji je aktiviran u njihovom mineru.
Sada treba naci nacin kako natjerati da njihov miner se pokrene 4 puta kako bi moglo da se kopa na 4 naloga sa jednom kartom.
Zna li neko rjesenje ili ima ideju?
 
Jesi li ti to probao ili samo teoretises?
Nije mi jasno kako povezujes host miner sa tim njihovim minerima?
Zar ne pise kod njih u pravlima da su virtuelne masine jedan od razloga za ban?

Probao, radi... u VM instaliras taj rpogram i namestis kao sto je opisano
u hostu pustis cgminer ali umesto localhost stavis adresu VM i to je to
pusti pravila, ja kopao 2 meseca sa virtuelnim masinama i proxijem :)

@goldi nema veze verfikovan mail, kod mene nije verifikovan i radi
 
Probao, radi... u VM instaliras taj rpogram i namestis kao sto je opisano
u hostu pustis cgminer ali umesto localhost stavis adresu VM i to je to
pusti pravila, ja kopao 2 meseca sa virtuelnim masinama i proxijem :)

@goldi nema veze verfikovan mail, kod mene nije verifikovan i radi
Znaci ima rjesenje da kopa jedna grafika na 4 naloga.
 
A kako podizes posle toga? Moze li se demo kupiti karticom da se nalog verifikuje?

Ne moze se VISE (ranije su ljudi uspevali da kupe demo karticom ali vise izgleda ne moze , ako je neko uspeo da kupi demo karticom posle 1 februara neka se javi ovde sa detaljnom specifikacijom kartice i nacina placanja) izgleda kupiti demo karticom , ja sam probao sa dve visa kartice i ni jedna nije htela da prodje iako je na njima bilo dovoljno para sigurno preko 30 ev

a podizes samo dok ti je demo aktivan (kupljen iz balancea)
 
Poslednja izmena:
pusti pravila, ja kopao 2 meseca sa virtuelnim masinama i proxijem

ja sam koristio VPN i to free i radilo je iako su neki ovde tvrdili da od toga nema nista ja sam probao i radilo je...jedino je bio problem naci neiskoriscenu free ip adresu...
sto se tice podesavanja jedino sto vam treba je da stavite u win-u da miner.exe stane sa radom kada pukne konekcija VPN-a da se ne popije ban i to je to
 
@tiptop, može li objašnjenje kako

to vise nne radi, sad moze samo kao sto sam napisao...

edit: ali ne nadajte se previse da cete moci podici velike pare.
Prema jednom rusu, kad se nakupi 15e i kupi demo, moze da se podize dok demo vazi tj. 10 dana, ali ima taj limit koji raste 0.05e dnevno tako da kad se sve sabere ne znam da li se isplati..
 
Poslednja izmena:
Nema to veze, nista oni nisu provalili vec im je njihov miner nevidjeno bagovit.

Evo ja sam uspeo da na jednom starom nalogu poteram kopanje.

kojn1.JPG Capture.JPG

Problem je sto se moze kopati samo na jednom nalogu sa jednog racunara.

Probao sam jos na dva da pokrenem ali nema sanse.
Na jednom baca neku gresku sa miner.dll i nece. Video sam da na tom kompu za razliku od onog sto radi kopanje nema instaliran dotnet 4.5 pa sam mu instalirao zadnju verziju i opet nece. Baca kresku i puca miner.
Na drugom se miner startuje ali ne vidi graficku dobro, pise accessing GPU .... i nista, nece dalje a dok to ne uradi ne moze se pustiti cgminer i jos jedan prc.

Ako neko ima neki info o navedenim problemima slobodno neka napise ovde :)
 
to vise nne radi, sad moze samo kao sto sam napisao...

edit: ali ne nadajte se previse da cete moci podici velike pare.
Prema jednom rusu, kad se nakupi 15e i kupi demo, moze da se podize dok demo vazi tj. 10 dana, ali ima taj limit koji raste 0.05e dnevno tako da kad se sve sabere ne znam da li se isplati..

Ako sam ja dobro razumeo goldi-ja to poenta je da free kopas do 15e, od toga kupis demo i on ti tada dozvoli da povuces 9.99e i to je to.
Posle taj nalog napustas i kopas na sledecem po istom sistemu.
Ako u toku 10 dana dok traje demo dozvoli da se podigne jos neki novac super, ako ne opet super.

Goldi, da ali sam te dobro razumeo?
 
Probao, radi... u VM instaliras taj rpogram i namestis kao sto je opisano
u hostu pustis cgminer ali umesto localhost stavis adresu VM i to je to
pusti pravila, ja kopao 2 meseca sa virtuelnim masinama i proxijem :)

VirtualBox, radi li to? Ili neki drugi?
Kako poteras njihov miner kada nemas kompatibilnu grafiku u virtuelnoj masini?
Daj primer cgminer komande, sta i kako upisati umesto localhost?

Koliko memorije zahteva racunar da kopa sa 4 instance cgminer-a i plus vrti tri dodatne vm?
 
VirtualBox, radi li to? Ili neki drugi?
Kako poteras njihov miner kada nemas kompatibilnu grafiku u virtuelnoj masini?
Daj primer cgminer komande, sta i kako upisati umesto localhost?

Koliko memorije zahteva racunar da kopa sa 4 instance cgminer-a i plus vrti tri dodatne vm?

znaci ovako.. :)
u virtualboxu instaliras win i taj njihov program.. posto imam 16gb ram-a, ja sam za jednu vm stavio 2gb, (mozda moze win da radi i sa manje (1gb?) nisam probao), a mozda moze i xp ne znam da li radi taj njihov program
u svakom slucaju za 3 VM koji ce da tera 3 sistema, ti treba 6gb i tri jezgra (po jedan za svaku VM) - znaci ukupno bar 8Gb
kad to instaliras pokrenes njihov program, kliknes na settings i tako ostavis (u svakoj vm drugi nalog)
onda u hostu pokrenes cgminer i uneses ip broj te masine npr. ako je VM masina 192.168.1.10, stavis u cgmineru -o stratum+tcp://192.168.1.10:8000
za user mozes da stavis sta god hoces posto ionako sherovi idu na onaj nalog koji je u njihovom mineru
nadam se da je sad jasnije :)
a da.. da bi povezao host i vm u mrezu moras u virtboxu da stavis network adapter na bridged..

edit: zaboravih.. ne treba ti 4 cgminera, pokrenes jedan sa --load-balance
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja dobro razumeo goldi-ja to poenta je da free kopas do 15e, od toga kupis demo i on ti tada dozvoli da povuces 9.99e i to je to.

To nije provereno, sad postoji dnevni limit za povlacenje, koji se uvecava svaki dan za 0.02-0.05e, tako da za 10 dana koliko traje demo mozes povuci 0.5e po nalogu, ako sam ja dobro razumeo rusa..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno